Vítkovice – Zlín 3:2 (2:0 po s.n.) | Kometa Brno – Mountfield HK 5:1 (kon.) | Pardubice – Litvínov 3:4 (0:1 po s.n.)
HC Kometa Brno
5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Mountfield HK
Úterý 24.11.2015, 17:20 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezké úterní odpoledne přeji všem fanouškům hokeje, kteří se rozhodli sledovat dohrávku 19. kola české nejvyšší soutěže – Tipsport extraligy. V DRFG Areně na sebe narazí osmá Kometa a pátý Hradec. Rozdíl mezi těmito celky je osm bodů, přičemž hosté mají o jeden odehraný zápas navíc.

Mounftield zvítězil sedm z posledních devíti zápasů. Svěřenci trenéra Petera Draisaitla se vyšplhali hlavně díky této série na páté místo extraligové tabulky. Na druhou Plzeň ztrácí hokejisté Hradce jen tři body, přičemž mají oproti svému západočeskému soupeři dva zápasy k dobru. Kometa má svému soupeři co oplácet, neboť na hradeckém ledě padla 3:1.

Sestavy z minulého kola:

Kometa Brno: Čiliak – Kaberle, Štindl, Malec, Kováčik, Hanzlík, Kuboš – Ostřížek, Hruška, Němec – Káňa, Čermák, Svoboda – Burian, Koreis, H. Zohorna – Mrázek, Dočekal, Raška – R. Zohorna.

Mountfield HK: Kacetl – Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Frühauf, Dietz, Jank, Hronek – Kudrna, Knotek, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Červený, Ihnačák, Courchaine – Köhler, Honejsek, Pavlík.

Sílu Hradce si uvědomuje i brněnský útočník Jakub Koreis. „Dnes už minula doba, kdy byly slabší a silnější mužstva v lize. Je to spíše otázka, v jakém rozpoložení na soupeře narazíte. Hradec je dobré mužstvo. Když nevyhrají, uhrají většinou alespoň bod za remízu. Nečeká nás lehký soupeř,“ uvědomuje si Koreis.

Hradec nyní čeká moravský dvojboj. Nejprve odehraje úterní duel v Brně a v pátek pro změnu bude cestovat do Zlína. „Jedeme na venkovní hřiště s tím, že chceme urvat body a doufám, že jich přivezeme co nejvíce. Nedíváme se, jestli je soupeř v tabulce nad námi nebo pod námi. Víme, že do každého zápasu musíme jít stejně, sezóna je dlouhá, tabulka vyrovnaná, takže se nedá předpokládat, jak se to vyvine," říká obránce Martin Pláněk.

Kometa postrádá zraněného obránce Stehlíka, útočníka Špirka, který je po operaci menisku a také další dva útočníky – Petra Tona a Tomáše Vondráčka. „Všichni tři forvardi nám citelně chybí. Počítám, že Ton se vrátí až ve druhé polovině prosince. Vondráček by se mohl zapojit do zápasů, pokud to dobře půjde, už příští týden," řekl na webu Komety. Hadamczik. Hradeckým chybí "pouze" útočník Jaroslav Kudrna.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Štindl, Kaberle, Kuboš, Hanzlík, Kováčik, Malec – V. Němec, J. Hruška, Ostřížek – T. Svoboda, Čermák (C), Káňa – H. Zohorna, Koreis, Burian – Raška, Dočekal, Mrázek – R. Zohorna. Trenér: Alois Hadamczik.

Mountfield HK: Kacetl (A. Svoboda) – Vydarený, Pláněk, Frühauf, Pilař, Jank, Dietz, Čáp – Šimánek (C), Knotek, Ihnačák – Dej, Kukumberg, Bednář – Courchaine, Honejsek, Červený – Kopta, Köhler, Pavlík. Trenér: Peter Draisaitl.

Rozhodčí: Čech, Pešina – Jindra, Zika.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tribuny se pozvolna zaplňují, zatím to nevypadá na tradiční vyprodáno, ale přeci jen je pracovní den a poměrně brzký začátek zápasu, takže fanoušci chodí na poslední chvíli. Uvidíme, kolik diváků si nakonec najde do DRFG Areny cestu.

Oba týmy nastupují na hrací plochu, za pár chvil duel odstartuje.

V brance domácích Marek Čiliak, na druhé straně Ondřej Kacetl.

00:01

00:07
    První buly pro Kometu, která se žene do útoku.

