Los Angeles – Florida 4:1 (kon.) | Montreal – Boston 4:2 (kon.) | Washington – Toronto 3:2 (1:0 po s.n.)
Carolina – Ottawa 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Philadelphia 0:3 (kon.) | Nashville – St. Louis 0:4 (kon.)
Minnesota – Tampa 1:0 (kon.) | Arizona – NY Rangers 1:4 (kon.) | Calgary – Pittsburgh 5:2 (kon.)
San Jose – Anaheim 0:1 (kon.) | Detroit – Dallas 1:4 (kon.) | New Jersey – Vancouver 4:3 (po pr.)
NY Islanders – Boston 1:2 (kon.)
Detroit Red Wings
1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Dallas Stars
Neděle 08.11.2015, 21:00 • Joe Louis Arena, Detroit (kapacita 20027 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového pracovního týdne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (23:54:54)

Československá stopa v dnešním zápase:

TOMÁŠ TATAR (DET) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 12:45
    PETR MRÁZEK (DET) – 2 úspěšné zákroky, žádný inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 100%

Největší čas na ledě: Green 25:40 – Klingberg 23:10

Branky a nahrávky: 20. Nyquist (Kronwall, Green) – 8. Sharp (Klingberg, Seguin), 16. Ničuškin (Jo. Benn, Jokipakka), 59. Seguin (Sharp, Klingberg), 60. Eakin (Ja. Benn). Rozhodčí: Skilliter, St. Laurent – Murphy, Berg. Diváci: 20027 (vyprodáno).

Dallas dnes potvrdil svou skvělou formu na startu nového ročníku NHL a vítězstvím 4:1 vyloupil detroitskou Joe Louis Arenu. O jednoznačnou výhru se ovšem nejednalo, naopak se Stars na zisk dvou bodů značně natrápili.

Skóre otevřel v 8. minutě využitou přesilovou hrou Patrick Sharp, který dostal perfektní přihrávku od Johna Klingberga. Další branku přidal v 16. minutě Valerij Ničuškin, který se radoval poprvé v letošní sezoně.

V závěrečné minutě úvodního dějství se v přesilové hře prosadili také domácí, když se do střílené přihrávky Nicklase Kronwalla vložil Gustav Nyquist a nasměroval puk mezi betony Kariho Lehtonena.

Po na šance chudé druhé třetině se na gól čekalo až do samotného závěru zápasu. Detroit si nedokázal vytvořit nějaký větší tlak, kterým by si vynutil vyrovnání a naopak v závěru ještě dvakrát inkasoval do prázdné branky od Tylera Seguina a Codyho Eakina.

Závěrečných 12 minut musel v brance Detroitu odchytat Petr Mrázek, který nahradil zraněného Jimmyho Howarda, který odstoupil ze hry po střetu se Spezzou. Dallas si tak po výhře 4:1 připisuje do tabulky další dva body a upevnil tak svou výsadní pozici na čele Západní konference.

59:42 Cody EAKIN - 1:4

59:42
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hosté přidávají ještě jednu trefu do odkryté branky! Lehtonen se sice zapotil při střele Mika Greena, po zisku kotouče se ovšem z obranné modré čáry trochu šťastně trefil CODY EAKIN! Asistence: Jamie Benn.

59:10
    Vernon Fiddler je vyloučen za zdržování hry – vyhození kotouče mimo hrací plochu. Mrázek tak opět putuje na střídačku, Detroit se ještě pokusí s výsledkem něco udělat.
    58:52 Tyler SEGUIN - 1:3

58:52
    Hosté si dnes odvezou z Hockeytownu plný počet bodů! Stars vybojovali kotouč v obranném pásmu, který se dostal k TYLERU SEGUINOVI, jenž ze středního pásma trefil přesně odkrytou branku Red Wings! Asistence: Patrick Sharp a John Klingberg.

58:23
    Jason Spezza se dostal ke kotouči ve středním pásmu, prázdnou branku ale minul!

58:04
    Cody Eakin sáhl do přihrávky Nyquista na Kronwalla a domácí tak musí vyklidit útočné pásmo.

57:45
    Trenér Dallasu Lindy Ruff si vybírá oddechový čas, mezitím domácí kouč Blashill odvolává Mrázka z branky. Detroit to zkusí v šesti hráčích v poli.

57:33
    Hostujícím hráčům se zatím daří bránit velmi dobře, Red Wings si nemohou vytvořit kýžený tlak.

56:48
    Hosté dostali kotouč do útočného pásma a rychle zamířili na střídačku, v závěrečných minutách se budou Stars už jen bránit.

56:20
    Kari Lehtonen lapačkou vychytal Mika Greena, který si s pukem nabruslil až do nebezpečné pozice mezi kruhy.

55:45
    Střela Dannyho DeKeysera jen o kousek minula Lehtonenovu branku, na druhé straně se dvojice Seguin-Jamie Benn dostala do ofsajdu.

Adam Lacek

Detroit Red Wings: Howard (od 48. Mrázek) – Kronwall, Smith, DeKeyser, Green, Marčenko, Ericsson – Abdelkader, Zetterberg (C), Larkin – Tatar, Sheahan, Nyquist – Athanasiou, Helm, Pulkkinen – Miller, Glendening, Andersson. Trenér: Jeff Blashill.
    Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Goligoski, Klingberg, Oduya, Demers, Jokipakka, Jo. Benn – Ja. Benn (C), Seguin, Sharp – Janmark, Eakin, Spezza – Shore, Faksa, Ničuškin – Hemský, Fiddler, Sceviour. Trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Skilliter, St. Laurent – Murphy, Berg

Diváci: 20027 (vyprodáno)