Kometa Brno – Mladá Boleslav 6:2 (kon.) | Chomutov – PZ Kladno 3:2 (1:0 po s.n.) | HC Plzeň – Letňany 3:1 (kon.)
Slavia – Písek 12:1 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 3:1 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 6:4 (kon.)
Třinec – Opava 5:2 (kon.) | Pardubice – Liberec 2:8 (kon.) | Žďár n/S – Jihlava 0:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Č. Budějovice 1:5 (kon.)
HC Kometa Brno
6:2 (3:0, 2:0, 1:2)
BK Mladá Boleslav
Neděle 22.11.2015, 11:45 • Sportcentrum Lužánky • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Tímto se s vámi loučím a přeji hezký zbytek nedělního dne. (14:02:05)

Je za námi poslední souboj první části ELIOD extraligy mladšího dorostu. Z utkání vychází lépe domácí mužstvo, které dokázalo během prvních dvou dějství vsítit hned pět branek. Bruslaři se začali nadechovat až v poslední periodě, kdy se jim podařilo dvakrát přelstít gólmana Pletichu. Na obrat zápasu to už však nestačilo.

59:52
    Už se však nic nestane, kotouč je daleko od Pletichovy klece...

59:30
    Na sklonku třetího dějství budeme svědky početní převahy hostů. Na trestnou lavici usedá brněnský Jan Gloz.

58:23
    Čajkovič se hnal s Novákem do přečíslení, jeho žabičku ale druhý jmenovaný nezpracoval a cíl minul.

58:00
    Pleticha raději podržel kotouč a umožnil svým spoluhráčům vystřídat. Máme zde poslední dvě minuty utkání!

57:19
    Akci boleslavského mužstva zastavuje postavení mimo hru.

56:45
    Momentálně vidíme hru ve středním pásmu, domácí tým se snaží již neudělat žádnou chybu.

55:56
    Věžník se prodral do útočného pásma, kde ho záhy obral o kotouč Jan Málek.

55:22
    Po Simonově střele z úhlu musí být Pleticha velmi pozorný. Vhazuje se po jeho pravici.

54:15
    Čajkovič rozduněl tvrdou ránou pouze mantinel, Brno je v útočné třetině a snaží se vyzrát na Haase.

53:53
    Boleslavskou akci zastavuje ofsajd.

53:32
    Hosté začali být velmi aktivní a dělají brněnské obraně velké starosti.

52:37
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté se pomalu začínají nadechovat. Druhý gól v těsném závěsu si připisuje MARTIN VOJTA.

50:36
    Mladá Boleslav se dočkala první gólové akce! PETER NOVÁK se prokličkoval do útočného pásma, kde střelou z bezprostřední blízkosti překonal Pletichu. Asistence: Martin Vojta, Šimon Jindra.

49:30
    Kunc využil střídání soupeře a sám vyjel proti boleslavskému gólmanovi! Ten ovšem tuto akci vykryl betonem.

48:35
    Kometa opět operuje ve své útočné třetině, Haas nebezpečným střelám odolává a drží svůj tým stále na šesti brankách.

47:04
    Simon v osobním souboji nevyzrál na brněnského beka, do útočného pásma se tedy neprodral.

Veronika Freyová

Branky a nahrávky: 4. Čajkovič (Vašíček, Konečný), 11. Svoboda (Gajarský, Čajkovič), 17. Kunc (Vašíček, Meluzín), 21. Gajarský (Čajkovič, Kučeřík), 31. Kunc (Zábranský, Svoboda), 42. Čajkovič (Lašák, David) – 51. Novák (Vojta, Jindra), 53. Vojta

HC Kometa Brno: Dostál (34. Pleticha) – Masár, Holemý, Věžník, Vašíček P., Zábranský, Gloz, David – Kavický, Čajkovič, Novák – Kučeřík, Konečný, Gajarský – Hubáček, Meluzín, Svoboda – Vašíček D., Kunc, Lašák
    BK Mladá Boleslav: Haas (Rylich) – Sýkora, Suk, Málek, Dobrkovský, Červenka, Furmánek – Vasilev, Valdhans, Šípek – Vojta, Litera, Novák – Vokurka, Čermák, Jindra – Simon

Rozhodčí: Antonín – Čuňočka, Mikoviny