Boston – Colorado 2:3 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:5 (kon.) | Carolina – Minnesota 2:3 (po pr.)
NY Rangers – St. Louis 6:3 (kon.) | Ottawa – Vancouver 3:2 (kon.) | Tampa – Calgary 3:1 (kon.)
Florida – Buffalo 2:3 (kon.) | Nashville – Toronto 1:2 (0:1 po s.n.) | Chicago – New Jersey 2:3 (kon.)
Dallas – Winnipeg 6:3 (kon.) | Arizona – Edmonton 4:1 (kon.) | Los Angeles – NY Islanders 2:1 (kon.)
Arizona Coyotes
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Edmonton Oilers
Pátek 13.11.2015, 03:00 • Gila River Arena, Glendale (kapacita 17125 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového pracovního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (05:48:04)

Československá stopa v dnešním zápase:

MARTIN HANZAL (ARI) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:00
    ZBYNĚK MICHÁLEK (ARI) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:11

ANDREJ SEKERA (EDM) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:27

1. MIKE SMITH (ARI) – 27 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,4%

Největší čas na ledě: Ekman-Larsson 26:07 – Klefbom 22:29

Branky a nahrávky: 17. Ekman-Larsson (Richardson), 34. Doan (Domi, Rieder), 38. Elliott (Scott, Chipchura), 52. Domi (Stone) – 4. Hall (Draisaitl, Sekera). Rozhodčí: St. Laurent, Jackson – Heyer, Henderson. Diváci: 15545.

Arizona dnes zvládla domácí utkání s Edmontonem na výbornou a jen potvrdila, že Oilers jsou jejím nejoblíbenějším soupeřem, jelikož proti ním bodovali už v 19. zápase v řadě!

Dnešní utkání se ovšem pro domácí nevyvíjelo od začátku úplně nejlépe, o první branku se ve 4. minutě postaral nejproduktivnější hráč Naftařů Taylor Hall. Domácím se ovšem podařilo ještě do přestávky vyrovnat, když se prosadil Oliver Ekman-Larsson.

Ve druhé třetině Coyotes povýšili svou hru na vyšší úroveň a dostali se do rozhodujícího trháku. V 34. minutě se v přesilové hře po vynikající přihrávce od Domiho prosadil kapitán Shane Doan. O chvíli později se navíc trefil ještě Stefan Elliott.

Ve třetím dějství navíc přidal další branku ještě Max Domi a Coyotes si pak dokráčeli pro třetí výhru v řadě, která je katapultovala na čelo Pacifické divize. Své utkání ještě ale mají rozehráno Králové z LA.

59:42
    Zbyněk Michálek drží kotouč za vlastní brankou, kde už možná i dnešní zápas skončí.

59:14
    Jordan Eberle ještě střílel z pravé strany mimo tři tyče.

58:40
    Jakupov udržel puk v souboji s Hanzalem a nabídl střelu pro Marka Faynea, jehož pokus od pravého mantinelu likviduje Smith.

58:09
    Už probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, hráči Edmontonu už nemají ani síly na to s výsledkem něco udělat.

57:41
    Erik Gryba sice dostal kotouč do útočného pásma, rychle o něj ale přišel a Olejáři se musí zase bránit.

57:05
    Zakázané uvolnění Oilers, hra se stěhuje před branku Anderse Nilssona. Hostům už moc času na případný zvrat nezbývá.

56:17
    Dlouhou pasáž hry bez přerušení ukončil až Luke Gazdic, jehož střelecký pokus byl tečován do ochranné sítě. Po reklamní přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Coyotes.

55:42
    Od modré čáry střílel Davidson, Smith nemusel zasahovat, puk skončil nad brankou.

55:20
    Olejáři se teď dostali do tlaku v útočné třetině, střela Jordana Eberleho byla zablokována.

54:49
    Nail Jakupov se dostal ke kotouči v předbrankovém prostoru a takovou nenápadnou střelou málem zasunul puk za Smithova záda!

54:11
    Dovolím si říct, že hráči Edmontonu už nenajdou síly na to, aby ještě dokázali s výsledkem dnešního utkání něco udělat.

53:24
    Kyle Chipchura zavezl kotouč do útočného pásma a čtvrtá formace Coyotes, která dnes hraje vynikající zápas, se usadila v útočném pásmu.

Adam Lacek

Arizona Coyotes: Smith (Lindbäck) – Ekman-Larsson, Stone, Dahlbeck, Michálek, Elliott, Murphy – Rieder, Hanzal, Duclair – Domi, Vermette, Boedker – Martinook, Richardson, Doan (C) – Chipchura, Gordon, Scott. Trenér: Dave Tippett.
    Edmonton Oilers: Nilsson (Talbot) – Nurse, Sekera, Davidson, Klefbom, Fayne, Gryba – Hall, Draisaitl, Eberle – Slepyšev, Nugent-Hopkins, Jakupov – Lander, Letestu, Purcell – Gazdic, Miller, Pakarinen. Trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: St. Laurent, Jackson – Heyer, Henderson

Diváci: 15545