Chabarovsk – Novosibirsk 0:3 (kon.) | Vladivostok – Novokuzněck 2:1 (kon.) | Magnitogorsk – Kazaň 1:2 (1:2 po s.n.)
Ufa – Toljatti 5:1 (kon.) | Jaroslavl – Jekatěrinburg 7:4 (kon.) | CSKA Moskva – HC Slovan 0:2 (kon.)
Čerepovec – Záhřeb 4:0 (kon.) | Jokerit – Omsk 2:3 (po pr.) | Petrohrad – Barys 5:1 (kon.)
Soči – Chanty-Mansijsk 5:1 (kon.)
SKA Petrohrad
5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Barys Nur-Sultan
Čtvrtek 19.11.2015, 17:30 • Ice Palace • KHL

To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek čtvrtečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou. (20:05:32)

Oslabení: 0 – 0

Je dobojováno. Domácí Petrohrad vítězí 5:1 a připisuje si na domácím ledě plný počet bodů. Naopak Astana odjede s prázdnou.

59:19
    Laco předvedl další skvělý zákrok, když lapil další střelu domácích. Do protiútoku míří Astana a zřejmě to pro ni bude poslední šance alespoň na zkorigování pro ni nepříznivého výsledku.

58:38
    Ještě to v nájezdu před Lacovu svatyni zkoušel Kovalčuk, ale ten také neuspěl. Utkání se tak už pouze a jen bude dohrávat.

58:17
    Petrohrad je v plném počtu.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:29
    Ve vlastním oslabení se na Laca řítil Jarno Koskiranta, ale svůj nájezd do konce dotáhnout nedokázal. Laco totiž vytasil další efektní zákrok.

57:07
    Domácí se rychle osvobozují a posílají kotouč až před brankáře Laca.

56:17
    Zubarev dostal dvě minuty za nedovolené bránění a hosté mají ještě k dispozici přesilovou hru.

56:03
    Troufám si napsat, že o osudu tohoto klání je rozhodnuto. Domácí mají pohodlný čtyřbrankový náskok a do konce třetí periody zbývají necelé čtyři minuty.

55:25
    Boyd je na ledě a Astana je tak kompletní.

54:49
    Od modré čáry pálil bývalý zadák Los Angeles Kings Vjačeslav Vojnov, betony Laca byly ale připraveny.

53:25
    Boyd dostává dvě minuty za podražení a nabízí domácímu celku další přesilovou hru.

53:03
    Domácí operovali v pásmu hostí, Barabanov našel Lindströma, který mu puk vrátil a prvně jmenovaný Laca ohrozil. Ale hostující brankář si dokázal poradit.

52:25
    Dustin Boyd nedokázal uklidit kotouč za záda Koskinena, který je znovu ve svém brankovišti neprůstřelný. Bude se vhazovat po jeho pravici.

51:50
    Hokejisté Petrohradu mají stále puk na svých hokejkách a příliš nikam už nespěchají. Spíše se drží vzadu, aby neinkasovali zbytečný gól.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 5. Šipačjov (Kovalčuk, Burdasov), 16. Barabanov (Lindström, Koskiranta), 34. Ponikarovskij (Kovalčuk), 35. Kovalčuk (Šipačjov, Dadonov), 45. Koskiranta (Barabanov, Lindström) – 17. Chudjakov

SKA Petrohrad: Koskinen (Šestěrkin) – Čudinov, Jakovlev, Judin, Vojnov, Rukavišnikov, Kalinin, Zubarev – Kovalčuk, Ponikarovskij, Kadějkin – Dadonov, Šipačjov, Gusev – Koskiranta, Lindström, Barabanov – Burdasov, Chochrjakov, Arťjuchin
    Barys Nur-Sultan: Laco (Poluektov) – Lundin, Dallman, Savčenko, Ellerby, Semjonov, Trjasunov, Ryspajev – Bochenski, Boyd, Dawes – Puškarjov, Chudjakov, Krasnoslobodcev – Starčenko, St. Pierre, Ruděnko – Grents, Markelov, Panšin

Rozhodčí: Bulanov, Najmov – Koršak, Černišev