Sint-Truiden – Standard 1:0 (kon.) | Anderlecht – Mouscron 2:0 (kon.) | Waregem – Kortrijk 2:2 (kon.)
SV Zulte-Waregem
2:2 (1:1)
KV Kortrijk
Neděle 01.11.2015, 20:00 • Regenboogstadion • Belgická Jupiler Pro League • 14. kolo

Pro tuto chvíli je to z mé strany vše. Budu se na Vás těšit u dalšího textového přenosu. Přeji příjemný zbytek večera a následně dobrou noc! (22:00:15)

Byli jsme svědky utkání 14. kola belgické ligy, které skončilo vcelku spravedlivou remízou. Nejprve se po 17 minutách prosadil Christophe Lepoint, avšak ještě do poločasu se hostům podařilo srovnat krok díky Nebojsa Pavlovićovi. Ve druhé půli hosté otočili vývoj zápasu po trefě Žarka Tomaševiće. Ovšem radost z vedení jim dlouho nevydržela, protože o 4 minuty později se prosadil Mame Thiam a upravil tak účet zápasu na konečných 2:2.

90+4

90+3
    První žlutou kartu utkání vidí Nebojsa Pavlović.

90+2
    Dlouhý nákop a ještě jedna příležitost pro hosty.

90
    Začala poslední minuta utkání. Podaří se ještě některému z celku strhnout vedení na svou stranu?

87
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Kage, přichází Kamara.

87
    Velmi dobré napadání Zulte neslo ovoce. Do protiútoku se hna Thiam s Leyem, ale prvně jmenovaný pokazil přihrávku a z akce tudíž nic nebylo.

85
    Teď se hosté vymanili a dostali se na útočnou polovinu. Avšak míč už mají zase hráči Waregemu a zkoušejí vymyslet útočnou akci.

83
    Kortrijk se teď prakticky nedostává ze své poloviny a pouze se brání. Další standartka pro domácí.

81
    Waregem se veze na vlně vstřeleného gólu a snaží se situace využít a přidat třetí zářez.

79
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Kis, přichází Rolland.

79
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Sami, přichází Storm.
    78. Mame THIAM - 2:2

78
    Waregem právě vstřelil branku!
    Domácí přispěchali s bleskurychlou odpovědí. Nakopnutý míč do pokutového území prodloužil Leye na Christopha Lepointa, který předložil míč MAME THIAMOVI a ten už neměl sebemenší problém trefit odkrytou bránu Keeta.
    74. Žarko TOMAŠEVIĆ - 1:2

74
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Kortrijk otáčí skóre zápasu! V trochu nepřehledné situaci uvnitř vápna po rohovém kopu se nejlépe zorientoval ŽARKO TOMAŠEVIĆ a posílá svůj tým do vedení.

74
    Výhoda rohového kopu pro KV Kortrijk.

72
    Na polovině hřiště zůstal ležet jeden z hráčů hostujícího týmu, ale hra pokračovala a následoval centr na Leyeho, který ovšem svou hlavičku namířil nad bránu Keeta.

70
    Hosté se nenechali zahanbit, na levé straně se pěkně uvolnil záložník Kortrijku, ale jeho centr je lahůdkou pro brankáře domácích.

69
    Waregem teď svého soupeře zatlačil, ale jeho zůstalo jen u pokusu ohrozit bránu soupeře.

67
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Kaya, přichází Buyl.

67
    Thiam se ocital ve slibné příležitosti, ale jeho střelu maří obětavý skluz obránce.

67
    Střelu z 20 metrů bez problému kryje brankář domácích.

65
    Nepřesná přihrávka hostů hatí útočné snahy a míč má v rukou gólman Bossut.

63
    Ze standartní situace Zulte nic nevzniklo, navíc rozhodčí píská hru rukou. Rozehrávat bude Kortrijk.

62
    Oba týmy se snaží strhnout vedení na svou stranu, skóre však zatím zůstává nezměněné.

61
    Domácí se teď zlobí, protože slibně rozvíjející se akci zastavuje hvizd sudího, který píská útočný faul.
    59. Papazoglu v obrovské šanci nepochopitelně selhal

59
    V obrovské příležitosti se ocitl Papazoglou, ale v poslední chvíli si míč nešťastně ukopl a tak mohl brankář Waregemu zůstat klidný.

