Lipt. Mikuláš – Bardejov 2:8 (kon.) | Pov. Bystrica – Trnava 1:2 (kon.) | Michalovce – Prešov 4:3 (po pr.)
Senica – Humenné 3:1 (kon.) | Topoľčany – Spišská N. Ves 3:5 (kon.) | Detva – Nové Zámky 4:3 (kon.)
HK Detva
4:3 (4:0, 0:2, 0:1)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Neděle 01.11.2015, 17:30 • ZŠ Detva • 1. liga (SR)

Miroslav Ihnačák (tréner HC O7 Detva): „Dnes nám vyšla prvá tretina, kde sme dali súperovi štyri góly. Potom v sme v ďalších dvoch tretinách urobili individuálne chyba a nepozornosť v našej hre dovolila súperovi zdramatizovať stretnutie. Sme radi, že sa nám podarilo súpera ako sú Nové Zámky zdolať a mám dôležité tri body. Teraz si trošku oddýchneme a potrénujeme na ďalšie zápasy, ktoré prídu.“

Ľubomír Hurtaj (tréner HC Nové Zámky): „Veľmi ma mrzí, že dneska sme prespali úvod zápasu. Nepripravovali sme sa, že v Detve budeme hrať len druhú a tretiu tretinu, ale pripravovali sme sa aj na úvod zápasu. Nerozumel som tomu, čo sa dialo s mojim mužstvo a nespoznával som ho v prvej tretine. Hrali sme dosť ustráchane a domáci veľmi dobre korčuľovali. Prvá tretina skončila ako skončila a v Detve sa každému veľmi ťažko hrá a nie to ešte otáča zápas. Domáci majú veľmi dobré mužstvo, ktoré je na toľko skúsené aby si postrážilo vedenie, ktoré malo. Nám sa podarilo dostať aj napriek tomuto do zápasu a zdramatizovali sme ho. Dnes sme tu chceli bodovať a mali bodovať lenže sa tak nestalo tak nemôžeme byť spokojní. Jediné, čo nás môže tešiť a to druhá a tretia tretina 3:0 v náš prospech, ale zápas sa hrá tri tretiny.“ (22:20:07)

Záverečný nápor hostí vyrovnanie nepriniesol a tak po výsledku 4:3 zostali všetky tri body v Detve.

59:45
    Bašič sám pred Polcom mohol vyrovnať, ale puk sa mu skĺzol z hokejky.

59:21
    Hostia sa sami vystavili z útočného pásma.

58:54
    Domáci zatiaľ nepustili súpera pred Polca.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:45
    Hostia sú v plnom počte.

57:28
    Po strele Busilka sa puk odrážal pred Šinkovičom, ale Parkhouse a Graham ho neposlali do siete.

56:54
    Nové Zámky sa bránia veľmi úspešne. Domáci sa nedokážu usadiť v útočnom pásme.

56:10
    Lunter poslal puk mimo ľad a vhadzuje sa v strednom pásme.

55:44
    Albín Podstavek dostáva dve minúty za hákovanie.

55:42
    Pri signalizovanom vylúčení Srnka netrafil ideálne puk.

54:34
    Kanaet po prechode červenou čiarou nahodil puk a odišiel striedať.

53:27
    Buda sa nedokázal presadiť jeden na jedného.

51:28
    Lohkanin po naskončení na ľad z trestnej lavice získal puk a pokúsil sa vyrovnať. Domáci Polc odolal.