00:26
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nahození od modré čáry znamená velmi brzkou branku v síti Ondřeje Kacetla. Po šestadvaceti vteřinách se prosadil prudkou pumelicí PETR ŠTINDL, pro kterého je to první gól v dresu Komety. Hradecký gólman vůbec nic neviděl a může lovit kotouč ze své sítě. Asistence: Vojtěch Němec.
    00:26 Petr ŠTINDL - 1:0

01:47
    Tak to je úvod panečku. Kometa se dostala k první střele a ihned udeřila. Není to však rozhodně konec, před malou chvílí střílel z mezikruží nebezpečně Burian, ale těsně přestřeluje Kacetlovu klec.

02:13
    Hradec se zatím brání, do nějaké šance se nedostal. Naopak Kometu branka nakopla a snaží se hrát co nejvíc aktivně.

03:26
    Ihnačák si najížděl do brejku, ale Hanzlík ho dokázal pokrýt.

03:46
    Rychlá akce Komety a druhý gól v síti Kacetla, který si ještě nesáhl na puk a už ho dvakrát vytahoval ze svatyně. Perfektní přihrávku vyslal z levé strany Ostřížek na VOJTĚCHA NĚMCE, jehož střela z předbrankového prostoru končí v síti. Asistence: David Ostřížek, Jan Hanzlík.
    03:46 Vojtěch NĚMEC - 2:0

04:47
    Diváci mohou hodně spokojeni, čtyři minuty a skóre 2:0. Hradec naopak stále čeká na nějakou dobrou možnost.

05:38
    Zkusí to teď, Courchaine přihrál na Červeného, který byl sám před Čiliakem a brněnský brankář musel poprvé vytáhnou těžký zákrok.

05:51
    Následně nahazoval obránce Pláněk, ale slovenský strážce brněnského pokladu si hravě poradil.

06:48
    Jan Hruška se snažil procpat kotouč do pásma, ale hostující obrana si tentokrát dávala pozor.

07:08
    Hra přerušena, po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

07:18
    Pilařovo nahození končí až u Čiliaka, navíc je pískáno zakázané uvolnění.

07:28
    Obrovská šance Komety. Hanzlík nahazoval puk před bránu, kde se po sérii odrazů dostal do šance Káňa, ale Kacetl dokázal zasáhnout u své levé tyče.

07:28
    Káňa byl však podražen brankářem Kacetlem a inkasuje dvě minuty. To znamená jediné, přesilovku pro domácí mužstvo.

08:42
    Početní výhoda domácím zatím příliš nejde, nemohou se usadit v pásmu.

09:04
    Kováčikova rána od modré byla sražená a Hradec se málem dostal do brejku, ale zakončení se nekonalo.

09:36
    Hradec je v pěti, oslabení přežil v klidu a v pohodě.

10:15
    Hanzlík to opět zkusil od modré, ale jeho střelu Kacetl viděl a pohlídal. Hraje se hodně svižně a bez nějakých zbytečných prodlev.

11:06
    Hradecký Pavlík to nemyslel vůbec zle, Čiliak musel vytáhnout výborný zákrok betonem.

11:27
    Další střelu poslal na brněnského gólmana Pláněk, ale lapačka zasahuje v pravý moment. Hosté se postupně dostávají do hry a začínají být po úvodním opaření vcelku nebezpeční

12:21
    Nebezpečná střela Frühaufa, kterému přihrával kolega Pilař, Čiliak opět zasahuje.

12:37
    Kometa se dostala do protiakce, Kubošovu střelu vyrazil Kacetl hokejkou do ochranné sítě.

13:12
    Koreisova formace se snažila vytvořit tlak, ale soupeř ihned zareagoval a nepustil nikoho z brněnských borců do šance.

13:39
    Menší šarvátka mezi Köhlerem a Kováčikem, vypadá to, že se to obejde bez trestů.

14:27
    Slušný vítr v hradecké defenzivě udělal Adam Raška, který v minulém kole vstřelil první extraligovou branku v kariéře. Nyní se dostával do slušných pozic, ale zakončení se nakonec nekonalo.

15:26
    Rastislav Dej chtěl překvapit Čiliaka, málem se to i povedlo. Puk slovenskému gólmani vypadl z výstroje, ale Kuboš mu pomohl a odpálit touš do bezpečí.

15:56
    Tvrdá střela v podání Vydareného a parádní semafor Marka Čiliaka, který vše viděl a vytasil lapačku v pravý moment.

