Club Brugge – Waregem 3:0 (kon.) | Leuven – Genk 1:3 (kon.) | Waasland-Beveren – Sint-Truiden 2:1 (kon.)
Waasland-Beveren
2:1 (1:1)
Sint-Truiden VV
Sobota 21.11.2015, 20:00 • Freethiel-Stadion • Belgická Jupiler Pro League • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Belgická Jupiler Pro League v sobotu večer pokračuje dalšími zápasy 16. kola, v němž se zaměříme na souboj dvou týmů, které od sebe v tabulce dělí pouze čtyři body. Šestý Sint-Truiden zavítá na hřiště jedenáctého celku Red Star Waasland, který by rád přerušil sérii tří zápasů bez porážky. Zápasem 16.kola belgické ligy z Freethiel-Stadionu Vás provede Tomáš Reiner.

KV Red Star Waasland

Red Star Waasland čeká tři ligové zápasy na vítězství poté, co naposledy vyhrál 24. října na hřišti Leuvenu. Hráči Waaslandu v posledním ligovém zápase sice nezvítězili, alespoň ale ukončil sérii dvou porážek v řadě, když po prohrách s Charleroi a Mechelenem v domácím prostředí remizoval 2:2 s Westerlo.
    Brankář Merveille Goblet včera oslavil své 21. narozeniny.

Sint-Truiden vyhrál poslední dva domácí zápasy v řadě, ale ze hřišť soupeřů až tak často body nevozí, když nejprve prohrál 4:0 v Zulte-Waregemu a poté remizoval na hřišti Lokerenu, kde uhrál remízu 1:1. Lokeren je přitom v tabulce dva body za jeho nejbližším soupeřem Red Starem Waaslandem.

Vzájemná bilance

Oba týmy se v letošní sezóně už jednou střetly, když Red Star Waasland zvítězil 3. října na hřišti Sint-Truidenu 3:1 a vzájemná bilance tedy vyznívá domácí.

KV Red Star Waasland: Goblet – Jans, Coulibaly, Jonathan Buatu, Demir – Marić, Milosevic – Myny, Langil – Nabab, Gano. (rozestavení 4-2-2-2)
    Náhradníci: Henkinet, Moren, Hebbelinck, Destorme, Vanzo, Luyckx, M'Sila. Trenér: Stijn Vreven.

Sint-Truiden VV: Dutoît – Schills, Erichot, Ruben Fernandes, Rherras – Hendrickx, Cuevas – Schoofs – Bagayoko, Edmilson, Ono. (rozestavení – 4-2-1-3)
    Náhradníci: De Winter, Sacko, Lazaar, Gerits, Momi, Nirisarike, Tchité. Trenér: Chris O'Loughlin.

Rozhodčí: Lawrence Visser. Asistenti: Peter Hermans, Nicolas Ponsar. Čtvrtý rozhodčí: Ben Mesotten.
    Maskot Red Staru Waasland je připraven nastoupit na hřiště.

Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a zápas mezi Waaslandem a Sint-Truidenem bude moci za chvíli začít. Před výkopem proběhne minuta ticha na uctění obětí teroristického útoku ve Francii.

1

1
    Hlavní rozhodčí Lawrence Visser si seřídil hodinky a dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči hostujícího Sint-Truidenu.

2
    První útočná akce po dlouhém pasu za obranu hostujícího celku nic nepřinesla a brankář Goblet mohl odkopávat od své brány.

3
    Na opačné straně se prezentovali nepřesnou kolmou přihrávkou domácí fotbalisté Waaslandu a do hry se zapojil brankář Dutoît.

4
    Domácí fotbalisté nastoupili do dnešního zápasu v žlutých dresech, zatímco hráči Sint-Truidenu hrají v bílém.

4
    Rherras zahrál míč na první rohový kop, který rozehrají domácí.

5
    Demir rozehrál rohový kop na přední tyč, kde ho hráči Sint-Truidenu odhlavičkovali do bezpečí.

6
    Domácí fotbalisté jsou v úvodních minutách aktivnější a obléhají šestnáctku soupeře.

7
    Útočník Gano dostal krásný pas do šestnáctky za obranu, jenže pomezní rozhodčí správně odmával ofsajd a z nadějně vyhlížející šance nebylo nic.

8
    Edmilson Junior se dostal k odraženému míči po své zablokované střele a jeho následný přízemní pokus levačkou zpoza šestnáctky zamířil metr vedle pravé tyče.

