Žilina – Skalica 0:1 (kon.) | Košice – Martin 2:1 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 8:0 (kon.)
Piešťany – Zvolen 4:3 (2:1 po s.n.) | Nitra – Poprad 4:3 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
8:0 (2:0, 4:0, 2:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 23.10.2015, 17:30 • ZŠ Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Michal Hudec k 36-narodeninám dostáva po skončení zápasu veľkú tortu od fan klubu. Štadión skanduje a spieva tomuto hráčovi a kapitánovi ´baranov´. (19:56:20)

59:35
    V presilovke sa snažia skórovať Čížek a Matoušek, Kompas je proti.

59:05
    Denis Hudec dostal 5 + do konca zápasu – trest v hre a plus dve minúty hráčska lavica s tým, že tréner Kobezda je vykázaný do šatne! Trenčania vyprovokovali bitku a pykali. Presilovka piatich proti trom pre Bystricu.

59:05
    Opäť hromadná bitka desiatich hráčov na ľade a znova je v nej aj Handzuš. Uvidíme ako nadelia rozhodcovia tresty, je to nechutný záver...
    59:00 GILLIES - 8:0

59:00
    Banská Bystrica dala gól!
    Tak napokon presilovka zo strany Bystrice využitá, spoza bránky prihral Loskot Coltonovi GILLIESOVI a ten sa pred bránkou presadil. Asistovali Loskot a Galamboš

58:07
    Rosandič vystrelil od modrej, Kompas zasahuje, domáci sú v pásme a hrajú presilovku pomerne aktívne a slušne.

57:31
    Radek Dlouhý hákoval a oslabuje svoj tím...

57:00
    Bystričania boli dlho v útočnom pásme, ale ani Zigo a ani Ďatelinka nedokázali strelami z pravej strany pokoriť Kompasa.

56:05
    Teraz sa na ľade nič zaujímavé nedeje, už sa duel takpovediac iba dohráva...

55:00
    Dnešné stretnutie sleduje 1923 divákov.

54:40
    Domáci hrali presilovku v útočnom pásme, ale málo ohrozovali Kompasa. Trenčín už v piatich.

53:30
    V presilovke má Handzuš veľkú šancu, bol pri ľavej žrdi sám, ale neskóroval za chrbtom Kompasa.

52:41
    Ryzák 2+2+2+ 10 minút trestov a Petran 2 + 2 + 10 minút trestov, je z toho dvojminútová presilovka Bystrice.

52:41
    Hromadná bitka na ľade, keď ani nebolo hodené buly. Zapojili sa do ned všetci desiati hráči na ľade, vrátane Handzuša. Najviac sa bili Petran s Ryzákom, tí si to rozdali bez rukavíc až do spadnutia na ľad.
    52:09 GILLIES - 7:0

52:09
    Domáci aktivitu v útoku využili a pretavili do siedmeho gólu. Po prihrávke Majdana sa ocitol zoči – voči Kompasovi Colton GILLIES a ten aj v páde skóruje.

50:45
    Veľká šanca domácich, Mikula krásne našiel z pravej strany Kytnára, ktorý pred odkrytou časťou bránky posiela puk do hornej žŕdky!

Dado Balco

Branky a nahrávky: 5. Mikula, 7. Lunter (Sandgren), 24. Kytnár (Loskot, Šmach), 34. Loskot (Sandgren, Šmach), 35. Ďatelinka (Zigo, Hudec), 38. Hudec (Handzuš, Sandgren), 53. Gillies (Majdan), 59. Gillies (Loskot, Galamboš)

HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua – Sandgren, Ďatelinka. Šmach, Gründling. M. Rosandič, Čížek. Petran – Gillies, Galamboš, Majdan – Mikula, Kytnár, Loskot – M. Lunter, Handzuš, M. Hudec – Matoušek, Zigo, Lamper – Handlovský
    HK DUKLA Trenčín: Chábera (21. Kompas) – Pavlikovský, Zaťko. Drgoň, Mikuš. Nechala, Hatala. Ryzák – R. Dlouhý, V. Nemec, Vozdecký – D. Hudec, Gašparovič, Melichárek – Jakúbek, Švec, Petrovický – Krasničan, Zlocha, Berák

Rozhodčí: Kubuš, M. Novák – Gajan, M. Smrek