Lorient – PSG 1:2 (kon.) | Monaco – Nantes 1:0 (kon.) | Guingamp – Toulouse 2:0 (kon.)
Troyes – Lille 1:1 (kon.) | Montpellier – Remeš 3:1 (kon.)
EA Guingamp
2:0 (0:0)
Toulouse FC
Sobota 21.11.2015, 20:00 • Stade du Roudourou, Guingamp • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vítejte u onlajn přenosu utkání čtrnáctého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí EA GUINGAMP přivítá na Stade du Roudourou v Guingampu TOULOUSE FC.

EA GUINGAMP

Guingamp v posledním ligovém kole po dlouhé době prohrál, a to na hřišti Caen těsně 1:2. Předtím ve čtyřech zápasech remizoval a v 9. kole uspěl v Troyes, kde vyhrál 1:0. S prázdnou odešli hráči EA naposledy ještě v září, kdy neuspěli na hřišti obhájce PSG. S bilancí čtyř výher a remíz se Guingamp nachází ve spodní části tabulky, kde jsou minimální bodové rozdíly.

TOULOUSE FC

Toulouse se s pouhým jedním vítězstvím krčí na předposledním místě a dnes si do Guingampu asi těžko pojede pro všechny body. Předzápasové prognózy hovoří ve prospěch domácích, hosté by možná mohli pomýšlet na bod, ale to by museli místo vlastních obránců postavit před brankou zeď. Defenziva Toulouse je totiž spíše pro smích – ve třinácti zápasech šestadvacet obdržených gólů, což je suverénně nejhorší bilance z celé ligy!

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

EA Guingamp: Lössl – Jacobsen, Kerbrat, Sorbon, Lévêque – Regis Coco, Sankharé, Diallo, Salibur – Briand, Privat.
    Náhradníci: Guivarch – Cardy, Giresse, Hery, Dos Santos, Dembélé, Benezet.

Toulouse FC: Ahamada – Somália, Kana-Biyik, Tisserand, Matheus – Akpa-Akpro, Bodiger, Machach – Trejo – Ben Yedder, Braithwaite.
    Náhradníci: Goicoechea – Spajić, Blin, Yago, Pešić, Didot, Diop.

Rozhodčí: Bien – Leducq, Plancon.

Oba týmy na trávníku, hraje francouzská hymna.

Utkání předchází minuta ticha za oběti nedávného teroristického útoku v Paříži.
    Minuta ticha za oběti nedávného teroristického útoku v Paříži

1

2
    Matheus fauluje na své polovině, volný kop pro domácí, faulovaným byl středopolař EA Coco.

3
    Briand rozehrál, ale trefil pouze dobře postavenou "zeď.

4
    A následně se ještě Briand dostává ke střele zpoza vápna, ale branku přestřeluje.

5
    Další volný přímý kop Guingampu, tentokrát z levé strany, ale v podstatě ze stejné vzdálenosti, jako před chvílí.

6
    Domácí Salibur padá v pokutovém území Toulouse, domácí si žádají odpískání penalty, ale sudí Bien je jiného názoru.
    6. Salibur po tomto zákroku padá ve vápně Toulouse, ale nebyl to faul.

8
    Ahamada vyráží míč po volném kopu domácích, který byl dobře umístěný do branky.

9
    Hosté to nyní trochu překombinovali u pokutového území soupeře, kdy před Braithwaitem odkopl míč na roh obránce.

10
    Na konci celé akce je zákrok Lössla, který lapil míč do svých rukavic.

11
    Rohový kop Guingampu, hosté se ale v pohodě ubránili, přesto domácí zůstávají u míče.

13
    Hraje se ve středu hřiště, Briand se snaží s míčem něco vymyslet.

15
    Míč má Ahamada, který bude vykopávat od své branky.

16
    Statistika držení míče: 50% : 50%.

17
    Po faulu hostů ve středovém kruhu mají míč domácí, ale ani ti nevymysleli nic závratného.

18
    Nepřesný pas na Ben Yeddera, míč mají domácí.

19
    Další neúspěšná útočná akce Toulouse, kterou tentokrát přerušuje hvizd sudího pro ofsajd, v němž se ocitl Braithwaite.