9
    Sint-Truiden právě vstřelil branku!
    CRISTIAN ALEJANDRO CUEVAS střílí gól a posílá přesnou hlavičkou Sint-Truiden do vedení 1:0!! Edmilson Junior skvěle odcentroval z pravého křídla v blízkosti rohového praporku a na vzdálenější tyči našel nabíhajícího Cuevase, který hlavou zamířil přesně k levé tyči.
    9. Cristian Alejandro CUEVAS - 0:1

10
    Waasland právě vstřelil branku!
    Na opačné straně hřiště se bleskově prosazuje ZINHO GANO a během necelých 60 sekund vyrovnává na 1:1!! Gano si naběhl do šestnáctky na parádní centr Janse z pravé strany, a přestože zamířil hlavou doprostřed brány, brankář Dutoît nedokázal jeho prudkou hlavičku vyrazit a míč zapadl k levé tyči.
    10. Zinho GANO - 1:1

11
    Vedení Sint-Truidenu mělo jepičí život a zatím jsme svědky velmi pohledného úvodu zápasu.

12
    Sint-Truiden inkasovaný gól nikterak nezaskočil a snaží se rychle odpověď.

13
    Edmilson Junior se ocital v pokutovém území v obrovské šanci a Goblet jeho přízemní střelu vyrazil, vzrušení ovšem bylo zbytečné, protože pomezní rozhodčí odmával ofsajd.

14
    Gano se na hranici šestnáctky dobře otočil s míčem, jeho následná přízemní střela byla ale příliš slabá na to, aby Dutoîta překonala.

15
    Další šance domácích fotbalistů měl Myny, který si na vzdálenější pravé tyči nabíhal na centr z levé strany, míč ale z ostrého úhlu a v obtížné pozici na bránu usměrnit nedokázal.

16
    Útočnou akci Sint-Truidenu na opačné straně zastavila příliš prudká kolmá přihrávka, která skončila v zámezí.

17
    Také hráči Waaslandu se snažili zrychlit hru kolmou přihrávkou, ta ovšem skončila pouze u brankáře Dutoîta.

18
    Sint-Truiden v ofenzivě neuspěl a Waasland vyrazil po pravém křídle do protiútoku.

19
    Útočná akce po pravém křídle v podání domácího týmu nic nepřinesla a fotbalisté Sint-Truidenu mohli vhazovat.

19
    Žlutou kartu dostává Cuevas (Sint-Truiden VV).

20
    Cuevas se postavil u postranní čáry do cesty jednomu z hráčů Waaslandu a hokejovým zákrokem ho poslal k zemi.

21
    Ze zápasu uplynulo dvacet minut, během nichž jsme viděli dva góly. Waasland hraje doma se Sint-Truidenem 1:1.

22
    Langil se po levé straně pokusil mezi dvojicí protihráčů drze proniknout do šestnáctky a vybojoval pro svůj tým rohový kop, který domácí rozehráli nakrátko. Jejich následná akce ale nic nepřinesla, tedy kromě ofsajdu.

23
    Akci Waaslandu zastavil útočný faul a Dutoît odkopával od své brány.

24
    Cuevas sice na přihrávku svého spoluhráče po rozehrání standardní situace a diagonálním pasu na levé straně nedosáhl, hosté se ovšem vzápětí vrátili zpět k míči a vybojovali rohový kop.

25
    Sint-Truiden rozehrál rohový kop na přední tyč, kde domácí hráči míč bez větších problému odvrátili.

26
    Brankář Goblet se vydal proti dlouhému pasu do jeho pokutového území a vyboxoval ho do bezpečí.

27
    Během úvodních deseti minut jsme viděli dva góly, od té doby ovšem na nějakou brankovou příležitost čekáme marně.

28
    Edmilson Junior se na pravé straně hřiště ocitl v kleštích, do kterých ho sevřeli dva protihráči a hlavní rozhodčí přerušil hru.

29
    Japonec Ono se sice u pravé tyče do zakončení nedostal, vybojoval však pro svůj tým rohový kop, což se domácím fanouškům Waaslandu hodně nelíbí.

30
    Sint-Truiden rozehrál rohový kop, po kterém mu byl odpískán útočný faul.

30
    Před Langilem se na levém křídle otevřel prostor a zpětnou přihrávkou hledal v pokutovém území některého ze svých spoluhráčů, jenže jeho pas jim směřoval na paty a hosté se ubránili.

