Los Angeles – Florida 4:1 (kon.) | Montreal – Boston 4:2 (kon.) | Washington – Toronto 3:2 (1:0 po s.n.)
Carolina – Ottawa 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Philadelphia 0:3 (kon.) | Nashville – St. Louis 0:4 (kon.)
Minnesota – Tampa 1:0 (kon.) | Arizona – NY Rangers 1:4 (kon.) | Calgary – Pittsburgh 5:2 (kon.)
San Jose – Anaheim 0:1 (kon.) | Detroit – Dallas 1:4 (kon.) | New Jersey – Vancouver 4:3 (po pr.)

Jiří Hudler (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:50
    Michael Frolík (CGY) 0+1, 4 střely, čas na ledě 14:16 (06:52:37)

1. Sam Bennett (CGY) 1+1
    2. Mikael Backlund (CGY) 0+3
    3. Johnny Gaudreau (CGY) 2+1

Poprvé od dob, kdy byl Sidney Crosby nováčkem v NHL, Calgary poráží Pittsburgh! A přišlo to v době, kdy by to čekal málokdo, Penguins přijeli do Saddledomu s nejlepší obranou soutěže a šesti výhrami v řadě. Calgary ale dnes naprosto po zásluze vyhrálo a poprvé v sezoně si připsalo druhou výhru v řadě. V prvních dvou třetinách jsme byli svědky skvělého hokeje, který nabídl spoustu krásných akcí a gólových příležitostí, v závěrečné třetině se pak domácí stáhli a Pens se zápas už nic udělat nedokázali.

59:01
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny a zápas už se pouze dohrává, domácí fanoušci dnes mohou být s výkonem svých oblíbenců spokojeni.
    GAUDREAU - 5:2

57:41
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Nepochopitelný tah hostů, kteří odvolali brankáře v momentě, kdy vůbec nebyli na puku. Hudler ještě přihrával a hosté se nejprve ubránili, o chvíli později si však kotouč vzal JOHNNY GAUDREAU a svým druhým gólem v zápase s největší pravděpodobností rozhoduje o vítězi tohoto utkání.
    Bez asistence.

56:52
    Sprong rozjíždí další útočnou snahu Penguins.

56:16
    Zakázané uvolnění pro změnu na straně Calgary.

55:04
    Icing Pittsburghu. Ve třetí třetině jsme viděli pouhých sedm střel na branku. Domácí už se nikam neženou a soustředí se na obrannou činnost a hosté chvílemi působí trochu bezradně.

54:05
    Brodie se Stajanem se řítili do velké šance, ale zastavil je ofsajd.

53:24
    Fleury chytá tečovanou střelu Giordana do lapačky.

52:33
    Cullen v šanci, ale nepovedlo se mu trefit puk ležící před Rämem.

51:34
    Finský brankář vyrazil další nebezpečnou střelu a Giordano už skáče na led.

50:52
    Malkin krásně nabil Kesselovi, jehož ránu z první skvěle vytěsnil Rämö!

50:30
    Stajan mohl puk vyhodit, ale nepovedlu se mu to a hosté se usazují v útočném pásmu.

49:48
    Nick Bonino byl u mantinelu těsně bráněn Giordanem, jenž nakonec dostává dvě minuty za držení. Důležitá přesilovka pro Penguins.

48:57
    Další z mnoha dnešních přečíslení Calgary dva na jednoho, opět řešené střelou, a opět neúspěšně. Tentokrát v podání Joshe Joorise, kterému najížděl Grant.

Michal Muška

Branky a nahrávky: 8. Colborne (Bennett, Backlund), 17. Gaudreau (Monahan, Backlund), 18. Bennett (Frolík, Backlund), 30. Monahan (Gaudreau, Hamilton), 58. Gaudreau – 14. Kessel (Malkin), 35. Bonino (Perron, Cole)

Calgary Flames: Rämö (Ortio) – Giordano, Brodie – Russell, Wideman – Hamilton, Engelland – Gaudreau, Monahan, Hudler – Bennett, Backlund, Frolík – Raymond, Grant, Jooris – Jones, Stajan, Colborne. Trenér: Bob Hartley.
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Cole, Letang – Määttä, Scuderi – Lovejoy, Dumoulin – Fehr, Crosby, Hörnqvist – Perron, Malkin, Kessel – Kunitz, Bonino, Bennett – Sprong, Cullen, Plotnikov. Trenér: Mike Johnston.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Rooney – Wheler, Henderson.