Kobra – Klášterec nO 4:7 (kon.) | Klatovy – Litoměřice 2:6 (kon.) | Vsetín – Prostějov 7:3 (kon.)
Havířov – Uh.Brod 3:2 (kon.) | Most – Hvězda Praha 4:2 (kon.) | Ústí n/L – PZ Kladno 4:3 (kon.)
Karlovy Vary B – Letňany 4:5 (po s.n.)
VHK ROBE Vsetín
7:3 (2:2, 2:1, 3:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Neděle 22.11.2015, 10:30 • Zimní stadion Na Lapači • Liga juniorů • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Vítám všechny příznivce mládežnického hokeje u online přenosu utkání 13.kola Ligy juniorů mezi celky VHK Vsetín a LHK Jestřábi Prostějov. Jedná se o první vzájemný zápas těchto soupeřů v letošním ročníku soutěže.

Zápasy dnešních soupeřů v minulém kole:
    HC ZUBR Přerov – VHK Vsetín 7:6sn
    LHK Jestřábi Prostějov – SK Karviná 12:2

00:01

00:28
    Aktivněji do utkání vstoupili domácí a připisují si první střely.

00:52
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Ale jsou to hosté, kteří skórují z první střely. ROBIN MEDEK si po chytré přihrávce od spoluhráče položil gólmana a zakončoval pod nechráněné břevno. Asistence: Luděk Kuncek

02:48
    Hosté se již delší dobu drží v útočném pásmu, jeden z vsetínských beků ale vyhazuje a domácí tak můžou po delší době vystřídat.

03:44
    Uvidíme první přesilovou hru, zahrají si ji hosté, na trestnou lavici zamířil Zbyněk Žabčík za držení.

04:16
    Domácím se daří vyhazovat.

04:47
    Hra se odehrává v rohu útočného pásma hostů, Vsetínští je ale nepouští do blízkosti brankoviště, ani do zakončení ze vzdálenějších končin.

05:41
    Vsetínský Grygar se dostával do menšího úniku, hostující bek ho ale dostihl na modré, a tak se ke střele nedostal.

05:44

05:57
    Žabčík poslal dobrý pas na Kuchaříka, který spolu s Janoškem vyrazil na výlet do útočného pásma. Prostějovská obrana se s nimi ale nemazlila a kotouč poslala na druhou stranu kluziště.

07:54
    Tydlačka se ocitl v dobré pozici před hostujícím gólmanem, ten měl ale betony pevně u sebe a vsetínskému forvardovi se nepodařilo protlačit puk přes ně do brány.

09:04
    Vsetín opět vybojoval útočného pásmo.

09:41
    Janošek se dostával do dobré pozice na pravém křídle, jeden z hostí mu ale kotouč šikovně vypíchl.

10:54
    Hra se nyní odehrává u mantinelu v obranném pásmu domácího celku. Vsetínská obrana totiž nedovolí Jestřábům dostat se do pozice ke střelbě.

11:49
    Stejná situace se nyní odehrává v obranném pásmu hostů.

12:15
    Hostující Kuncek pálil hned po vhazování, Stojar byl ale připraven.

13:24
    Vsetín právě vstřelil branku!
    MIROSLAV JANOŠEK si nabruslil k levé tyči hostující brány a nahodil puk na druhou stranu brankoviště. Prostějovský gólman se ještě snažil zasáhnout vyrážečkou, na letící kotouč ale nedosáhl. Asistence. Vojtěch Vašíček.

14:15
    Hosté si ale chtějí vzít vedení zpět, Stojar teď Vsetínské podržel zákrokem lapačkou.

14:59
    Nakonec se síť za domácím gólmanem zavlnila a to zásluhou DAVIDA KRAMPOLA, který si s Tomášem Vystavělem vyměnil dvakrát one-timer přihrávku. Na konečnou střelu byl Stojar krátký. Asistence. Tomáš Vystavěl, Luděk Kuncek

15:44
    Vsetín obratem vyrovnává. ONDŘEJ TYDLAČKA propálil hostujícího gólmana z mezikruží střelou nad lapačku. Asistence: Zbyněk Žabčík, Kamil Rýpar.

18:00
    Sledujeme vyrovnanou hru, do šancí se dostávají oba dva celky.

19:04
    Ke konci první třetiny míří střely spíše na hostujícího brankáře Strašáka.

19:58
    Lukáš Stojar byl chvíli dezorientovaný a nevěděl, kde se nachází kotouč, ten byl, naštěstí pro něj, v bezpečí pod jeho betony.