31
    Waasland se pokusil kombinační hrou dostat ze svého vlastního pokutového území a málem se mu to vymstilo.

32
    Edmilson Junior rozehrál rohový kop na vzdálenější pravou tyč a míč z jeho kopačky zamířil do zámezí.

33
    Bagayoko stáhl na levé straně v blízkosti šestnáctky k zemi Nababa a domácí budou zahrávat zajímavou standardní situaci.

34
    Jeden z domácích fotbalistů se po centru na vzdálenější pravou tyč dostal do zakončení, jeho hlavička ale zamířila tři metry vedle pravé tyče.

35
    Bagayoko si navedl míč na pravačku a zpoza šestnáctky vypálil ke vzdálenější pravé tyči, brankář Goblet si ale s jeho prudkou přízemní střelou poradil!
    Fotbalisté Waaslandu a Sint-Truidenu během minuty ticha.

36
    Ono se sice probil mezi dvojici protihráčů u pravé tyče do zakončení, střelu ale ve velice obtížné pozici mezi tři tyče usměrnit nedokázal.

37
    Waasland se dostal na pravé straně šestnáctky ke střele, ta ovšem byla zbytečná, protože pomezní rozhodčí odmával ofsajd.

38
    Oba týmy se sice snaží dostat do zakončení, hra se ovšem převážně odehrává mezi šestnáctkami.

39
    Langil se dostal k odraženému míči a zpoza šestnáctky napřáhl k jedovaté přízemní střele, která navíc ještě byla tečována, brankář Dutoît ale vytáhl fantastický reflexivní zákrok a jeho střelu vyrazil!
    39. Langilova pohotová a velmi nebezpečná střela.

40
    Waasland se mohl ujmout těsně před přestávkou vedení, nyní se ovšem musí bránit.

41
    Edmilson Junior u postranní čáry nasadil jesličky Mynymu, vzápětí k němu ale přistoupil jeden z jeho spoluhráčů a míč se od Edmilsona odrazil do zámezí.

42
    Edmilson Junior je hodně vidět a je u každé příležitosti Sint-Truidenu.

43
    Blíží se samotný závěr prvního poločasu a Sint-Truiden obléhá šestnáctku soupeře.

43
    Žlutou kartu dostává Gano (KV Red Star Waasland).

44
    Gano po kontaktu s protihráčem na levém křídle upadl k zemi, místo standardní situace ale následoval míč pro hosty a Gano uviděl za svůj teatrální pád žlutou kartu.

45
    Brankář Goblet se vrhl po míči, aby zabránil rohovému kopu, a podařilo se mu to.

45+1
    Žlutou kartu dostává Milosevic (KV Red Star Waasland).

45+1
    Milosevic zatáhl ve středovém kruhu za záchranou brzdu a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.

45+1

Hlavní rozhodčí právě ukončil první poločas, jehož úvod byl velice atraktivní. Již v deváté minutě poslal Sint-Truiden do vedení přesnou hlavičkou po centru Edmilsona nabíhající Cuevas, jenže na jeho gól po necelé minutě bleskově odpověděl stejným způsobem Gano, jehož hlavičku nedokázal Dutoît vyrazit do bezpečí. Šest minut před přestávkou mohl otočit vývoj zápasu na stranu Waaslandu domácí Langil, brankář Dutoît ale dokázal jeho nebezpečnou střelu zpoza šestnáctky, která ještě navíc byla tečována, fantastickým zákrokem vyrazit. Skóre po prvním poločase. Red Star Waasland 1 Sint-Truiden 1.
    Fanoušky kromě hráčů dnes přišly pobavit také roztleskávačky.

Pomalu se vracíme zpět Freethiel-Stadion, kde už jsou hráči připraveni k zahájení druhého poločasu, před jehož začátkem hosté sáhnou ke změně.

46

46
    Výkop druhého poločasu obstarali hráči domácí Waaslandu.

46
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Erichot, přichází Nirisarike.

47
    Jeden z domácích fotbalistů Waaslandu se parádně otočil s míčem a z hranice šestnáctky poté napřáhl k diagonální střele, která těsně minula vzdálenější pravou tyč!

