Chabarovsk – Omsk 2:4 (kon.) | Vladivostok – Barys 6:3 (kon.) | N.Novgorod – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Čerepovec – Minsk 0:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Toljatti 1:2 (0:1 po s.n.) | Petrohrad – Magnitogorsk 5:3 (kon.)
Viťaz – Kazaň 3:2 (kon.) | Spartak Moskva – Ufa 3:1 (kon.) | Záhřeb – Soči 3:2 (2:0 po s.n.)
HC Slovan – Jaroslavl 0:1 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Ak Bars Kazaň
Pátek 11.12.2015, 17:30 • Ice Hockey Center 2004 • KHL

To je z mé strany vše, hezký zbytek pátečního dne. (19:45:34)

Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec lépe zvládl domácí Viťaz, který možná trochu překvapivě porazil Kazaň 3:2. Domácí vedli 1:0, jenže pak favorit zápasu zabral a po druhé periodě vedl 2:1. V posledním dějství se ale dvakrát prosadili domácí a nakonec vybojovali cenné vítězství.

57:29
    Hosté se v pohodě brání, ale je pravda, že domácí se už nikam neženou.

56:17
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Vyloučen je hostující Kornějev.

55:00
    Je před námi posledních pět minutek, tak uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké branky.

53:42
    Oddechový čas pro hosty.

53:40
    Viťaz se už nikam netlačí, což je jasné. Hrát musí především Kazaň, které se ovšem nedaří podle představ.

52:24

51:39
    Domácí se výborně brání a Kazaň se zatím k ničemu nedostala.

50:24
    Šance pro hosty. Vyloučen je totiž domácí Kokšarov.

50:10
    Domácí jsou ale nyní na koni a v pohodě a kontrolují své vedení. Kazaň to nebude mít vůbec lehké.

49:11
    Kazaň byla jasně lepší, ale najednou prohrává a musí zabrat. Hosté na to mají zhruba deset minutek.

47:58
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Tak jsem to možná zakřikla, protože vzápětí se domácí prosazují a strhávají vedení na svoji stranu. V přesilové hře se nakonec dokázal prosadit VJAČESLAV SOLODUHIN – 3:2! Asistence: Ilja Davydov, Paul Lukin.

47:20
    Kazaň zatím skvěle brání a domácí se v přesilové hře ještě k ničemu nedostali.

Jakub Kopřiva

Branky a nahrávky: 13. Kempe (Eronen, Makejev), 42. Makejev (Vyglazov), 48. Soloduhin (Davydov, Lukin) – 25. Möller (Azevedo, Varnakov), 27. Gluchov (Zacharčuk, Azevedo)

HC Viťaz Moskevská oblast: Säteri (Denisov) – Eronen, Voronkov, Ježov, Golovkov, Davydov, Lukin, Buchanko – Makejev, Kempe, Afinogenov – Cyganov, Horák, Vyglazov – Soloduhin, Kokšarov, Koroljov – Musatov, Abdullin, Švec-Rogovoj
    Ak Bars Kazaň: Garipov (Rynnas) – Wilson, Kornějev, Musin, Zacharčuk, Jarullin, Rylov – Varnakov, Gluchov, Tokranov – Čibisov, Tkačjov, Lukojanov – Sjögren, Möller, Azevedo – Svitov, Obuchov, Archipov

Rozhodčí: Gofman, Sergejev – Majtak, Pronskich