20:00

První třetina začala rychlým gólem Prostějova v první minutě. Domácí se ze všech sil snažili vyrovnat, což se jim povedlo ve 14. minutě zásluhou Janoška. To se ovšem nelíbilo hostujícímu Davidu Krampolovi, který o minutu a půl později opět navyšoval. Ani tato branka ovšem nezůstala bez rychlé odpovědi, za necelou minutu se totiž opět radovali Vsetínští.

Druhá třetina začne cca v 11:14.

20:01

20:16
    Vsetínští rozehrávají za vlastní bránou, hosté se nebojí napadat, zatím jsou ale bez úspěchu.

20:48
    Před Strašákem zavládl zmatek, domácí jej ale nedokázali využít.

21:10
    Domácí opět rozehrávají od své brány, dopředu se žene Janošek s Tomanem.

21:51
    První přesilovka pro domácí, za držení zamířil na trestnou lavici Willert.

22:22
    Tibor Hujsa se ve vlastním oslabení vydal do úniku, ve středním pásmu se k němu přidal i ŠIMON MAŠEK, který obdržel přihrávku do mezikruží právě od prvně jmenovaného a propálil domácího gólmana. Asistence: Tibor Hujsa

22:42
    Vsetín ale svou přesilovou hru využívá a máme opět srovnáno! Ondřej Tydlačka si gólmana vytáhl z brankoviště a snažil se zakončovat za jeho záda, puk mu sice z hokejky sjel, pozorný ADAM TOMAN ho ale do prázdné hostující svatyně bezpečně dopravil. Asistence: Ondřej Tydlačka, Miroslav Janošek

23:23
    Další přesilovka pro domácí, trest za podražení si odpyká hostující Konečný.

25:23
    Hosté v plném počtu, tato přesilovka se domácím moc nevyvedla, hostům se dařilo s přehledem vyhazovat.

26:22
    Opět zmatek před prostějovskou bránou, i tentokrát byli pozornější hosté a puk vyhodili.

27:20
    Robin Medek se hned po vhazování vydal směr vsetínská brána, žlutozelení obránci ho ale včas dostihli a mohou rozehrávat.

27:45
    Domácí Michal Konopka si odsedí dvě minuty za podražení.

28:15
    Domácím se sice podařilo kotouč vyhodit, Jestřábi jsou ale rychle zpět a snaží se ohrozit vsetínského Stojara.

29:18
    Hosté se sice drží v útočném pásmu, vsetínská obrana jim ale střelu nedovolí.

29:45

30:08
    Domácí Tydlačka pálil z mezikruží, jeho střela ale mířila asi dvacet centimetrů od brány.

30:57
    Vsetín se poprvé v zápase dostává do vedení. ADAM TOMAN předvedl to, co se mu před chvílí dvakrát nepovedlo. Za hostující bránou naznačil rozehrávku, místo toho ale zakončoval k tyči. Tento manévr mu sice ještě branku nepřipsal, Jakub Strašák si však lehl a tak se domácímu útočníkovi naskytla odkrytá brána do které z dorážky bez problémů zakončil. Asistence: Miroslav Janošek

32:04
    Hosté mají příležitost k opětovnému srovnání, Ondřej Tydlačka zamířil na trestnou lavici za podražení.

32:55
    Skákavý puk nadělal Stojarovi problém, nakonec ho ale odehrál na Janoška, který se tak dostal do úniku, trefil ovšem pouze tyč.

33:43
    Hráčům v červeném se teď nedaří dobýt útočné pásmo.

34:04

34:40
    Hosté se z několika dorážek snažili puk prostrčit mezi Stojarovu brusli a vyrážečku. Úspěšněji z toho souboje vyšel vsetínský gólman.

35:24
    Zbyněk Žabčík nahodil kotouč z obranného do útočného pásma, tam se k němu ovšem rychleji dostali hosté.

36:48
    Domácí Tydlačka dostává 2+2 minuty za vysokou hůl.

37:50
    Zatím se domácím daří vyhazovat a i v obranném pásmu nepouštějí hosty do zakončení.

38:35
    Hosté kombinují v útočném pásmu, bylo toho ale až moc, k puku se dostali domácí a vyhazují.

38:57
    Síly na ledě se vyrovnají, hráčská lavice Prostějova dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Tomáš Vystavěl.

39:27
    Vsetín je při hře 4 na 4 aktivnější.

39:38
    Hostující bránu od modré ohrozil Svozílek, Strašák ale úspěšně zakročil lapačkou.

39:58
    Zbyněk Žabčík úspěšně prokličkoval mezi hostujícími obránci, jeho střela už tak úspěšná nebyla.

40:00

Začátek druhé třetiny byl opět gólově bohatý, když se v rychlém sledu trefili hostující Mašek v oslabení a domácí Toman v přesilovce. Vsetín ale odcházel do šatny spokojenější, jelikož v 31. minutě opět přesně zakončil Toman.

