Detroit – Montreal 3:2 (kon.) | Tampa – Ottawa 4:1 (kon.) | Florida – Washington 4:1 (kon.)
St. Louis – Philadelphia 2:4 (kon.) | Nashville – Chicago 5:1 (kon.) | Winnipeg – Columbus 6:4 (kon.)
Calgary – Buffalo 4:3 (kon.)
Nashville Predators
5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Chicago Blackhawks
Pátek 11.12.2015, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville (kapacita 17113 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového pracovního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:54:07)

Československá stopa v dnešním zápase:

MARIÁN HOSSA (CHI) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:32
    MICHAL ROZSÍVAL (CHI) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:17

1. PEKKA RINNE (NSH) – 35 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 97,2%

Největší čas na ledě: Weber 21:36 – Kane 22:35

Branky a nahrávky: 7. Neal (Weber, Ribeiro), 16. Smith (Arvidsson), 17. Forsberg (Josi, Järnkrok), 55. Neal, 59. Nystrom – 46. Kane (Keith). Rozhodčí: Martell, Dwyer – Heyer, Racicot. Diváci: 17113 (vyprodáno).

Nashville dnes předvedl úchvatný vstup do utkání, když v úvodních minutách Predators zasypali Darlinga několika střelami. Jako první se ujala ta Jamese Neala v 7. minutě, domácí útočník se prosadil po parádní akci.

Další branka přišla po rychlém brejku v 16. minutě, trochu se štěstím se prosadil Craig Smith. O dalších 37 vteřin později navíc přesilovou hru využil Filip Forsberg. Nashville tak po dvaceti minutách hry vedl 3:0.

Od druhé třetiny Chicago výrazně zvedlo svůj herní projev, dlouho ale nemohli hráči Blackhawks najít recept na výborně chytajícího Rinneho. Toho se povedlo hostům prostřelit až v 46. minutě, když se z dorážky trefil Patrick Kane. Kane tak natáhl svou bodovou sérii již na 24 utkání v řadě!

Nějaký velký závěrečný tlak Chicaga se ovšem nekonal. V 55. minutě totiž vrátil Preds tříbrankový náskok svou druhou brankou James Neal a o pár minut později dal výsledku konečnou podobu střelou do prázdné branky Eric Nystrom.

Nashville tak na domácím ledě rozdrtil Chicago 5:1!

59:20
    Scott Darling už je samozřejmě zpátky ve své brance, utkání se zřejmě v klidu dohraje.
    58:46 Eric NYSTROM - 5:1

58:46
    Nashville právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Pekka Rinne zastavil nebezpečný výpad Panarina, puk se odrazil před branku, odkud ho bekhendem z otočky poslal přes celé kluziště přesně do odkryté branky ERIC NYSTROM! Bez asistence.

58:21
    Roman Josi opět vyhazuje přes všechny čáry, Nashville se v závěru dobře brání.

58:00
    Až nyní se Predátorům podařilo vyhodit a Artěmi Panarin tak musí spěchat pro puk do vlastního pásma.

57:34
    Seabrook při pokusu o střelu zlomil svou hůl, hostující hráči ale ještě dokázali udržet puk v útočném pásmu.

57:03
    Přeci jen ještě šance pro Blackhawks. Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici domácí útočník Miikka Salomäki.

56:35
    Scott Darling míří na střídačku, Blackhawks to zkusí v šesti hráčích v poli!

56:09
    Trevor van Riemsdyk zaváhal v obraně a Cody Hodgson se tak dostal ke kotouči.

55:34
    Hosté z Chicaga ale ještě nic nezabalili a Rinne měl teď co dělat, aby zastavil štiplavou střelu Davida Rundblada.
    54:55 James NEAL - 4:1

54:55
    V další akci se už ovšem JAMES NEAL prosazuje a velmi tak přibližuje Predátory k vítězství! Domácí kanonýr vystihl ve středním pásmu přihrávku Kanea na Panarina a následné přečíslení dva na jednoho vyřešil gólovou střelou! Bez asistence.

54:38
    James Neal z hodně ostrého úhlu nezamířil přesně, puk skončil v rohu.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 7. Neal (Weber, Ribeiro), 16. Smith (Arvidsson), 17. Forsberg (Josi, Järnkrok), 55. Neal, 59. Nystrom – 46. Kane (Keith)

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Josi, Weber (C), Ekholm, Ellis, Jackman, Jones – Forsberg, Järnkrok, Neal – Arvidsson, Ribeiro, Smith – Hodgson, Sissons, Watson – Nystrom, Gaustad, Salomäki. Trenér: Peter Laviolette.
    Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Keith, Hjalmarsson, van Riemsdyk, Seabrook, Rundblad, Rozsíval – Teräväinen, Toews (C), Hossa – Panarin, Anisimov, Kane – Bickell, Rasmussen, Shaw – Desjardins, Krüger, Garbutt. Trenér: Joel Quenneville.

Rozhodčí: Martell, Dwyer – Heyer, Racicot

Diváci: 17113 (vyprodáno)