NY Islanders – Calgary 4:0 (kon.) | Toronto – Arizona 3:4 (kon.) | Chicago – Anaheim 1:0 (po pr.)

Michael Frolík (CGY) – 0+0,1 střela, čas na ledě 17:35, -1
    Ladislav Šmíd (CGY) – 0+0,1 střela, čas na ledě 12:01, +/- 0 (02:45:00)

Až s koncem zápasu bylo slyšet i publikum. To zaslouženě tleskalo svému týmu. Islanders ve třetí třetině dokonali své dílo. Celých 60 minut hráli aktivně a zodpovědně, to přineslo své ovoce. Ortio sice po většinu zápasu nechytal špatně, ale druhý gól si za rámeček rozhodně nedá. Ten navíc hosty nakopl k dalším dvěma brankám. V Barclays Center se radují z pěkné výhry a čistého konta Jaroslava Haláka.

59:35
    Vypadá to, že už Ostrované zbytek zápasu zvládnou a v poklidu dohrají.

59:10
    Martin jde opět na trestnou lavici. Ke konci zápasu si jde sednout za sekání.
    Frans NIELSEN - 4:0

58:10
    Islanders právě vstřelili branku!
    Kyle Okposo si vzal puk ve svém obranném pásmu, dostal se až zakončení, které ještě Ortio vyrazil. Kuljomin mu ale vrátil odražený puk, který po teči FRANSE NIELSENA končí v síti.
    Asistence: Kyle Okposo, Nikolaj Kuljomin

57:42
    Grabovskij střílí od modré vedle.

57:16
    Nielsen se ocitl s pukem sám za brankou soupeře, může tak v klidu rozehrát.

56:20
    Monahan napřahoval, puk mu ale sebral soupeř.

55:57
    Přerušuje se po strkanici hráčů u levého mantinelu. Hosté jsou frustrováni.

54:35
    Židlický rozehrává zpoza branky, jeho nahrávka je protečována až na druhou stranu hřiště.

54:03
    Strome hledal na druhé straně Tavarese, přihrávka na něj neprošla.

53:15
    Calgary se snaží, ale domácí jim moc prostoru nedávají.

52:34
    Komerční přestávka. S tímto výsledkem už hosté asi nic neudělají. Leda by rychle odpověděli.
    Cal CLUTTERBUCK - 3:0

51:33
    Cizikas výborně bojoval o puk u mantinelu. Pak přihrál na CALA CLUTTERBUCKA, který forhandam zvyšuje na 3:0.
    Asistence: Casey Cizikas

51:03
    Colborne zkoušel pozornost slovenského gólmana. Ten bez potíží vyrazil.

Ondřej Kočka

Branky a nahrávky: 35. Grabovskij (Bailey, Boychuk), 46. Nielsen (Kuljomin, Strome), 52. Clutterbuck (Cizikas), 59. Nielsen (Okposo, Kuljomin)

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Boychuk, de Haan, Hamonic, Strait, Židlický – Kuljomin, Tavares (C), Strome – Lee, Nielsen (A), Okposo (A) – Bailey, Grabovskij, Nelson – Martin, Cizikas, Clutterbuck
    Calgary Flames: Ortio (Hiller) – Giordano (C), Wideman (A), Russell (A), Engelland, Šmíd, Hamilton – Gaudreau, Monahan, Hudler – Colborne, Backlund, Frolík – Grant, Bennett, Jooris – Bolling, Stajan, Jones

Rozhodčí: Lee, Hebert – Nowak, Shewchyk

Diváci: 11 582