Buffalo – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Montreal – Ottawa 3:1 (kon.) | Tampa – Washington 1:2 (kon.)
Columbus – NY Islanders 2:3 (po pr.) | St. Louis – Dallas 3:0 (kon.) | Nashville – Colorado 2:3 (kon.)
Arizona – Carolina 4:5 (po pr.) | Calgary – NY Rangers 5:4 (po pr.) | San Jose – Minnesota 0:2 (kon.)

Ondřej Palát (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 3:34
    Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:57 (04:14:01)

1. Braden Holtby (WSH) 36 zák., 1 gól, 97,2%
    2. Nikita Kučerov (TBL) 1+0
    3. Victor Hedman (TBL) 0+0

Tak a je za námi utkání, ve kterém byl favorit jasně daný, ale kdo sledoval tento zápas, tak musí vědět, že Tampa byla Capitals minimálně vyrovnaným soupeřem. Třetí třetiny byla ve většině v režii Tampy, která zaslouženě snížila, když se 11 minut před koncem prosadil Kučerov. Vyrovnat se domácím bohužel nepovedlo a hosté si tak do Washingtonu odvážejí výhru.

59:56
    Holtby zastavil puk mířící do branky hokejkou a Caps tohle udrží!

59:51
    Oddechový čas pro domácí.

59:51
    Kuzněcov namířil přes celé hřiště a kotouč skončil tyčce branky domácích! Icing hostí.

59:29
    Stamkos dostal puk do pásma a domácí zvyšují svůj tlak.

59:12
    Puk ve středním pásmu na holích domácích.

58:47
    Callahen zavezl puk do pásma a Bishop míří na střídačku!

58:06
    Za Bishopem zvoní tyč!

57:52
    Alzner vybojoval puk na Stamkosovi a hosté mohou zaútočit.

57:34
    Hedman se opřel do puku a Holtby musel vyrazit kotouč mimo hřiště!

57:31
    Filippula bojuje o puk v rohu kluziště s Kuzněcovem.

57:14
    Špatná rozehrávka v závěru utkání znamená zakázané uvolnění Washingtonských hokejistů.

56:58
    A vzápétí jej odevzdává.

56:43
    Williams získal kotouč v útočném pásmu.

56:06
    Bishop rozehrává po zachycení nahození Alznera a vypořádal se i se společností dvou hostujících forvardů.

55:48
    Holtby vychytal pronikajícího Killorna a s ubíhajícím časem se šance Tampy snižují.

Kryštof Severa

Branky a nahrávky: 49. Kučerov (Stralman, Stamkos) – 3. Beagle (Gailev), 32. Kuzněcov (Carlson)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Gudlevskis) – Stralman, Hedman, Carle, Garrison, Coburn, Šustr, Nesterov
    – Blunden, Stamkos, Killorn – Palát, Filppula, Kučerov – J.T. Brown, Boyle,Callahan – Namestnikov, Marchessault

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Chorney – Ovečkin, Bäckström, T.J. Oshie – Johansson, Kuzněcov, Williams – Chimera, Beagle, Galiev – Burakovsky, Laich, Wilson

Rozhodčí: Charron, Peel – Murphy, Cherrey