20
    Coco hledá před pokutovým územím Toulouse Brianda, ale před ním odehrál míč obránce.

23
    Braithwaite to nyní vzal na sebe, ale v souboji s přesilou obránců Guingampu neuspěl.

24
    Žlutou kartu dostává Zinédine Machach (Toulouse FC) za útočný faul na bránícího Dialla.

26
    Domácí s míčem na své polovině, hosté napadají pouze ve dvou.

27
    Žlutou kartu dostává Moustapha Diallo (EA Guingamp) po faulu na pronikajícího Treja.

28
    Volný kop pro Toulouse, ze vzdálenosti zhruba osmadvaceti metrů od branky EA.

29
    Martin Braithwaite rozehrál, zkusil to přímo na branku, kterou ale přestřelil.

29
    Ale Martin Braithwaite se téměř vzápětí přihnal znovu před branku Guingampu a tentokrát ho vychytal Lössl!

30
    Óscar Trejo stáčí míč z levé strany do branky, ale tu nakonec netrefuje.

31
    Shoan Privat se nyní trochu tázavě ohlíží po rozhodčím po svém zákroku na polovině soupeře.

32
    Sloan Privat (EA Guingamp) nakonec dostává po svém zákroku na Somáliu žlutou kartu.

34
    Machach nyní čistě odebral míč útočícímu Privatovi, velmi dobrý obranný zákrok.

35
    Martin Braithwaite padá po zákroku Sankharého, to vše na polovině Guingampu.

36
    Machache s míčem na levé straně, ale celá akce končí špatnou přihrávkou, míč má Lössl.

37
    Statistika střel – hosté vedou 4:1!

38
    Rohový kop Toulouse, Óscar Trejo rozehraje z levé strany.

38
    Óscar Trejo však poslal míč na hlavu prvního bránícího hráče Guingampu, domácí jdou do protiútoku.

40
    Marcus Coco se snažil vybojovat rohový kop, což se mu ale nepodařilo a hrát může gólman Ahamada, který vykopává od své branky.

41
    Byla nařízena penalta pro Guingamp, Marcus Coco faulován Bodigerem, sudí nezaváhal ani vteřinu.
    41. Po tomto zákroku Bodigera nařídil sudí pokutový kop

41
    Yann Bodiger (Toulouse FC) dostává za faul na Coca žlutou kartu.

42
    Jimmy Briand (EA Guingamp) neproměňuje pokutový kop, Ahamada vystihl směr a míč vyrazil.
    42. Briand (GUG) neproměňuje pokutový kop!

43
    Guingamp přišel o velmi dobrou příležitost skórovat, nyní se musí bránit.

44
    Statistika držení míče: 51% : 49%.

45
    V poslední minutě řádné hrací doby první půle mají hosté výhodu rohového kopu z pravé strany.

45+1
    Defenziva Guingampu obstála na jedničku, hosté ani nevystřelili na branku.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

A to bylo to poslední, co jsme v první půli viděli. Domácí mohou být zklamaní z bezbrankového stavu, který na Stade du Roudourou panuje po prvních pětačtyřiceti minutách. Hosté neměli zdaleka tolik šancí, jako Guingamp, navíc čelili i pokutovému kopu, ale díky skvělému zákroku Ahamady uchránili čisté konto.

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

46

47
    Martin Braithwaite hlavičkuje ve vápně, ale branku Guingampu netrefuje.

49
    Somália odhodil v souboji o míč bránícího Lévêqueho, je pískáno, volný kop domácích.

50
    Míč ale vzápětí končí v autu.

52
    Útočný faul domácích, sudí vše postřehl.

