Alkmaar – Heerenveen 3:1 (kon.) | Kerkrade – Zwolle 0:5 (kon.) | Ajax – Cambuur 5:1 (kon.)
Willem II – Eindhoven 2:2 (kon.) | Graafschap – Groningen 1:2 (kon.)
Ajax Amsterdam
5:1 (4:1)
SC Cambuur Leeuwarden
Sobota 21.11.2015, 19:45 • Amsterdam ArenA (Amsterdam) [Kapacita: 53 052] • Nizozemská Eredivisie • 13. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (21:45:14)

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli výrazně lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 5:1. Na první branku dnešního utkání jsme si museli počkat do 25. minuty, a to když se trefil Veltman. Po dvou minutách byl však stav utkání 1:1, o vyrovnání se postaral van de Streek. Domácí však odpověděli na tuto branku o další dvě minuty později, a to když se trefil po rohovém kopu Milik. Na 4:1 poté zvyšoval ve 38. a 45. minutě Klaassen a s hostujícím celkem to tak nevypadalo po prvním poločase příliš dobře. Ve druhém poločase však padla už jen jedna branka, a to když se o ní postaral v 61. minutě Younes. Domácí si tak připisují do tabulky další tři body, hosté naopak zůstávají stále předposlední.

Držení míče: 54% – 46%
    Střely celkem: 14 – 6
    Střely na branku: 8 – 1

90+3

90+3
    Heitinga napřáhl ke střele z hranice vápna, jeho pokus však dokázal zablokovat jeden z obránců.

90+2
    Hosté nyní kombinují s míčem na vlastní polovině a už se prakticky pouze snaží dohrát dnešní utkání a hlavně už neinkasovat.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Míč se od rohového praporku dostal ve vápně na hlavu Veltmana, ten ho však následně nedokázal umístit mezi tři tyče.

89
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

88
    Černý nyní poslal příliš nepřesnou přihrávku za obránce na Younese a míč tak získávají na své kopačky hosté.

87
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středu hřiště.

85
    Skvělá akce na jeden dotek na pravé straně mezi Černým a Tetem, druhý jmenovaný však následně nepřesně přihrál na hranici pokutového puntíku k Schönemu a míč tak získávají na své kopačky hosté.

84
    Younes dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

83
    Domácí nyní drží míč na svých kopačkách, dopředu však už příliš nepospíchají.

81
    Hosté tento rohový kop rozehráli na krátko, následná střela z hranice vápna vyslaná Monteirem byla zablokována jedním z domácích hráčů.

81
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

80
    Hosté nyní drží míč na svých kopačkách a ještě se snaží něco vymyslet směrem dopředu.

79
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází Nemanja Gudelj a místo něj nastupuje Johnny Heitinga.

78
    Hosté si nyní nerozuměli mezi sebou na polovině soupeře a o míč tak přišli.

77
    Younes poslal do vápna centr z levé strany, míč se následně odrazil od jednoho z obránců na hranici pokutového puntíku k úplně volnému Schönemu, ten však následnou tvrdou střelou doprostřed branky nedokázal prostřelit Nienhuise.

Martin Penker

Branky: 25. Veltman, 29. Milik, 38. Klaassen, 45. Klaassen, 61. Younes – 27. van de Streek

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 7:8.
    Ajax Amsterdam: Cillessen – Tete, Veltman, Riedewald, Dijks – Klaassen (C), Gudelj (79. Heitinga), Serero (52. Schøne) – Fischer (64. Černý), Milik, Younes.
    Náhradníci: Boer – Sanogo, van der Hoorn, Heitinga, Černý, Schøne, Viergever.

SC Cambuur Leeuwarden: Nienhuis – Anderson (53. M. Rosheuvel), Dammers, Heerings, Peersman (65. Janzen) – Monteiro, E. Bakker (C), van de Streek – F. Narsingh (75. Mašek), Barto, J. Byrne.
    Náhradníci: Krul – M. Rosheuvel, Steblecki, Berisha, Mašek, Boutzamar, Janzen.

Rozhodčí: Janssen – Siebert, Strijker – Martens