New Jersey – Detroit 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Los Angeles 2:3 (1:2 po s.n.) | Chicago – Winnipeg 2:0 (kon.)
Dallas – Philadelphia 3:1 (kon.) | Arizona – Minnesota 2:1 (po pr.) | Edmonton – NY Rangers 7:5 (kon.)
Anaheim – Carolina 1:5 (kon.) | Boston – Florida 3:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Pittsburgh Penguins
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Los Angeles Kings
Sobota 12.12.2015, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Z mé strany je to vše. Přeji Vám krásný víkend a těším se u sledování dalších přenosů (04:16:48)

Dnešní utkání sledovalo 18489 diváků.

Československá stopa v utkání:
    Marián Gáborík (LAK) 0+0, 7 střel, čas na ledě 16:35

1. Jonathan Quick (LAK) 40 zákroků, 2 góly, 95,2%
    2. Jake Muzzin(LAK) 1+1
    3. Jevgenij Malkin (PIT) 1+0

Je dobojováno! Nádherné utkání nakonec končí vítězstvím Los Angeles. Králové šli do vedení zásluhou Pearsona. Na konci druhé dvacetiminutovky srovnal Fehr, ale hned v úvodu třetí třetiny poslal Los Angeles zpět do vedení Muzzin. Kings drželi náskok takřka do konce zápasu, jenže minutu před koncem využili Tučňáci hru bez brankáře a Malkin poslal zápas do prodloužení! V něm měly oba týmy obrovskou šanci! Na jedné straně se parádním zákrokem blýskl Quick a Fleurymu pomohla horní tyč! O vítězi proto musely rozhodnout samostatné nájezdy, které ve čtvrté sérii rozhodl Marián Gáborík!

65:00 Marián GÁBORÍK - 2:3

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.
    O vítězný nájezd se postaral MARIÁN GÁBORÍK!

4. série
    1:2
    Marián Gáborík zvolil střelu do horní části branky a ránou zápěstím prostřelil Fleuryho!

4. série
    1:1
    Bonino naznačil kličku doleva, ale Quick byl znovu na místě!

3. série
    1:1
    Pearson pálil mezi betony, ale Fleury tam měl hokejku!

3. série
    1:1
    Malkinovi poněkud utekl kotouč a Quick neměl s nájezdem problém.

2. série
    1:1
    Brown naznačil střelu mezi betony a pokusil se o blafák. Fleury mu náznak nespolkl a nájezd kryl.

2. série
    1:1
    Crosby zkusil vypálit z mezikruží, ale rychlou ranou si na Quicka nepřišel.

1. série
    1:1
    Anže Kopitar předvedl krásný blafák a nedal Fleurymu šanci.

1. série
    1:0
    Perron se rozjel hodně rychle, zamíchal kotoučem a rychlou střelou překonal Quicka!

Samostatné nájezdy začínají.

O vítězi dnešního utkání nerozhodlo ani strhující prodloužení, ve kterém si oba týmy vytvořily obrovskou šanci. Na jedné straně se skvěle blýskl Quick a na straně druhé pomohla Fleurymu horní tyč! O vítězi tedy musí rozhodnout dovednostní soutěž, tedy samostatné nájezdy.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 39. Fehr (Cullen, Dumoulin), 59. Malkin (Kunitz, Perron) – 8. Pearson (Martinez, Muzzin), 41. Muzzin (Doughty, Kopitar), rozh. náj. Gáborík