Philadelphia – NY Islanders 3:4 (0:1 po s.n.) | Columbus – Los Angeles 2:3 (po pr.) | Washington – Detroit 3:2 (2:0 po s.n.)
Toronto – New Jersey 3:2 (2:1 po s.n.) | Florida – Ottawa 2:4 (kon.) | St. Louis – Arizona 4:1 (kon.)
Chicago – Nashville 4:1 (kon.) | Dallas – Carolina 6:5 (kon.) | Calgary – San Jose 4:2 (kon.)
Chicago Blackhawks
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Nashville Predators
Středa 09.12.2015, 02:40 • United Center, Chicago • NHL

Chicago si výhru nakonec suverénně a zkušeně pohlídalo. Hned na začátku třetí třetiny zatloukl třetí hřebíček do nashvillské rakve Teuvo Teräväinen a minutu a půl před koncem pojistil výhru Hawks Patrick Kane, jenž tak bodoval už po třiadvacáté v řadě. Preds tak svého soka přeskočili v tabulce Centrální divize i Západní konference.

Marián Hossa (CHI): 0+0, +0, 4 střely, čas na ledě 18:18

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 21 432 diváků se s vámi loučím a přeji hezké středeční ráno! (05:10:04)

59:42
    Predátoři se ještě v samém závěru usadili v útočném pásmu, ale jaksi s křížkem po funuse...
    58:24 Patrick KANE - 4:1

58:24
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Už je definitivně rozhodnuto. Co je možná důležitější je ale fakt, že PATRICK KANE prodložil svou bodovou šňůru už na třiadvacet zápasů, domácí ostrostřelec totiž ze středního pásma neomylně trefil odkrytou klec Preds! Asistence: Artěmij Panarin, Niklas Hjalmarsson.

57:59
    Cody Hodgson byl před Crawfordem úplně sám, bývalý útočník Vancouveru a Buffala ale nedokázal přehodit puk nad beton domácího gólmana!

57:38
    Rinne je na střídačce, Predátoři to zkoušejí v šesti!

57:20
    Jonathan Toews nevyzrál na přesilu hráčů v bílých dresech a po souboji s Jamesem Nealem ztratil puk.

56:49
    Nu a před námi je už poslední komerční přestávka, do United Center se vrátíme za nějaké dvě minutky.

56:10
    Keith poslal kotouč z první mimo tři tyče, to už je Craig Smith zpět na ledě.

55:27
    Až nyní se Blackhawks usadili v pásmu a byla z toho střela Brenta Seabrooka od modré, s níž si však Rinne rutinérsky poradil.

55:06
    Trápení Chicaga s rozehrávkou stále pokračuje a z tribun se začíná ozývat pískot.

54:52
    Hosté se osvobodili a poté dobrou půlminutu aktivním napadáním neustále znemožňovali hráčům v červených dresech kloudně rozehrát.

54:00
    Ale pozor, sudí tuto situaci nakonec vyhodnotili jako nedovolenou a dvě minuty za zdržování hry dostává Craig Smith (NSH).

54:00
    Kotouč vyletěl na tribunu, následovat tak bude vhazování ve středním pásmu.

52:57
    Rozsíval je na ledě, Blackhawks to nakonec s vypětím všech sil zvládli.

52:50
    Dva důležité zákroky si teď připsal Corey Crawford, který eliminoval pověstnou dělovku Webera a poté si na něm vylámal zuby i dorážející Filip Forsberg!

52:06
    Tentokrát to Mike Ribeiro zkusil sám, jeho rána z vrcholu pravého kruhu ale byla přizvednuta do ochranné sítě.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 11. Rasmussen (Shaw), 35. Shaw (Teräväinen, Rundblad), 41. Teräväinen (Hjalmarsson), 59. Kane (Panarin, Hjalmarsson) – 40. Nystrom (Josi, Salomäki)

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Hjalmarsson, van Riemsdyk, Seabrook, Rundblad, Rozsíval – Teräväinen, Toews, Hossa – Panarin, Anisimov, Kane – Bickell, Rasmussen, Shaw – Desjardins, Krüger, Garbutt.
    Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber, Jackman, Jones, Ekholm, Ellis – Forsberg, Järnkrok, Neal – Hodgson, Ribeiro, Arvidsson – Watson, Sissons, Smith – Nystrom, Gaustad, Salomäki.

Rozhodčí: Mike Leggo, Chris Lee – Derek Amell, Shane Heyer

Diváci: 21 432