58
    Ofsajd zastavuje akci Kortrijku a rozehrávají tak domácí hráči.

57
    Přímý kop z velmi nebezpečné vzdálenosti však neskončil ohrožením domácí brány.

55
    Míč má na kopačkách Bossut, který založí novou akci Waregemu.

53
    Do velice dobré příležitosti se dostávali hráči Kortrijku, ale vše zhatilo špatně zpracování balónu a následně odmávaný i odpískaný ofsajd.

51
    Střela hostujícího záložníka z 30 metrů končí těsně nad bránou Waregemu, Bossut situaci jen kontroloval.

49
    Domácí se z následné akce dožadovali rohu, ale vše skončilo odkopem od brány.

48
    M ´Baye Leye svou aktivitou vybojoval autové vhazování poblíž rohového praporku na polovině Kortrijku.

46
    Zulte zahájili druhý poločas a hned se tlačí na útočnou polovinu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:04 .

Je za námi první polovina utkání. Jako první mohli skórovat hráči Waregemu, ale M´Baye Leye nabídnutým pokutovým kopem pohrdnul. Domácí si však záhy spravili chuť, když centr de Riddera poslal do sítě Christophe Lepoint. Hosté odpověděli až v závěru poločasu, když se ve 45. minutě prosadil po rohovém kopu Nebojsa Pavlovič. Skóre je tak vyrovnané 1:1.

45
    První poločas skončil
    45. Nebojsa PAVLOVIĆ - 1:1

45
    A máme vyrovnáno! Rohový kop hostů byl prodloužen na přední tyči, míč se dostal k nehlídanému NEBOJSA PAVLOVIĆOVI, který z hranice malého vápna dopravil míč do sítě.

44
    Rohový kop pro Kortrijk.

44
    Hosté se snaží s výsledkem ještě do poločasu něco udělat, domácí se ale zatím velice dobře brání.

42
    Hráči Kortrijku nyní poslali dlouhý balón do šestnáctky, ale je opět pískán útočný faul.

40
    Krásná kolmice za hostující obranu, včasným vyběhnutím a lapením míče však brankář Kortrijku hasí vznikající nebezpečí.

38
    Další přímý volný kop z levé strany pro Zulte, ale míč končí v rukavicích Keeta.

36
    Ten je odvrácen, ale Steve de Ridder je zde s dalšími ofenzivními choutkami, avšak ani on nepochodil.

35
    Hra se stěhuje do šestnáctky hostů, přímý kop bude rozehrávat Waregem.

34
    Útočná snaha Thiama končí odkopem od brány KV Kortrijk, nutno dodat, že forvard Waregemu tuto situaci viděl jinak a dožadoval se rohu.

32
    Do zajímavé pozice uvnitř pokutového území se dostával Leye, ale na poslední chvíli mu pod nohy skočil hostující stoper a jeho pokus zblokoval.

31
    Hosté ztratili míč na polovině hřiště, ale rychlý protiútok Waregemu končí na kopačkách obrany Kortrijku.

30
    Důležitý obranný zákrok si připsal levý bek Waregemu Godeau, jenž následně založil útočnou akci svého týmu, která však skončila nepřesným pokusem o vysunutí domácího útočníka.

29
    Domácí si nyní vyměňují míč na vlastní polovině a čekají na nějakou skulinu v řadách soupeře.

27
    Balón si našel hlavu Tomaševiče, ale jeho pokus nebyl ani přesný ani razantní, takže Bossut neměl žádné starosti.

26
    Výhodu kop od rohového praporku mají tentokrát hráči Kortrijku.

24
    Střelu Leyeho z 20 metrů vyráží Keet na další rohový kop.
    23. Kageova hlavička šla těsně vedle

23
    A mohlo být srovnáno. Po centru z pravé strany namířil Kage svou hlavičku z malého vápna těsně vedle brány.

19
    Hosté se snaží odpovědět, ale pozorná obrana Waregemu jejich snahy likviduje.
    17. Christophe LEPOINT - 1:0

17
    Waregem se ujímá vedení! Centr Steva de Riddera vyrazil brankář Keet pouze k CHRISTOPHU LEPOINTOVI, který s trochou štěstí dopravil míč za brankovou čáru.

