Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.) | HC Litvínov – Č. Budějovice 3:2 (po pr.) | HC Plzeň – K. Vary 6:3 (kon.)
Kladno – Sparta 1:2 (kon.) | Vsetín – Opava 5:4 (3:2 po s.n.) | Letňany – Liberec 1:3 (kon.)
Poruba – Třinec 3:5 (kon.) | Chomutov – Slavia 5:4 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 3:4 (0:1 po s.n.)
Havířov – Zlín 1:7 (kon.) | Jihlava – Mountfield HK 3:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
HC Oceláři Třinec
Pátek 11.12.2015, 17:00 • RT TORAX ARENA • Extraliga staršího dorostu • 27. kolo

Skvělý hokej a pro diváka pohledné utkání končí vítězstvím Třineckých Ocelářů, kteří tak ukončují svou jízdu základní části, protože si ve čtvrtek předehráli sobotní zápas se Vsetínem.

Domácí odehráli zápas bojovně s nasazením a snahou udržet po dvou třetinách nerozhodný stav a se svým výkonem nemusí být vůbec smutní, přestože dnes na body nedosáhli. Byť byli blízko.

Děkujeme za pozornost, přejeme pohodový zbytek večera a někdy opět na počtenou. (19:13:01)

59:56
    Vhazuje se ve středním pásmu.

59:56
    Střela Bijoty končí na síti.

59:17
    V útočné třetině se domácí tým moc dlouho nezdržel. Hosté vyhazují až k Bayerovi.

59:08
    Plitko dostává za krosček dvě minuty.

58:40
    Snaha útoku Poruby končí za hranicí modré čáry, kde si puk berou hosté a otáčí hru zpět k soupeřově bráně.

57:00
    Třinec právě vstřelil branku!
    Vyhrané buly a okamžitá střela na bránu. Bayer nestačil rychlost puku zachytit a Třinec tak po druhé v utkání vede o dvě branky. Autorem branky je DOMINIK MOLIN. Asistence: Vochozka a Krzak.

56:52
    Porubský gólman přikrývá puk po nahození Radzienciaka. Bude se vhazovat po gólmanově pravici.

56:28
    Přibývá střetů u mantinelu. Prozatím v mezích povolených zákroků.

55:29
    Mach se pohyboval okolo druhé tyče. Puk se k němu však nedostal. Bayer jej včas schoval pod lapačku.

54:30
    Hraje se převážně před Bayerem, který opět střádá jeden zásah za druhým.

53:32

53:25
    Porubští jsou na puku a šetří čas. Irgl zajíždí až do vlastní třetiny a Timura pak nahazuje puk až k Ochmanovi.

52:47
    Domácím hra ve čtyřech svědčí. Ochman zasahuje proti střele Vospálka a přes záda mu přepadává spoluhráč.

51:32
    I RT TORAX špatně střídal a bude hrát oslabení. Trest odpykává Žídek.

50:40
    Po krátké návštěvě Poruby v útočné třetině se Třinec opět dostal do pásma a LUKÁŠ KAUKIČ prostřelil vše, co stálo puku v cestě. Asistence: Hrachovský.

50:19
    Poruba se brání. Třinec se nehodlá vzdát pásma a tlačí na porubské hráče, kteří by potřebovali již vystřídat.

48:59
    Na brankovišti Poruby je pěkně rušno. Rozhodčí přerušuje hru a uklidňuje emoce. Bayer před tím chytil puk z hole Kaluse.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 15. Malát (Holub), 37. Dang (Malát, Vospálek), 37. Irgl (Stach) – 7. Molin (Vochozka), 28. Mach, 30. Vochozka (Kalus), 51. Kaukič (Hrachovský), 57. Molin (Vochozka, Krzak)

HC RT TORAX Poruba: Bayer (Remiáš) – Bijota, Dobeš, Vondál, Timura – Dang, Malát, Vospálek – Irgl, Stach, Žídek – Holub, Krupa, Plachý – Klíma, Dlouhý, Voznička
    HC Oceláři Třinec: Ochman (Kučera) – Hrachovský, Krzak, Valíček, Radzienciak, Brabec, Adámek – Stuchlík, Kaukič, Plitko, Vochozka, Mach, Kvasnica, Kalus, Najsar, Molin

Rozhodčí: Trombík – Ševčík, Tkáč