Lipt. Mikuláš – Pov. Bystrica 9:2 (kon.) | Humenné – Spišská N. Ves 2:4 (kon.) | Bardejov – Topoľčany 5:0 (kon.)
Prešov – Nové Zámky 5:1 (kon.) | Detva – Trnava 3:2 (po pr.) | Senica – Michalovce 3:4 (kon.)
HK Detva
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
HK Gladiators Trnava
sk Pátek 23.10.2015, 18:00 • ZŠ Detva • 1. liga (SR)

Miroslav Ihnačák (tréner HC 07 Detva): "Aj dnešný súboj sa odohral vo veľmi dobre tempe. Odohrali sme dnes smolný zápas. Mali sme veľa šancí, ale nevedeli sme prekonať Hálu, ktorého musím pochváliť a bol naša veľká prekážka. Dokázali sme však otočiť nepriaznivý stav 0:2, keď sme vyrovnali na 2:2 a chalani ukázali charakter a v predĺžení sme to otočili. Chcem mužstvu poďakovať za to, že makali celých 65 min., ktoré sa dnes hrali a vydreli sme dva body. Súper sa od zápasu k zápasu zlepšuje a ich postavenie nezodpovedá tomu, čo na ľade predvádzajú. Hráčov sme pred zápasom upozorňovali, že súper bude aj provokovať, čo sa aj stalo, ale ešte raz opakujem ukázali sme svoj charakter a zápas doviedli do víťazného konca, čím sme opäť urobil skvelému obecenstvu v Detve."

Rudolf Macko (tréner HK Gladiators Trnava): "Všetkým nám bolo pred zápasom jasné, že Detva má svoju silu a na domácom ľade je to dupľovanie. Pre nás to bol veľmi náročný zápas. Moje mužstvo je zložené z mladých hráčov a s ich výkonom som dnes veľmi spokojný aj keď sme napokon prehrali. Odolávali sme silnému súperovi počas celého stretnutia. Sily nám dodali, góly, ktoré sme strelili. Následne prišiel veľký tlak domácich a nás podržal skvelými zákrokmi Miro Hála, na ktorom sme aj stavali. Hra mala veľké tempo a nám v závere dochádzali sily a to domáci svojim skúsenosťami aj využili na vyrovnanie a v predĺžení rozhodli o svojom triumfe. Aj napriek tomu, že odchádzame len s bodom, sme spokojní. Zápas mal dynamiku, úroveň hralo sa hore dolu a to ma tešilo a muselo to tešiť aj divákov." (23:13:35)

Dva body za výhru v predĺžení si napokon pripísalo domáce mužstvo. Viacej prinesiem neskôr.

64:31
    Detva dala gól!

Domáci 29 sekúnd pred koncom predĺženia dávajú gól. Postraral sa oň RASTISLAV GAŠPAR, keď prestrelil Miroslava Hálu.
    Asistencia: Martin Hájnik.

63:47
    Pavol Poláček 2. min. sekanie.
    Jakub Predajniansky 2.min. hrubosť
    Adrián Mačkovič 2 +10 min.

63:47
    Poláček sekal po brankárovi Polcovi, ktorý mal puk pod sebou a následne ho vyzval na súboj Predajniansky a provokatéra z Trnavy v opieskal na ľad.

63:00
    Trnavčania točia kolotoč v útočnom pásme. Reho trafil najprv prilbu Polca a následne aj Mačkoviča.

61:51
    Kovaľ triafa betóny Polca.

61:41
    Domáci boli na ľade viacerí a dostávajú dve minúty, ktorý si ide odsedieť Peter Lunter.

60:12
    Mačkovičova strela na začiatku predĺženia trafila len korčule brániaceho hráča.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Skončil sa riadny hrací čas. Po 60 min. je stav nerozhodný 2:2. Domácim sa podarilo napriek veľkej snahe vyrovnať po bombe od modrej čiare od Sládka.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:52
    Lunter oblúčikom poslal puk na ochrannú sieť a tak sa vhadzuje v strednom pásme.

59:27
    Hostia hrali z vysokou hokejkou.

59:12
    Domácim sa nedarí udržať útočné pásmo.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:59
    Detva v tlaku pokračuje.

56:57

Domáci útok kombinoval pred Hálom. Prihal puk na modrú čiaru, kde JOZEF SLÁDOK bol pripravený a prestrelil brankára hostí.
    Asistencie: Lukáš Říha, Branislav Srnka.

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 27. Říha (Srnka, Gašpar), 57. Sládok (Říha, Srnka), 65. Gašpar (Hájnik) – 21. Kovaľ (Schmidt), 21. Glemba (Krotov)

HK Detva: Polc (Korytár) – Mačkovič, Busilko, Sládok "A", Zorvan, Predajniansky, Lunter, Gábor, Jendroľ – Graham, Kanaet, Parkhouse – Říha, Srnka "C", Gašpar – Buda, Fekiač "A", Nikonov – Hájnik, Balko, Blaško. Tréner: M. Ihnačák.
    HK Gladiators Trnava: Hála (Brucháč) – Poláček "C", Reho, Mrázik, Hronec, Hutár, Krotov, Turan – Kovaľ, Schmidt, D. Trenčan – Glemba, Čunderlík, Barinka – Lukačovič, Hrbáčik, Domaev – Mrava, Ševčík, Okoličány. Tréner. R. Macko.

Rozhodčí: Goga – Regec, Kanich