54
    Nepřesný nákop hostů na Braithwaiteho, míč má Lössl, který rozehrává.

55
    Hraje se převážně ve středu hřiště, v této fázi zápasu mají oba týmy ke gólu poměrně daleko.

56
    Privat faulován ve středu hřiště, domácí mohou zaútočit.

57
    Častěji nyní drží míč hosté, kteří ale marně hledají cestu k pokutovému území Guingampu.

58
    Rohový kop pro Guingamp, z levé strany rozehraje Salibur.

59
    Guingamp právě vstřelil branku!
    Na roh Salibura si ve vápně vyskočil SLOAN PRIVAT a hlavou poslal míč nechytatelně k tyči, parádní hlavička!
    59. Sloan PRIVAT - 1:0

60
    Hodina hry za námi, domácí se ujali vedení, jak se bude zápas vyvíjet ve zbývající půl hodině?

62
    Statistiku střel stále, celkem drtivě, ovládají hosté, kteří vypálili již osmkrát, domácí pouze čtyřikrát.

64
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Moustapha Diallo, přichází Julien Cardy.

67
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Aleksandar Pešić.

67
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Zinédine Machach, přichází Étienne Didot.

69
    Znovu se hra odehrává především ve středu hřiště, nezáživný fotbal.

69
    A nic na tom nemění ani střela Somálii, s níž Lössl neměl žádné starosti.

70
    Na druhé straně fauluje Tisserand Salibura, domácí mají volný kop.

70
    A právě faulovaný YANNIS SALIBUR si stoupl k volnému kopu a rozehrál na branku Toulouse, míč ve vzduchu neskutečně "zaplaval", a to tak dokonale, že to zaskočilo Ahamadu, který na změnu směru nedokázal včas zareagovat.
    70. Yannis SALIBUR - 2:0

72
    Krásným gólem se domácí dostávají do důležitého dvoubrankového vedení a rázně vykročili směrem k třem bodům!

73
    Žlutou kartu dostává Dorian Lévêque (EA Guingamp) po "šlapáku" na pronikajícího Bodigera.

73
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Sloan Privat, přichází Mana Dembélé.

74
    Statistika držení míče: 49% : 51%.

76
    Pas na Pešiće, který byl naběhnutý na pravé straně, ale je z toho "pouze" roh.

77
    Po akci Ben Yeddera mají hosté k dispozici další roh z pravé strany.

78
    Ben Yeddera i dostal míč do branky, ale gól neplatí pro ofdsajd.
    78. Jasný ofsajd, gól hostů nebyl správně uznán.

79
    Dembelé neuspěl v souboji s Matheusem a hosté mohou zaútočit.

80
    Posledních deset minut dělí domácí tým od důležitých tří bodů, snaha hostů je ale v posledních minutách velmi patrná.

81
    Míč končí v autu, ale než se rozehraje, budou domácí střídat.

82
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Yannis Salibur, přichází Thibault Giresse.

84
    Marcus Coco se snaží ve vápně soupeře dostat k míči, ale dvojice obránců ho od něho výtečně oddělila.

85
    Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Marcel Tisserand, přichází Steeve Yago.

86
    Biyik ostře fauluje Coca ve středovém kruhu a nyní jen s napětím čeká, jaký trest ho potká!

87
    A Jean-Armel Kana-Biyik (Toulouse FC) dostává za svůj zákrok, při kterém projevil svou frustraci, rovnou červenou kartu!
    87. Červená karta - Jean-Armel Kana-Biyik (Toulouse FC)

88
    Zbytečným faulem Biyika přišli hosté definitivně alespoň o teoretickou šanci s nepříznivým stavem ještě něco udělat, domácí dnes vyhrají.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, závěr zápasu poznamenám zbytečnými fauly.

90+2
    Nastavují se tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+3

Fotbalisté Guingampu slaví "povinné" vítězství nad trápícím se Toulouse. To dnes nehrálo vůbec špatně, hodně vidět byl hlavně útočník Braithwaite, ale ani jemu se skórovat nepodařilo. Ve druhém poločase se dokázali domácí dvakrát prosadit a nakonec vítězství strhnout na svou stranu.

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (21:50:36)