16:32
    Hradec se snaží dostat Kometu pod tlak a občas se to i podaří, ale pak vznikne přečíslení Moravanů a je možnost slušné příležitosti. Nyní to jen zahučelo po střele Hynka Zohorny, ale také Rašky, který si trošku utopil v kličkách. Každopádně šikovnost tomuto hráči nechybí.

17:59
    Dvě minuty před koncem třetiny střílel obránce Pláněk a Čiliak musel zasahovat po nebezpečném pokusu hradeckého hokejisty, navíc toho mnoho neviděl.

18:30
    Hradec právě vstřelil branku!
    Kometa přestala hrát aktivně a hosté toho využívají. Nejprve měl tutovku Dej, to však ještě minul domácí klec. Pak už dostal ROMAN KUKUMBERG prostor mezi kruhy a trefil se naprosto přesně. Čiliak neměl nárok zasáhnout. Asistence: Jaroslav Bednář, Rastislav Dej.
    18:30 Roman KUKUMBERG - 2:1

19:45
    V závěru třetiny ještě zkoušel své štěstí Kaberle, ale Kacetl si připsal úspěšný zákrok.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Další třetina začne přibližně v 18:15.

Máme za sebou první třetinu, která nabídla hned tři branky. Kometě vyšel výborně úvod a zhruba deset minut první třetiny. Již po šestadvaceti vteřinách se trefil Štindl a následně Němec. Pak ale Brno přestalo hrát aktivně a Hradec se dostával do tlaku. Několik tutovek ještě Čiliak pochytal, na střelu Kukumberga byl ovšem krátký.

Střely na bránu po první třetině:

3:14

20:01

20:18
    Hruška se zkoušel uvolnit, ale hosté mu nedali ani kousek prostoru.

20:52
    Naopak Knotkova akce byla nebezpečná, prudkou střelu musel Čiliak vytáhnout vyrážečkou.

21:20
    A další možnost, Frühauf si najížděl před brněnskou bránu, ale netrefil puk ideálně. Lépe řečeno vůbec. Hradec však zůstává v pásmu.

21:46
    Bohumil Jank vystřelil od modré a Čiliak si připisuje další zákrok. Hradec soupeře prozatím výrazně přestřílel. První třetiny byla 3:14!

22:19
    Čtvrtá střela na bránu a třetí gól v síti hostujícího brankáře. Od modré nahodil puk obránce Kováčik a dráhu letu kotouče změnil lehkou tečí JAKUB KOREIS, který se dočkal první branky v letošním ročníku extraligy. Asistence: Jozef Kováčik.
    22:19 Jakub KOREIS - 3:1

23:26
    Hosté nezačali druhou třetinu špatně, ale opět inkasovali a musí dohánět dvoubrankové manko.

23:55
    Když se daří, tak se daří, to si dnes mohou domácí v klidu popěvovat. Pátá střela a čtvrtý gól. V podstatě každý pokus Brna skončil v síti. Němec přihrál na mezikruží, kde byl LEOŠ ČERMÁK a jemu stačilo plácnout do puku a ten opět skončil v síti. Otřel se ještě o tyč a je to 4:1. Kacetla střídá v bráně brněnský rodák Adam Svoboda. Asistence: Vojtěch Němec, David Ostřížek.
    23:55 Leoš ČERMÁK - 4:1

25:23
    Tvrdá střela Kováčika, puk zaduněl o mantinel a první zákrok Svobody se tak nekoná.

25:52
    Na druhé straně chtěl vystřelit bekhendem Červený, ale udělal jednu kličku navíc a celá akce skončila.

26:47
    Raška se krásně protáhl po pravé straně a chtěl se natlačit před Svobodu, ale ten znovu nemusel chytat. A platí to i po pokusu Dočekala, kterému chyběl kousek, aby se dostal ke střele.

27:10
    Na vyloučené 1:1. Na trestnou teď usedá David Ostřížek – podražení.

27:51
    Hradec se málem dostal ke snížení, Pilařova střela však skončila těsně vedle.

28:43
    Přesilovka pokračuje a Dej se dostal ke střele, Čiliak pořádně nevěděl, kde je kotouč, opět končí nad brněnskou klecí.

29:21
    Hradecká přesilovka nevypadala vůbec zle, ale všechny pokusy skončily mimo bránu.

30:37
    Svoboda si připisuje zákrok po střele Adama Rašky ale nic složitého.

