Aston Villa – Arsenal 0:2 (kon.) | Tottenham – Newcastle 1:2 (kon.) | Liverpool – West Brom 2:2 (kon.)
Liverpool FC
2:2 (1:1)
West Bromwich Albion
Neděle 13.12.2015, 17:00 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 16. kolo

Je konec! Fotbalisté WBA sahali na Anfield Road po senzační výhře, kterou jim sebral až v 6. minutě dramatického nastavení střídající Divock Origi.

Domácí poslal do vedení ve 21. minutě Jordan Henderson, ale pak úřadovali Baggies, kteří vstřelili oba góly po rozích. V prvním poločase využil chyby brankáře Mignoleta Craig Dawson a v 73. minutě se prosadil také Jonas Olsson. Reds pak zachránil alespoň bod již zmíněný Origi. (19:02:34)
    Jonas Olsson přiblížil WBA k výhře, o kterou hosté přišli až v 6. minutě nastavení.

90+10

90+9
    V samotném závěru centroval Milner, Benteke nedoskočil a hosté odvracejí míč.

90+8
    Do Clyneho rány padl obránce, avizované nastavení je u konce.

90+8
    Reds se ještě pokoušejí strhnout vítězství na svou stranu.
    90+6. Divock ORIGI - 2:2

90+6
    Liverpool právě vstřelil branku!
    DIVOCK ORIGI se v tuto chvíli stává hrdinou liverpoolských fanoušků! Mladý útočník byl sice faulován, ale dokázal se zvednout, z dálky vystřelil a míč zapadl k levé tyči z pohledu nereagujícího Myhilla – 2:2.

90+5
    Centr Hendersona nalezl jen obránce WBA. Domácím utíká čas.

90+4
    Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází José Salomón Rondón, přichází Rickie Lambert, jenž loni nastupoval právě za liverpool.

90+3
    Po něm se tlačil na zadní tyči do zakončení Škrtel, ale bude se jen kopat od brány WBA.

90+3
    Belgická spolupráce Benteke – Origi domácím vynesla alespoň rohový kop.

90+2
    Do šestnáctky WBA létá jeden míč za druhým, ale obrana Baggies pracuje výborně.

90+1
    Rozhodčí Pawson nastaví ještě osm minut! Je to způsobeno několika ošetřováními, především to Lovrenovo bylo hodně dlouhé.

90
    Benteke se v pokutovém území dral k balónu, ale vše skončilo jen útočným faulem!

90
    Ibe si navedl míč na levačku a ze střední vzdálenosti zamířil jen těsně vedle pravé tyče!

89
    Clyne nahrál Hendersonovi, který vypálil z 18 metrů jen do Myhilla. Ten míč zkrotil v rukavicích.

87
    Mohlo být rozhodnuto! McClean v rychlém kontru posunul míč k Rondónovi, který vypálil po zemi jen těsně vedle vzdálenější tyče.

86
    Hosté hrají nesmírně obětavě, bránící hráč doslova skočil do střely Hendersona.

Martin Augustin

Branky: 21. Henderson (Lallana), 90+6. Origi (Henderson) – 30. Dawson (Rondón), 73. J. Olsson (Brunt)

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 11:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:10.
    Liverpool FC: Mignolet – Clyne, Škrtel, Lovren (79. Origi), A. Moreno – Henderson (C), Can, Milner – Lallana (86. Firmino), Benteke, Coutinho (71. Ibe).
    Náhradníci: Bogdán – K. Touré, Firmino, Lucas Leiva, Allen, Origi, Ibe.

West Bromwich Albion: Myhill – Dawson, McAuley, J. Olsson, Brunt – J. Evans – C. Gardner, D. Fletcher (C), J. Morrison, McClean – Rondón (90+4. Lambert).
    Náhradníci: Lindegaard – Chester, Anichebe, Berahino, McManaman, Gnabry, Lambert.

Rozhodčí: C. Pawson – R. West, A. Halliday