Ottawa – Detroit 3:5 (kon.) | Tampa – Boston 1:3 (kon.) | Florida – Washington 1:2 (po pr.)
Columbus – Winnipeg 2:3 (kon.) | Toronto – Pittsburgh 0:4 (kon.) | St. Louis – Minnesota 3:2 (po pr.)
Edmonton – Calgary 4:5 (kon.) | Colorado – San Jose 3:4 (kon.) | Carolina – Tampa 3:4 (kon.)

Jason Zucker (MNS) (1 + 0)
    Alexander Steen (STL) (1 + 0) (04:04:10)

Československá stopa v utkání

Dmitrij Jaškin (STL) (0 + 0, 1 střela, čas na ledě 10:52)

Střely na branku v zápase

St. Louis Blues: 26

Minnesota Wild: 31

Sledovali jsme zajímavý a hlavně napínavý zápas, ve kterém většina branek padla již v první třetině, ve druhé a třetí části jsme neviděli ani jeden gólový počin. Padla spousta trestů, střel na branku i možností, nakonec rozhodovalo prodloužení. Pomalu se začínalo zdát, že dojde i na samostatné nájezdy, avšak v poslední minutě nastaveného času utnul časomíru kapitán domácích David Backes. St. Louis Blues vítězí a berou dva body za výhru. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou neděli.

64:27
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Už se pomalu začalo zdát, že dnes uvidíme samostatné nájezdy a že prodloužení ve třech proti třem rozhodující branku nepřinese. Ale něco málo přes půl minuty před koncem nastaveného času se Blues dokázali výborně ve třech rozestavit v útočném pásmu, Rattie poslal ukázkovou nahrávku a puk se nakonec dostal až na kapitána DAVIDA BACKESE, který svým druhým zásahem zápasu rozhoduje o výhře St. Louis Blues nad Minnesotou. Napětí na obou stranách až do posledního okamžiku. Asistence: Jori Lehtera.
    David BACKES - 3:2

64:06
    Běží poslední minuta prodloužení, v jeho druhé polovině jsme tolik vyložených šancí neviděli.

63:25
    Teď zase zámek od Blues, ze kterého se hosté stačili vymanit až po nějaké době. Nakonec se po Nederreiterově nepozornosti puk málem doklouzal až pod Dubnyka.

62:28
    Znovu hostující dvojice v bílých trikotech před Allenem, ten pak nakonec ještě trošku nečekaně rozehrává puk.

62:05
    Suterova střela z pravého kruhu, ale hostující hokejista byl moc daleko od branky, takže Allen se stihl na jeho pokus připravit.

61:45
    Backes s Upshallem už zavezli puk do pásma, ale při přechodu modré čáry si nedali pozor, takže jim čárový rozhodčí odpískal postavení mimo hru.

61:18
    Scandella v zajímavé šanci, kdy mířil skoro sám na domácího gólmana. Ale nakonec se právě s Allenem srazil a oba to teď rozdýchávají.

61:00
    Po zákroku Allena na druhé straně, se hra přesunuje znovu k Dubnykovi, ten už raději přeruší hru.

60:40
    Steen to zkusil sám po pravé straně a nevedl si vůbec špatně, ale trefil beton Devana Dubnyka.

60:10
    Hned v prvních vteřinách prodloužení se dostali domácí do přečíslení dva na jednoho, střílel Pietrangelo.

60:01

Tři třetiny na určení vítěze nestačily. Branky padaly jen v úvodní periodě, za stavu 2:2 míříme do prodloužení, které se podle nových pravidel odehraje ve třech proti třem. Máme se ještě na co těšit.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 3. Backes (Bouwmeester, Pietrangelo), 9. Steen, 65. Backes (Lehtera) – 16. Zucker (Suter), 20. Haula (Vanek)

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Bouwmeester, Pietrangelo, Gunnarsson, Parayko, Edmundson, Bortuzzo – Steen, Lehterä, Upshall, Jaškin, Backes, Brouwer, Fabbri, Gomez, Rattie, Ott, Brodziak, Reaves
    Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Brodin, Dumba, Prosser, Scandella – Pominville, Granlund, Parise – Niederreiter, Koivu, Zucker – Fontaine, Coyle, Vanek – Carter, Haula, Porter

Rozhodčí: O'Rourke, Hanson – Gibbs, MacPherson

Diváci: 17 728