31:00
    Tutovka jako hrom. Obránce Kováčik dostal přihrávku od Rašky, dostal se na levý kruh a střelou z voleje orazítkoval břevno Svobodovy brány.

31:35
    To už by byla pro hosty pořádně silná káva. Kometa je dnes hodně produktivní a trestá snad každou chybu.

32:09
    Teď to však byla další obrovská šance. Koreisovu střelu ještě Svoboda vyrazil, ale pak napřáhl Burian a hosté měli pořádnou dávku štěstí, že kotouč nezapadl do jejich brány popáté.

32:41
    Hradec se ubránil a ihned se dostal do přečíslení, znovu to vypadalo nadějně, ale Červený sám před Čiliakem minul o kousek cíl.

33:35
    Kometa dává góly, Hradec nedává šance. Tak by se dal charakterizovat tento zápas.

33:55
    Důkazem dobrý pokus Kukumberga, který se zjevil na levém kruhu a Čiliak se proti jeho střele stihnul přesunout.

34:29
    Alois Hadamczik si bere oddechový čas, jeho tým se dvakrát dopustil icingu a čtvrtá lajna byla pod tlakem. Je tedy pravděpodobné, že chtěl své hráče nechat odpočinout.

34:36
    Kometa konečně může vystřídat, hosté si přihráli rukou a sudí přerušují hru.

35:06
    Od modré pálil Knotek, puk však netrefil vůbec dobře a skončil až v ochranné síti.

36:33
    Hodně odkrytá brána Marka Čiliaka, který se sotva stihl přesunout k pravé tyči, ale dokázal to. Frühauf měl mnoho volného prostoru, ale opět nevyužitá šance.

37:39
    Hosté se dostávají do pásma vcelku jednoduše, ale Kometa s tím nemá zatím žádné problémy.

38:30
    Naopak se dostává do brejků, na které dnes domácí mužstvo, dá se říct, hraje. Prvně střílel Tomáš Svoboda a jeho jmenovec Adam puk vyrazil na obránce Kováčika, jehož bomba byla sražena těsně mimo.

39:26
    Ještě nahození kotouče před bránu, kde byl Honejsek, ale měl to na dlouhou hůl.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Štindl vyloučen za hákování, Hradec bude hrát na začátku třetí třetiny přesilovku.

Další třetina začne přibližně v 19:10.

Máme za sebou druhou třetinu, která končí výhrou Komety 2:0. Nejprve se trefil šikovnou tečí Koreis a poté přidal gól z mezikruží Čermák. Hosté měli velké množství šancí, ale Čiliak chytá dnes velmi dobře. Kacetl si skoro nesáhl na puk a inkasoval čtyři góly. Pak ho vystřídal Adam Svoboda, který měl i štěstí po břevnu Jana Hrušky.

Střely na bránu po druhé třetině:

9:25.

Blíží se úvod třeti části, Kometa vede o tři branky, má vcelku dobrý náskok, Hradec má tak co dohánět a hotovo ještě rozhodně není.

40:01

40:16
    Domácí hrají v oslabení, na trestné sedí Petr Štindl.

40:45
    No tak to byla paráda a zkušenost kapitána LEOŠE ČERMÁKA. Ten se vydal v oslabení do brejku, obelstil obránce a také Adama Svobodu, kterého si položil a poslal kotouč do horních pater brány. Asistence: Jan Hanzlík.
    40:45 Leoš ČERMÁK - 5:1

41:44
    Střela Köhlera prosvištěla kolem Čiliaka, ale kotouč zmizel mimo jeho nebezpečný prostor.

42:37
    Domácí jsou kompletní a mohou se radovat z již páté branky, kterou dal ukázkově Leoš Čermák. Dnes se kapitán Komety radoval podruhé v zápase.

43:14
    Nahození Rašky nadělalo Svobodovi obrovské problémy, k dorážce se totiž tlačil ještě Mrázek, ale rozhodčí přerušují hru.

43:35
    Na hřišti sledujeme i Radima Zohornu, který dostal za stavu 5:1 prostor na ledě.

44:04
    Čiliak připraven po střele Deje, vyrážečkou odpálil puk do bezpečí.

45:15
    Káňa nahazoval kotouč na Svobodu, tomu se nepodařilo přejít přes obránce.

45:52
    Střela Honejska měla sice razanci, ale nikoliv přesnost. Puk končí hodně mimo.

