Novokuzněck – Barys 2:6 (kon.) | Novosibirsk – Omsk 0:3 (kon.) | Ufa – Dynamo Moskva 2:0 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Viťaz 4:2 (kon.) | N.Novgorod – Petrohrad 6:5 (po pr.)
Spartak Moskva – Jokerit 1:3 (kon.) | Záhřeb – Riga 0:3 (kon.) | HC Slovan – Minsk 4:2 (kon.)
Spartak Moskva
1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Jokerit Helsinky
Úterý 22.12.2015, 17:35 • Sokolniki • KHL

Tímto se s vámi loučím a budu se na vás těšit u některého z dalších onlajnů. (19:53:24)

Československá stopa

Lukáš Radil (SPM) (0+1), 3 střely, 16:17 čas na ledě

Ve třetí třetině hrálo lépe opět domácí mužstvo, které vykřesalo naději, ale v závěru se trefil i hostující hráč, jenž rozhodl. Spartak byl v celém duelu herně lepším mužstvem až na tu koncovku, která se mu nedařila. Naopak Jokerit výborně bránil a čekal na chyby soupeře, které přišly. Navíc finský tým dal soupeři lekci z produktivity, a tak si veze do Helsinek tři body.

Střely na branku: 25:14.

Petteri WIRTANEN - 1:3

58:34
    Jokerit právě vstřelil branku!
    A dnešní duel je rozhodnutý! Peter Regin našel ve druhé vlně najetého PETTERIHO WIRTANENA, jenž nedal Jevgeniji Ivannikovi žádnou šanci a pečetil výhru Helsinek. Asistence: Peter Regin a Pekka Jormakka.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí dvacetiminutovky a to je i čas, který zbývá Spartaku ke srovnání skóre a zároveň děli Jokerit od dalšího vítězství.

57:42
    Diváci si žádají vyrovnávací branku, ovšem Jokerit výborně brání střední pásmo.

56:29
    Lukáš Radil dostává dvě minuty za nedovolené bránění brankáři, když přejel přes brankoviště a atakoval Henrika Karlssona.

56:05
    Henrik Karlsson vystartoval z branky za rozhodčím, když se opřel o branku a ta vypadla ze svého postavení. Hlavní sudí mu uděluje dvě minuty za zdržování hry plus desetiminutový osobní trest.

55:51
    Další zákrok si připisuje hostující brankář, jenž si počkal na střelu z ostrého úhlu.

55:29
    Od modré čáry vypálil Casey Wellman, jehož pokus končí v lapačce Henrika Karlssona, který zákrok prodal elegantním semaforem.

55:03
    Spartak místo toho, aby útočil, tak kombinuje před vlastní brankou a v poklidu střídá.

54:24
    Domácí celek nezvládl kombinaci za brankou a k puku se dostal Jokerit, jenž vyhazuje přes všechny čáry.

53:55
    Za brankou Spartaku fauloval Jesse Joensuu, jenž podrazil soupeře a dává mu dvouminutovou přesilovou hru.

53:53
    Dnešní utkání sleduje 5413 diváků.

52:38
    Spartak právě vstřelil branku!
    Očekávané snížení je tu! Z pravé strany vystřelil Alexander Merešin, jehož pokus vyrazil Henrik Karlsson do míst, kam dojížděl KONSTANTIN GLAZAČEV, jenž dopravil puk do odkryté branky. Asistence: Alexander Merešin, Lukáš Radil.

51:57
    Tlak Spartaku pokračuje, ale jakmile se Jokerit dostane ke kotouči, tak ho posune do středního pásma.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 53. Glazačev (Merešin, Radil) – 9. Joensuu (Pelletier, Sallinen), 9. Aaltonen (Kulda, Lajunen), 59. Wirtanen (Regin, Jormakka)

Spartak Moskva: Ivannikov (Sinjagin) – Genoway, Valentěnko, GIlroy, Sorokin, Bělov, Korobov (C), Provolnev – Radil, Mereškin, Glazačev – Levickij, Bodrov (A), Klimenko – Lesčenko, Wellman, Šmeljov – Radulov, Voronin, Vorobjov – Li.
    Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Lajunen, Kulda, Larsen, Jaakola, Todd, Ohtamaa – Kozun, Kapanen (C), Kennedy – Jormakka, Regin (A), Aaltonen – Pelletier, Sallinen, Joensuu – Rita, Wirtanen (A), Talaja.

Rozhodčí: Bělov, Gašilov – Lazarev, Palej