48
    Sint-Truiden přešel do protiútoku, jeho akce po pravém křídle ale ztroskotala a Demir mohl navíc vhazovat.

49
    Sint-Truiden se snaží kombinovat a poměrně mu to jde, až na finální přihrávku.

50
    Hosté posílali do šestnáctky z levé strany centr, který hráči Waaslandu v pohodě odvrátili.

51
    Sint-Truiden je po přestávce aktivní a snaží se podruhé v zápase vstřelit vedoucí gól.

52
    Domácí fotbalisté nepřesnou rozehrávkou darovali Sint-Truidenu autové vhazování, po kterém se dostal na levé straně šestnáctky ke střele Schoofs a jeho následný pokus byl sražen na rohový kop.

53
    Edmilson Junior rozehrál na vzdálenější tyč nebezpečný ostrý centr, který bez teče prolétl nakonec do zámezí.

53
    Schills si naskakoval ve středu hřiště na míč a po hlavičkovém souboji mu byl odpískán faul.

53
    Waasland vstřelil po kolmé přihrávce za obranu a následném centru z levé strany gól, ten ovšem nemohl kvůli ofsajdu platit.

54
    Schill napřáhl zpoza šestnáctky k pěkné přízemní střele, která zamířila těsně vedle levé tyče! Nutno však dodat, že Goblet situaci kontroloval a byl by u ní včas.

55
    Rherras byl faulován u levé postranní čáry a hosté budou zahrávat standardní situaci.

56
    Edmilson Junior rozehrál tradičně standardní situaci a do šestnáctky poslal dobrý centr, který Marić těsně před jedním z hráčů Sint-Truidenu odvrátil na rohový.

57
    Edmilson Junior poslal do šestnáctky z rohového kopu ostrý střílený centr, který brankář Goblet musel vyrážet, a následná dorážka zpoza pokutového území v podání hostů zamířila vysoko nad.

58
    Žlutou kartu dostává Ruben Fernandes (Sint-Truiden VV).

58
    Ještě před inkasováním žluté karty v podání Rubena Fernandese se hosté dostali ke střele zpoza šestnáctky, brankář Goblet byl ale pozorný a jedovatou ránu směřující k jeho pravé tyči vyrazil!

59
    Další faul, tentokrát na opačné straně, a Sint-Truiden bude rozehrávat zajímavou standardní situaci.

60
    Místo Edmilsona nakonec vypálil jeho spoluhráč a nebyla to špatná střela. Jeho pokus směřoval po obstřelení zdi k levé tyče, jeho rána ovšem nebyla dostatečně umístěna a Goblet si připsal další dobrý zákrok!

61
    Šance k vidění jsou, což o to, na nějakou stoprocentní šanci, po které by visel gól ve vzduchu, jsme se ovšem po přestávce nedočkali.

62
    Útočnou akci Sint-Truidenu taženou po levém křídle zastavil faul, kterého se dopustil Edmilson Junior.

63
    Na lavičce Waaslandu je vidět pohyb a trenér Stijn Vrever připravuje první střídání.

63
    Akci Waaslandu zastavila nepřesná finální přihrávka, po které Dutoît stáhl míč ze vzduchu a rychle ho vykopl zpět do hry.

64
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Myny, přichází Vanzo.

65
    Domácí fotbalisté se po přetaženém centru z levé strany na vzdálenější pravou tyč dostali do zakončení, hlavička střídajícího Vanza ale postrádala razanci a brankář Dutoît u své levé tyče včas.

66
    Brankář Dutoît není žádný čajíček a slabá hlavička v podání Vanza ho nemohla překonat.

66
    Edmilson Junior odvedl na pravém křídle skvělou práci, když se nádherně uvolnil a po průniku do šestnáctky vybojoval pro svůj tým rohový kop.

67
    Hosté rozehráli rohový kop nakrátko a poté z hranice šestnáctky napřáhli ke střele, která byla nepřesná a zamířila zhruba dva metry vedle pravého horního rohu Gobletovy brány.

68
    Waaslandu nevyšla kolmá přihrávka a Sint-Truiden přešel do protiútoku. Ten následně zakončil střelou zpoza šestnáctky Edmilson Junior, míč se mu ale svezl a jeho následná střela podle toho také dopadla, když málem trefila rohový praporek.

69
    Bagayoko odvedl v obraně dobrou práci a nebezpečný centr směřující na vzdálenější levou tyč raději odvrátil na rohový kop.

70
    Po rozehrání rohového kopu se domácí k ničemu nedostali a navíc jim byl vzápětí odmáván ofsajd.

70
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Ono, přichází Tchité.

