Chomutov – Třinec 6:3 (kon.) | HC Litvínov – Vítkovice 3:6 (kon.) | HC Plzeň – Kometa Brno 4:6 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 2:5 (kon.)
Piráti Chomutov
6:3 (3:1, 3:1, 0:1)
HC Oceláři Třinec
Úterý 22.12.2015, 13:00 • SD ARÉNA • DHL Extraliga juniorů • 30. kolo

A je tu konec střetnutí. Piráti díky skvělým prvním čtyřiceti minutám dokázali porazit Třinec 6:3 a radují se zisku dalších tří bodů. Následuje vánoční přestávka, a tak se juniorská soutěž rozeběhne až příští rok.

Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek dne. Nashledanou. (15:10:58)

58:52
    V závěru to po pravé straně zkoušel aktivní David Cienciala, ale tomu se nepovedlo prostřelit brankáře Lukeše podruhé v utkání.

58:18
    Jeden z domácích zahrál vysokou holí. Vhazovat se bzde po levici brankáře Lukeše, který bude dneska domácím hrdinou.

57:31
    Adam Flok dával zpoza branky na volného Michala Kovařčíka, ale tomu se nepovedlo z dobré pozice trefit branku!

56:44
    Utkání se spíše dohrává. Piráti puk jen nahazují za branku a znemožňují hostům udělat cokoliv.

55:30
    Jaroslav Kulich to po aktivitě svého celku v útočném pásmu zkoušel z pravého kruhu. Místo branky ovšem trefil jen brusle bránícího hráče.

54:41
    Piráti se v posledních minutách skvěle brání. Třinec to zkouší aktivně, ale branky se jim nedaří střílet.

53:19
    David Cienciala byl ve výborné pozici a nadvakrát mohl skórovat. Místo toho ovšem nechal vyniknout několikrát brankáře Lukeše, který je mužem posledních minut!

53:05
    Z ostrého úhlu zkoušel pozornost domácího brankáře Heider, kterému se povedlo trefit jen betony připraveného brankáře.

51:50
    Domácí hokejisté přežili další oslabení a kráčí za vítězstvím. Třinec prováhal dobré příležitosti a bude toho nejspíše litovat.

51:06
    Michal Roman mohl skórovat poté, co puk ležel na brankové čáře. Místo branky se ovšem k puku dostal Adam Kellerstein, který jej dokázal odehrát.

50:22
    David Cienciala odmítl skórovat! Puk totiž dostal k pravé tyčce, kde byl osamocený a mohl si vybrat, kam puk pošle. Místo toho ovšem trefil jen konstrukci branky!

49:41
    Jakub Hierman je dalším vyloučeným hráčem utkání. Dostává dvouminutový trest za hrubost.

49:23
    Adam Flok dostal přesnou přihrávku před branku, odkud mohl klidně vsítit další branku Třince. Místo toho ale branku jen přestřelil.

48:44
    Puk před branku dostával jeden z třineckých, který jej ovšem hodně špatně tečoval a ten skončil jen v ochranné síti za brankou.

47:55
    A nyní mohlo být ještě více sníženo! Martin Pala dával puk před branku na najíždějícího Michala Romana, který střílel do odkryté branky. V ten moment ale vytasil lapačku Štěpán Lukeš a tuto šanci krásně chytil!

47:36
    Hosté se ale nemohou dostat do šance a nyní puk jen vyhodili na zakázané uvolnění. Vhazování před hostujícím brankářem.

47:00
    Martin Tůma ujel po pravé straně a propagační střelou zkoušel vybojovat pásmo. Brankář ale puk poslal za branku, kde se ho chomutovský hráč ujal a branku objel. Loubal byl ovšem pozorný.

David Panuška

Branky a nahrávky: 3. Polák (Hlaváček, Navrátil), 5. Strunz (Wágner, Blaha), 17. Macháček (Wágner, Cestr), 30. Navrátil (Páleník, Macháček), 36. Kellerstein (Macháček, Cestr), 38. Részegh (Hlaváček) – 18. Cienciala (Stuchlík, Roman), 25. Lacka (Adámek), 43. Kovařčík (Pisarik, Cienciala)

Piráti Chomutov: Lukeš (Danylec) – Páleník, Blaha, Hierman, Cestr, Hlaváček, Lidák – Wágner, Navrátil, Palička, Részegh, Tůma, Macháček, Adámek, Kellerstein, Rindoš, Kulich, Strunz, Polák
    HC Oceláři Třinec: Fendrich (od 5.Loubal) – Pisarik, Janiczek, Zahradníček, Bartko, Roman, Stránský, Heider, Adámek – Lacka, Stuchlík, Kaukič, Petrák, Cienciala, Flok, Kovarčík, Kalus, Murín, Pala

Rozhodčí: Sýkora – Jelínek, Peseš