Toronto – Washington 2:4 (kon.) | Montreal – New Jersey 2:3 (po pr.) | Tampa – NY Islanders 2:3 (kon.)
Pittsburgh – Edmonton 2:3 (0:2 po s.n.) | St. Louis – Columbus 3:1 (kon.) | Minnesota – Dallas 3:4 (po pr.)
Nashville – Buffalo 1:4 (kon.) | Colorado – Winnipeg 5:3 (kon.) | Arizona – Ottawa 4:3 (kon.)
San Jose – Calgary 5:2 (kon.) | Los Angeles – Chicago 3:2 (po pr.) | Detroit – Florida 1:2 (po pr.)

Československá stopa v utkání

Marián Gáborík (LAK) (2 + 0, 3 střely, čas na ledě 17:28)
    Marián Hossa (CHI) (0 + 0, 1 střela, čas na ledě 16:47)

Střely na branku v zápase

Los Angeles Kings: 36

Chicago Blackhawks: 22

Hosté z Chicaga měli v souboji dvou posledních vítězů Stanley Cupu dlouho navrch. A to jak herně, tak výsledkově. Do třetí třetiny Hawks vstupovali s vedením o dvě branky, jenže Kings se nevzdali a postupně dorovnali ztrátu. Zápas tak dospěl až do nastavených pěti minut v prodloužení, kde se v rámci hokeje nahoru dolů prosadili domácí. Marián Gáborík si připsal druhou branku a rozhodl o bodíku do tabulky navíc pro Los Angeles. Králové tak zůstanou na vrchních příčkách Pacifické divize, Chicago zakončuje svůj venkovní trip porážkou. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou neděli.

Marián GÁBORÍK - 3:2

62:04
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tento zápas je rozhodnut, i když se dlouho zdálo, že brankáři budou v dnešním prodloužení dominovat. Obrat je dokonán, domácí mančaft ze stavu 0:2 otočil až na konečnou výhru v prodloužení, zásluhu na tom má znovu slovenský bojovník MARIÁN GÁBORÍK, ten dostal dlouhou přihrávku na modrou čáru. A pak už se nemýlil, krásnou kličkou do forhendu dává svou druhou trefu zápasu za Scotta Darlinga a rozhoduje o osudu utkání. Chicago se tak dnes z výhry radovat nebude. Asistence: Anže Kopitar.

61:30
    Důležitý zásah Quicka, který vystrnadil puk z brankové čáry.

60:59
    Alec Martinez se pokusil zaskočit obranu soupeře, když se vrhl sám proti dvěma bránícím hráčům. Jeho střela zápěstím mířila těsně nad branku.

60:30
    Anže Kopitar zkusil vymyslet nahrávku na Doughtyho od matinelu, pak už si Scott Darling připsal zákrok lapačkou.

60:07
    Jako první se puku v prodloužení zmocňují domácí hokejisté, ti okamžitě míří do pásma Hawks.

60:01

V základní hrací době jsme se vítěze nedočkali, budeme si na něj muset počkat do prodloužení, případně i samostatných nájezdů. Hawks jdou do nastaveného času znovu, podobně jako nedávno v Anaheimu.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Toffoliho pokus vytočit se v útočné třetině u mantinelu, ještě po jeho boku byl Jeff Carter, ale ani on z první zařízení netrefil.

59:03
    Rozběhla se poslední minuta základní hrací doby, u kotouče domácí hokejista McBain.

58:03
    Hraje se hodně aktivní hokej a vypadá to, že skoro z každé další šance může padnout branka, protože obrany jsou hodně otevřené z obou stran.

57:23
    Jonathan Toews se nedostal dále než na modrou útočnou čáru, jeho spoluhráči už si vedli lépe. Přesto žádná velká práce pro Quicka.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 41. Carter (Lucic, Ehrhoff), 55. Gáborík (Kopitar), 63. Gáborík (Kopitar) – 12. Kane (Keith), 33. Hjalmarsson (Keith, Kane)

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb, Martinez, Muzzin, McBain, Ehrhoff – Gáborík, Kopitar, Pearson – Toffoli, Carter, Lucic – Brown, Shore, Andreoff – Nolan, Lewis, Clifford
    Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Hjalmarsson, Keith, Seabrook, van Riemsdyk, Rozsíval, Daley – Kane, Anisimov, Panarin – Garbutt, Toews, Shaw – Hossa, Kruger, Daňo – Mashinter, Desjardins, Teräväinen

Rozhodčí: Jackson, Rehman – Heyer, Murchison

Diváci: 18 482