Kazaň – Sion 2:0 (kon.) | FK Krasnodar – Dortmund 1:0 (kon.) | Dinamo Minsk – Plzeň 1:0 (kon.)
Lazio – Dněpropetrovsk 3:1 (kon.) | Rosenborg – Saint-Étienne 1:1 (kon.) | Lok. Moskva – Sporting 2:4 (kon.)
Besiktas – Skënderbeu 2:0 (kon.) | Basilej – Fiorentina 2:2 (kon.) | Belenenses – Lech Poznaň 0:0 (kon.)
Monaco – Anderlecht 0:2 (kon.) | Karabach – Tottenham 0:1 (kon.) | Schalke – APOEL 1:0 (kon.)
Sparta – Asteras 1:0 (kon.) | Alkmaar – Partizan Bělehrad 1:2 (kon.) | Augsburg – Ath. Bilbao 2:3 (kon.)
Molde – Fenerbahce 0:2 (kon.) | Celtic – Ajax 1:2 (kon.) | Liverpool – Bordeaux 2:1 (kon.)
PAOK – Qäbälä 0:0 (kon.) | Legia – Midtjylland 1:0 (kon.) | Club Brugge – Neapol 0:1 (kon.)
Villarreal – Rapid 1:0 (kon.) | Braga – Liberec 2:1 (kon.) | Marseille – Groningen 2:1 (kon.)
FK Krasnodar
1:0 (1:0)
Borussia Dortmund
Čtvrtek 26.11.2015, 17:00 • Stadion Kubaň, Krasnodar. Kapacita: 32,000 diváků. • Evropská liga • Skupina C

Dnešní utkání je u konce! FK Krasnodar si připisuje velmi cenné vítězství, když v domácím prostředí porazil Borussii Dortmund těsně 1:0!

První poločas dnešního utkání nabídl velmi zajímavý a kvalitní fotbal! Hned ve druhé minutě šel domácí celek do vedení, to když proměnil penaltu Pavel Mamajev! Dortmund se však pokoušel velmi rychle vyrovnat, a velmi blízko k tomu měl po střele Adriána Ramose, ten však trefil pouze břevno! Německý celek měl nadále více ze hry, nicméně pořádně zahrozil až v závěru poločasu, jenže hlavičku Ramose dokázal Dikan vyrazit!

Ve druhém poločase byl však daleko aktivnější Dortmund, který se tlačil za vyrovnáním! Hodně blízko byl Schmelzer se svou střelou nebo také Piszczek se svou hlavičkou. V 76. minutě nebezpečně střílel Mchitarjan, který však trefil pouze tyč! V závěru už si domácí celek svou výhru dokázal pohlídat!

Krasnodar se tak díky dnešní výhře dostává na první místo skupiny C, a zajistil si postup! Dortmund měl zajíštěný postup již před dnešním utkáním!

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou! (18:53:37)

90+4

90+4
    V samotném závěru ještě dostává žlutou kartu domácí Ari, který poslal nedovoleným zákrokem k zemi Matse Hummelse!

90+3
    Nebezpečný centr do vápna Krasnodaru poslal hostující Marcel Schmelzer, který však našel pouze Granqvista, který odkopl míč daleko za polovinu hřiště!

90+1
    Střídající Leitner se dostal ke střele ze střední vzdálenost. Mladý německý záložník však mířil těsně mimo!

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje celkem čtyři minuty, tudíž Dortmund má ještě čas na vyrovnání!

89
    Zajímavý centr do vápna Krasnodaru poslal stoper Ginter, který hledal Januzaje. U míče byl však dříve brankář Dikan!

88
    Německý celek se však velmi rychle dostal na útočnou polovinu, a dokonce se dostal i do zakončení. Střídající Moritz Leitner vystřelil z pravé strany, nicméně jeho střela mířila mimo!

87
    Krasnodar šel velmi rychle dopředu, a dostal se dokonce do zakončení! Na levé straně dostal prostor domácí Laborde, který poslal do vápna zajímavý centr, na který si naběhl Ari. Hlavička brazilského útočníka však skončila v náruči Weidenfellera!

86
    Dortmund se ještě pokouší v samotném závěru udeřit, nicméně obrana Krasnodaru pracuje velmi dobře, a teď se dokonce dobře napadající Gazinskij dostal k míči!

86
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Weigl, přichází Moritz Leitner.

85
    Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Odil Achmedov, přichází Dmitrij Torbinskij.

84
    Střídání v týmu FK Krasnodar: ze hřiště odchází Pavel Mamajev, přichází Ricardo Laborde.

83
    Dortmund již svého soupeře prakticky nepouští k míči, a kombinuje na útočné polovině. Obrana Krasnodaru však svého soupeře drží v dostatečné vzdálenosti brance Dikana!

81
    Střídající Mattias Ginter se dostal k míči na pravé straně, a hned po svém přichodu poslal centr do vápna. Na ten si naběhl Ilkay Gündoğan, kterému však míč při zpracování uskočil!

80
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Łukasz Piszczek, přichází Matthias Ginter.

79
    Po delší době se do zakončení dostali také domácí fotbalisté! Ze střední vzdálenosti natáhl ke střle Charles Kaboré, nicméně jeho střelu dokázal lapit Weidenfeller!

78
    Mats Hummels poslal dlouhý nákop za obranu, na který si naběhl Adrián Ramos. Jeho postup však zastavil obránce Granqvist, který poslal hostujícího útočníka čistým způsobem k zemi!

77
    Krasnodar v posledních minutách již pouze brání své hubené vedení. Naopak Dortmund je velmi aktivní na útočné polovině, nicméně vyrovnávací branku zatím vstřelit nedokázal!

Jan Havlovic

Branky: 2. Mamajev (pen.)

Karty:   17. Pereyra (KRS), 53. Kaboré (KRS), 57. Jędrzejczyk (KRS), 90+4. Ari (KRS) – 1. Hummels (DOR)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:10. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:12.
    FK Krasnodar: Dikan – Jędrzejczyk, Granqvist, R. Sigurðsson, V. Kalešin – Achmedov (85. Torbinskij), Kaboré – Smolov, Pereyra (75. Gazinskij), Mamajev (84. Laborde) – Ari.
    Náhradníci: Kočenkov – S. Strandberg, Torbinskij, Gazinskij, Wánderson, Laborde, Joãozinho.

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek (80. Ginter), S. Bender, Hummels, Schmelzer – Gündoğan, Weigl (86. Leitner) – J. Hofmann (68. Januzaj), G. Castro, Mchitarjan – Ramos.
    Náhradníci: Bürki – Subotić, Januzaj, Leitner, Papastathopoulos, Ginter, Stenzel.

Rozhodčí: Serdar Gözübüyük – van Dongen, Goossens (vš. Nizozemsko)