71
    Gano byl zřejmě tím hráčem, který se na levé straně pokutového území krásně uvolnil a poté tvrdou přízemní střelou mířil přesně k levé tyči, brankář Dutoît ale předvedl skvělý zákrok a jeho střelu vyrazil!
    71. Ganova jedovatá střela prověřila pozornost Dutoîta.

72
    Hlavní rozhodčí Lawrence Visser přerušil hru a vydal se směrem ke střídačce, aby uklidil jednoho z trenérů.

73
    Waasland se snaží o vstřelení vítězné branky a během posledních minut je aktivnější.

74
    Žlutou kartu dostává Rherras (Sint-Truiden VV).

75
    Rherras u postranní čáry zápasnickým chvatem poslal k zemi střídajícího Vanza a domácí budou zahrávat standardní situaci.

75
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Milosevic, přichází M'Sila.

76
    Domácí se ještě před vystřídáním dostali po rozehrání standardní situace v podání Mariće k hlavičce, pokus Gana ale zamířil mimo.

77
    Langil sice na levém křídle nedoběhl míč, ale domácí mohli vhazovat.

77
    Žlutou kartu dostává Bagayoko (Sint-Truiden VV).

78
    Střídající ZAKARIA M'SILA střílí gól a dvanáct minut před koncem posílá Waasland parádním způsobem do vedení!! Waasland rozehrál standardní situaci a po následném centru z levé strany míč propadl až k M'Silovi, který pohotovou placírkou ze vzduchu zamířil přesně ke vzdálenější levé tyči. Krásná utažená střela, po které Waasland vede 2:1.
    78. Zakaria M'SILA - 2:1

79
    Na hřišti bylo k vidění několik ostrých soubojů, hra ovšem pokračovala dál.

80
    Tchité fauloval u postranní čáry na své útočné polovině a hra byla přerušena.

81
    Zákrok střídajícího Tchitého sice byl tvrdý, žluté kartě ale unikl.

82
    Edmilson Junior si v blízkosti středového kruhu pomohl faulem, když nepříjemně loktem poslal k zemi M'Silu. Ani on ovšem žlutou kartu neviděl.

83
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Nabab, přichází Destorme.

84
    Sint-Truiden se mohl vydat směrem vpřed, jenže jeho útok zastavila tragická přihrávka, po které domácí mohli vhazovat.

85
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Edmilson, přichází Lazaar.

86
    Hostující brankář Dutoît se pořádně zapotil proti dělové střele Waaslandu z hranice šestnáctky, míč ovšem dokázal vyrazit do bezpečí!

87
    Waasland má v závěru zápasu velkou převahu a hosté se místo vstřelení gólu snaží spíše faulovat, což je pro nezaujatého diváka škoda.

88
    Sint-Truiden se konečně vydal do nadějného útoku, ten ale v pokutovém území zastavila ruka jednoho z jeho fotbalistů.

89
    Hosté se vydali opět do útoku, obranou hráz Waaslandu ovšem překonat nedokázali.

90
    Trenér Waaslandu Stijn Vreven vstoupil do hřiště a pěknými stahovačkami stáhl míč ke své střídačce, kde vzápětí ještě svedl souboj s jedním z hráčů Sint-Truidenu, a nutno říci, že si v něm počínal skvěle. Úsměvná situace, po které šel hlavní rozhodčí Vrevenovi domluvit, aby fotbalové umění nechal na hráčích.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90+2
    Hráči Sint-Truidenu se po dlouhé době dostali ke střele, jejich přízemní pokus zpoza šestnáctky ale zamířil vedle pravé tyče.

90+3

Waasland sice nevstoupil do utkání dobře, když již v deváté minutě inkasoval po hlavičce Cuevase, jenže za necelou minutu se mu podařilo vyrovnat, když se stejným způsobem po nepřesvědčivém Dutoîtově zákroku prosadil Gano. Sint-Truiden po přestávce tlaku Waaslandu dlouho odolával, dvanáct minut před koncem se ale po rozehrání standardní situace prosadil parádní utaženou střelou placírkou střídající M'Sila, který strhl vedení na stranu domácího týmu. Konečný výsledek. Red Star Waasland 2 Sint-Truiden 1. (21:59:11)
    Hráči Waaslandu si mohli vychutnat fantastickou děkovačku.