17
    Další snahy Waregemu zastavuje pomezní sudí, který odmával ofsajd.

16
    Kortrijk zahrával přímý volný kop ze slibné vzdálenosti, ale s centrem si poradila domácí obrana.

15
    Waregem se snaží napravit zaváhání svého kapitána, ale další vyloženou pozici si zatím nevypracoval.
    13. Chycená penalta

13
    M´Baye Leye však svou příležitost nevyužil. Gólman Keet vystihl jeho úmysl a střelu po svoji pravé ruce chytá.
    12. Faul, za který byla nařízena penalta

12
    Byla nařízena penalta proti týmu KV Kortrijk za přistrčení útočícího hráče v rohu šestnáctky.

10
    Je pískán útočný faul, roh žádné nebezpečí pro branku hostů nepřinesl.

9
    Je zde první rohový kop utkání, který bude zahrávat Zulte Waregem.

8
    Hosté si vyměnili balón párkrát na vlastní polovině, načež přišel dlouhý pas na levou stranu, odkud přišel centr, který však nenašel adresáta v pokutovém území Waregemu.

6
    Rozhodčí má praporek nahoře, akce Kortrijku je zastavena kvůli ofsajdu.

5
    Domácí rozehráli standartní situaci z půli hřiště nakrátko, následný křižný míč do šestnáctky likviduje obrana Kortrijku.

3
    Akci hostů zastavuje útočný faul, rozehrávat bude Waregem z vlastního pokutového území.

2
    Pěkný pas za obranu dostal Steve de Ridder, ale jeho střelecký pokus neskončil mezi třemi tyčemi.

1
    Úvodní výkop utkání měli hosté z Kortrijku, kteří se hned ženou kupředu.

1

SV Zulte-Waregem: Bossut – Baudry (C), Sami, Diallo, Godeau – Aneke, de Ridder, Lepoint – Thiam, Leye, Kaya
    Náhradníci: Steppe (B), Benteke, Buyl, Cordaro, Essikal, Jorgensen, Storm

KV Kortrijk: Keet – van Loo, Chanot, Tomaševič, Boyer – De Mets, Pavlovič (C) – Kage, Kis, Marušič – Papazoglou

KV Kortrijk

Hosté z Kortrijku mají na svém kontě 17 bodů, což stačí na dosavadní 9. pozici. Co se týče aktuální formy, tak jsou na tom obdobně jako hráči Waregemu. V posledních pěti zápasech nasbírali 8 bodů za dvě výhry a dvě remízy. Největší devízou je určitě obranná činnost. Společně s Anderlechtem patří jejich defenzíva k nejlepším v lize, když ve třinácti střetnutích inkasovali pouze 10 gólů. Zároveň je Kortrijk držitelem ještě jednoho „nej“ , které už není tolik lichotivé. S pouhými deseti přesnými zásahy jsou týmem s nejmenší střeleckou produktivitou.

Posledních pět utkání

29.10.2015 Kortrijk – Anderlecht 1:1
    25.10.2015 St. Truiden – Kortrijk 2:1
    18.10.2015 Kortrijk – Charleroi 2:0
    3.10.2015 Westerlo – Kortrijk 1:1
    27.9.2015 Kortrijk – Genk 1:0

Domácí po 13 odehraných kolech mohou být relativně spokojeni a s pětadvaceti body zaujímají 5. místo v tabulce. Z posledních pěti utkání, ve kterých vstřelili 12 branek, dokázali vytěžit 9 bodů. Navíc se mohou spolehnout na služby třetího nejlepšího střelce tamní soutěže, senegalského útočníka, M´Baye Leyeho, jenž má na kontě 7 branek. Další výhodou pro celek Waregemu je domácí hřiště, na kterém v letošní sezóně prohráli pouze jeden ze sedmi zápasů.

28.10.2015 Waregem – St. Truiden 4:0
    24.10.2015 Mechelen – Waregem 3:4
    18.10.2015 Waregem – Anderlecht 0:4
    3.10.2015 Charleroi – Waregem 3:0
    25.9.2015 Waregem – Westerlo 4:2

Vítáme vás u on-line přenosu 14. kola belgické Jupiler League mezi SV Zulte-Waregem a KV Kortrijk. Utkání začíná v 20:00.