Chabarovsk – Novosibirsk 0:3 (kon.) | Vladivostok – Novokuzněck 2:1 (kon.) | Magnitogorsk – Kazaň 1:2 (1:2 po s.n.)
Ufa – Toljatti 5:1 (kon.) | Jaroslavl – Jekatěrinburg 7:4 (kon.) | CSKA Moskva – HC Slovan 0:2 (kon.)
Čerepovec – Záhřeb 4:0 (kon.) | Jokerit – Omsk 2:3 (po pr.) | Petrohrad – Barys 5:1 (kon.)
Soči – Chanty-Mansijsk 5:1 (kon.)
Jokerit Helsinky
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Avangard Omsk
Čtvrtek 19.11.2015, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinki • KHL

Bitva plná zvratů je za námi! Ve třetí třetině byl lepším týmem Jokerit a domácí se zcela zaslouženě dočkali vyrovnání z hole Regina. Svěřenci Erkky Westerlunda si vypracovali i další šance, ty však zůstaly nevyužity a v prodloužení trefil výhru Omsku Martin Erat! Z mé strany je to vše, mějte se fanfárově a příště na počtenou. (19:55:30)

Martin ERAT - 2:3

62:36
    Avangard právě vstřelil branku!
    Je hotovo, Omsk si z horkého helsinského ledu odveze dva body za výhru v prodloužení, kterou dorážkou z předbrankového prostoru trefil MARTIN ERAT! Asistence: Alexandr Pěrežogin, Jurij Alexandrov.

62:14
    Do zakončení se mezi dvěma zadáky Jokeritu prokousal agilní Sobotka, jenže v rozhodující moment se mu kotouč zamotal pod brusle.

61:32
    Ilja Zubov zkoušel na Karlssona vyzrát forhendovou kličkou, tu však domácí gólman vystihl!

61:32
    Lajunen zatáhl za záchrannou brzdu a fauloval unikajícího Zubova. Sudí neváhal a nařídil trestné střílení!

60:51
    Dvakrát po sobě tvrdě vypálil Ville Lajunen, ani jeden z jeho pokusů se však mezi tři tyče nevešel.

60:01

Už je to jasné. Šedesát minut nerozhodlo, za malou chvilku tak půjdeme do prodloužení!

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:49
    Nic tomu nenasvědčuje. Domácí zadáci kombinují ve vlastním pásmu a nikam se neženou.

59:01
    Už se rozběhla poslední minuta základní hrací doby, přesekne jeden z celků Gordický uzel?

58:32
    Aktivní Jere Sallinen vybojoval minutu a půl před koncem třetí třetiny vhazování v útočném pásmu.

57:37
    Bez bázně a hany se prokousal do zakončení Děnis Paršin, jenže jeho přízemní pokus z pravého kruhu na Karlssona ani neprošel.

56:32
    Sudí hostům odpustili další sporný zákrok a diváci v Hartwall Areně to opět dávají najevo hlasitým bučením.

55:36
    Nyní to vzal dánský reprezentant na sebe, jenže jeho pokus od modré nebyl dostatečně razantní na to, aby našel recept na výtečně chytajícího Furcha.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 5. Kozun (Larsen, Regin), 49. Regin (Kozun) – 29. Michejev (Kulik, Popov), 40. Kuljaš (Zubov, Popov), 63. Erat (Pěrežogin, Alexandrov)

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Kulda, Lajunen, Larsen, Jensen, Jaakola, Ohtamaa – Hagman, Kapanen, Aaltonen – Jormakka, Kozun, Regin – Wirtanen, Joensuu, Olimb – Mäki, Sallinen, Pöysti.
    Avangard Omsk: Furch (Kostin) – Kempný, Lekomcev, Ahnelöv, Kuljaš, Alexandrov, Kulik, N. Gluchov – Sobotka, Širokov, Erat – Popov, Pěrežogin, Michejev – Lemťugov, Paršin, Zubov – Petrov, Gurjanov, Černikov – A. Gluchov.

Rozhodčí: Ravodin, Konc – Goljak, Šichanov

Diváci: 10121