46:29
    Hradec chce s výsledkem něco udělat, nyní napřáhl od modré Bednář a Čiliak musel vytáhnout svůj pravý beton.

46:52
    Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

47:05
    Místo Hrušky je v první formaci Radim Zohorna, který se natlačil až před Svobodu, ale jeho střela nebyla nebezpečná.

47:38
    Mrázek fauloval Červeného a budou z toho rovnou čtyři minuty za vysokou hůl.

47:38
    Hosté si tak vyzkouší hned dvojitou porci přesilovky.

48:15
    Hosté se dostali do dvou dobrých šancí, ale Čiliak dnes chytá znamenitě.

48:55
    Vylučovat se bude i na druhé straně, Dej inkasuje menší trest za vražení na hrazení.

49:29
    Ostřížek ujížděl ve dvojici s Němcem, ale tentokrát to hráči Komety překombinovali a žádné nebezpečí se před Svobodou nekonalo.

50:35
    Kometa se málem dočkala šestého zářezu. Burian ujížděl s Káňou a druhý jmenovaný ani nadvakrát neprotlačil puk do hostující sítě. Zkoušel to vtipně zadovkou, ale chyběl kousek.

50:41
    Další dvě minuty pro Hradec. Za příliš mnoho hráčů na ledě dostává trest Honejsek.

50:58
    Nabídka Kováčika na Ostřížka, který měl možnost tečovat, ale Svoboda byl u puku dřív a má ho v lapačce.

51:38
    Do dalšího brejku se málem dostal Káňa, ale Jank si jej pohlídal. Kometa je v plném počtu.

52:00
    A zahraje si krátkou přesilovku...

52:36
    ...domácí hrají v klidu, nikam se neženou. V přesilovce sice bylo k vidění několik střel, ale změna stavu se nekoná.

53:00
    Do konce zápasu chybí sedm minut, o výsledku je prakticky rozhodnuto.

53:19
    Hraje se v pěti na obou stranách, Hradec se dopustil dalšího zakázaného uvolnění.

53:35
    Dnešní utkání sleduje 6920 diváků.

54:30
    Utkání se spíš dohrává, nikdo se už nikam nežene.

54:57
    Pět minut před koncem vhazování před Čiliakem, na kterého šlo dvaatřicet střel. Domácí stříleli dvacetkrát.

55:51
    Ještě jedno vyloučení, tentokrát na obou stranách. Za hrubost jdou za katr Čermák a Červený.

56:26
    Raška hraje dnes velmi dobře, platí na hradeckou obranu svoj rychlostí. Teď se o tom hosté znovu přesvědčili.

57:03
    Brněnská čtveřice zakombinovala a zakončila Kováčikem, jehož ránu Svoboda kryje do lapačky.

57:50
    Oba týmy jsou v pěti hráčích, duel už jde pozvolna do svého konce.

58:52
    Výborný Čiliak a jeho další ukázkový zákrok. Dej střílel, ale jen se tak podíval do nebes, prostě dneska to Hradci nejde.

59:26
    To domácí slaví, o své výhře rozhodli již ve druhé třetině a ta poslední se v podstatě jen dohrávala.

A teď už je skutečně dohráno. Kometa bere v dohrávce 19. kola tři body a po nedělní výhře proti Třinci pokořila i dalšího soupeře. Dnes byla domácí družina hodně produktivní a potrestala každou chybu soupeře. Naopak Hradec pohořel na Čiliakovi, který chytal skvěle.

Hráči zápasu:

Leoš Čermák – Jaroslav Bednář.

Necelých 7000 diváků děkuje svým hráčům za předvedený výkon a další důležité body do tabulky. Z mé strany je to vše, z Brna se loučím a někdy zase u hokeje napočtenou. (19:45:16)

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 1. Štindl (V. Němec), 4. V. Němec (Ostřížek), 23. Koreis (Kováčik), 24. Čermák (V. Němec, Ostřížek), 41. Čermák (Hanzlík) – 19. Kukumberg (Bednář, Dej)

Mountfield HK: Kacetl (24. A. Svoboda) – Vydarený, Pláněk, Frühauf, Pilař, Jank, Dietz, Čáp – Šimánek (C), Knotek, Ihnačák – Dej, Kukumberg, Bednář – Courchaine, Honejsek, Červený – Kopta, Köhler, Pavlík. Trenér: Peter Draisaitl.

Rozhodčí: Čech, Pešina – Jindra, Zika