Třetí třetina začne v cca 12:02.

40:01

40:08
    Vsetínští pokračují ve své aktivitě i na začátku třetí třetiny.

40:44
    Lukáš Stojar si teď poradil se dvěma dorážkami u své levé tyčky.

40:48

40:57

42:08
    Obě mužstva střídají a Vsetín v poklidu rozehrává za svou bránou.

42:38
    Vsetínští se snaží dostat ze svého obranného pásma. Jestřábi jim to ale neumožňují.

43:09
    Hostující Medek měl v úmyslu vyslat do úniku Maška, tomu se ale přihrávku nepodařilo zpracovat a k puku se dostali domácí.

43:56
    Dvouminutový trest za podražení dostává hostující Tománek.

44:02
    Prostějov jde do tří, vyloučen na 2 minuty je i Martin Křesla.

44:58
    Vsetínští vysílají na Strašáka hotovou kanonádu, hostující gólman má co dělat, aby všechny střely pochytal, zatím se mu to ale daří. Nejblíže gólu byl Vsetín v momentě kdy puk orazítkoval brankovou konstrukci.

46:01
    Strašák přerušil sérii střel ukrytím kotouče do lapačky.

46:02

46:55
    Přesilová hra pro Jestřáby, 2 minuty nebude na ledě přítomen vsetínský kapitán Lukáš Kuchařík, kvůli faulu loktem.

47:44
    Tydlačka s Tomanem se přes prostějovskou obranu prodrali až ke gólmanovi, zakončit se nepovedlo ani jednomu z nich.

48:55
    Domácí v plném počtu. Hostům se přesilovka moc nevyvedla, v útočné třetině moc času nepobývali.

49:49
    Stojar nyní výborně zakročil proti dělovce Maška od modré.

51:01
    Janoškovu střelu z mezikruží vytěsnili z brankoviště hostující obránci.

51:10
    Vsetínští se před hostující brankou opravdu zabydleli a přineslo to tížené ovoce. ADAM TOMAN kompletuje hattrick střelou do dolního levého rohu. Asistence: Ondřej Tydlačka, Miroslav Janošek.

51:50
    Luděk Kuncek (PRO) dostává menší trest za podražení.

53:33
    Přesilovku ranou od modré do pravého horního rohu využívá ZBYNĚK ŽABČÍK. Asistence: Ondřej Grygar

54:40
    Hujsa byl na cestě do mezikruží, po cestě ale ztratil stabilitu a kotouče se ujímají domácí.

55:57
    Prostějov se pomalu ale jistě dostává do útočného pásma.

56:10
    Prostějovu se ale nepovedlo si kotouč pohlídat před Adamem Tomanem, který nejen hosty o kus pryže obral, ale přihrál volnému MIROSLAVU JANOŠKOVI, který z mezikruží propálil hostujícího gólmana nad vyrážečku. Asistence: Adam Toman.

57:13
    Tibor Hujsa obehrál vsetínskou obranu a dostal se sám před brakáře, střela k levé tyči ale Stojarovi nedělala problém.

58:41
    Janošek z bezprostřední blízkosti hostujícího muže v masce vyslal dělovku mezi jeho betony, ty ovšem Strašák zaklapl včas.

59:39
    Vsetínští nepolevují ani v posledních vteřinách již vyhraného zápasu, puky nahazují a doráží na Jakuba Strašáka.

Třetí třetina byla gólově v režii domácích, kteří si zapsali tři přesné zásahy a naopak žádnou radost nedovolili Jestřábům. I díky hattricku Adama Tomana se dnes Vsetín raduje z výhry 7:3.
    Ze vsetínského Lapače přeji krásnou neděli. (12:37:20)

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 14. Janošek (Vašíček), 16. Tydlačka (Žabčík, Rýpar), 23. Toman (Tydlačka, Janošek), 31. Toman (Janošek), 52. Toman (Tydlačka, Janošek), 54. Žabčík (Grygar), 57. Janošek (Toman) – 1. Medek (Kuncek), 15. Krampol D. (Vystavěl, Kuncek), 23. Mašek (Hujsa)

VHK ROBE Vsetín: Stojar (Bůbela) – Vašíček, Konopka, Svozílek, Rýpar, Žabčík, Vítek – Imeri, Janošek, Toman, Kuchařík, Grygar, Tydlačka
    LHK Jestřábi Prostějov: Strašák (Zapletal) – Krampol J., Křesala, Liška, Tománek, Štěrba – Medek, Kuncek, Konečný, Hujsa, Mašek, Vystavěl, Willert, Krampol D.

Rozhodčí: Volf – Novák, Kučera