Boston – Colorado 2:3 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:5 (kon.) | Carolina – Minnesota 2:3 (po pr.)
NY Rangers – St. Louis 6:3 (kon.) | Ottawa – Vancouver 3:2 (kon.) | Tampa – Calgary 3:1 (kon.)
Florida – Buffalo 2:3 (kon.) | Nashville – Toronto 1:2 (0:1 po s.n.) | Chicago – New Jersey 2:3 (kon.)
Dallas – Winnipeg 6:3 (kon.) | Arizona – Edmonton 4:1 (kon.) | Los Angeles – NY Islanders 2:1 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
New Jersey Devils
Pátek 13.11.2015, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Z mé strany to bude všechno, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc či dobré ráno! (05:07:13)

Dnešní utkání sledovalo 21 568 diváků.

A je tu konec, Ďáblové to nakonec zvládli a z ledu Chicaga si vezou dva body! I podruhé v této sezoně dokázali obhájce Stanleyova poháru porazit!

Do vedení se ale jako první dostali domácí, když se v sedmé minutě dokázal prosadit Patrick Kane. Devils v první třetině měli smůlu a dvakrát trefili tyčku.

Druhá perioda ale celku z Newarku už vyšla náramně. Nejprve se po 59 sekundách jejího průběhu prosadil Adam Henrique, posléze ale ve 38. minutě poslal hosty do vedení dorážkou Kyle Palmieri.

Třetí třetina se nesla ve znamení velkého tlaku Blackhawks, z něhož přišlo vyrovnání. O to se postaral v 54. minutě nejproduktivnější nováček Artěmij Panarin. Jenže v čase 57:25 byl vyloučen Patrick Kane a Devils tuto přesilovou hru po osmi sekundách využili zásluhou Sergeje Kalinina. Chicago už poté nedokázalo vyrovnat a svému soupeři tak překvapivě podlehlo.

Střely: 29:22 (10:7, 10:6, 9:9)

59:52
    A po vhazování se Blackhawks dopustili dalšího postavení mimo hru.

59:50
    Dobrá práce Greenea, který domácí celek prakticky donutil k ofsajdu.

59:43
    Henrique a Josefson vyvezli puk do středního pásma, kde ho dokázali chvíli udržet.

59:35
    Adam Henrique zblokoval přihrávku a okamžitě vystřelil, i když mohl chvíli počkat. Místo něčeho zajímavého je z toho jen icing.

59:23
    Ano, je tomu tak, Hawks jsou znovu v šesti.

59:14
    Corey Crawford se zatím vrátil do branky, ale dá se očekávat, že brzy jí opět opustí.

59:14
    Nyní se ovšem dostalo do ofsajdového postavení a následovat tak bude vhazování před modrou čárou.

59:12
    Travis Zajac vyhodil do středního pásma, ale Chicago znovu míří do útoku.

58:58
    Nyní střílel sám kanonýr Patrick Kane, nicméně Schneider dokázal vyrazit kotouč!

58:45
    Kane nahrál na modrou Hossovi, jehož střelecký pokus ale zblokoval ruský forvard Sergej Kalinin.

58:23
    Timeout je u konce a Chicago už se chystá na svůj závěrečný tlak při hře bez brankáře se šesti hráči v poli. Tohle bude ještě dramatická koncovka!

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 7. Kane (Toews, Teräväinen), 54. Panarin (Gustafsson, Kane) – 21. Henrique (Moore), 38. Palmieri (Kalinin), 58. Kalinin (Palmieri, Schlemko)

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Svedberg, Seabrook "A", van Riemsdyk, Hjalmarsson, Gustafsson, Daley – Shaw, Toews "C", Hossa "A" – Panarin, Anisimov, Kane – Daňo, Kero, Teräväinen – Desjardins, Krüger, Mashinter
    New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene "C", Larsson, Moore, Severson, Merrill, Schlemko – Cammalleri "A", Henrique, Stempniak – Kalinin, Zajac "A", Palmieri – Matteau, Josefson, Tootoo – Farnham, Gionta, O'Neill

Rozhodčí: Leggo, Sutherland – Cvik, Pancich

Diváci: 21 568