Standard – Mouscron 3:0 (kon.) | Anderlecht – Westerlo 2:1 (kon.) | Waregem – Oostende 1:0 (kon.)
RSC Anderlecht
2:1 (1:0)
KVC Westerlo
Neděle 27.12.2015, 18:00 • Stade Constant Vanden Stock • Belgická Jupiler Pro League • 21. kolo

Z mé strany už je to pro tentokrát vše, příště na počtenou! (19:57:18)
    Děkovný transparent Guillaumeu Gilletovi, jenž svůj třístýtřicátý start za Anderlecht oslavil vítězným gólem.

Je dobojováno! Začátek druhého poločasu nabídl obrovské drama – hosté totiž zásluhou Coolsovy hlavičky vyrovnali, Anderlecht se ale gólem z penalty dostal o pět minut později zpět do vedení. Čtvrthodinku před koncem domácí měli k dispozici další pokutový kop, který Suárez sice zahodil, ale hráči posledního Westerlo se v závěru na nic nezmohli a nakonec mohou být rádi, že prohráli pouze 1:2.

90+3

90+2
    Bruselští zahrávali už svůj desátý rohový kop, ale nic kloudného z této akce nevymysleli.

90+1
    Nad rámec základní hrací doby nastavil pan van de Velde tři minuty!

90
    Defour to nemyslel vůbec zle, ale hostující gólman Van Langendonck jeho záměr vystihl a ukryl balon ve své náruči.

89
    Sudímu po dalším nedovoleném zákroku Apaua došla trpělivost a krajní zadák KVC vidí žlutou kartu.

89
    Schuermans naprosto zbytečně povalil k zemi Trézégueta, fotbalisté Anderlechtu tak budou mít na rozehrávku spoustu času.

88
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Suárez, přichází Sylla.

87
    Zato Westerloští zřejmě pojedou z belgické metropole bez bodu a dál zůstanou přikováni na posledním místě tabulky.

86
    Van Langendonck se musel mít po dalším průniku Suáreze opět na pozoru, domácí zkušeně kráčejí za tříbodovým ziskem.

84
    Apau teď hraničním zákrokem odstavil pronikajícího Okaku od míče a příznivci Anderlechtu se dožadují dalšího pokutového kopu, to už ale chtějí trochu moc...

83
    Hra je po zákroku Hylanda na střídajícího Trézégueta přerušena, do konce už zbývá jen nějakých deset minut.

82
    Střídání v týmu KVC Westerlo: ze hřiště odchází De Caulaer, přichází Višnakovs.

81
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Lukebakio, přichází Trézéguet.

79
    Domácí si z toho nic nedělají a nadále neohroženě pokračují v kombinaci. Z dobrých pětadvaceti metrů teď vypálil Dendoncker, jehož rána těsně minula pravou tyč westerloské branky!
    78. Neproměněná penalta

78
    No ale pozor! Gillet tentokrát přenechal exekuci pokutového kopu Suárezovi, ten ale s obrovskou šancí naložil prachbídně a s oběma jeho střelami si Van Langendonck bravurně poradil!

Vojtěch Balon

Branky: 45+1. Okaka, 59. Gillet (pen.) – 54. Cools

Karty:   59. Schuermans (WES), 77. Langendonck (WES), 89. Apau (WES)

Neproměněná penalta: 78. Suárez (AND), brankář Langendonck zneškodnil

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 7:4. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 6:4. Fauly: 13:15.
    RSC Anderlecht: Proto – Gillet, Mbodji, Deschacht, Acheampong – Lukebakio (81. Trézéguet), Dendoncker, Defour, Praet – Okaka, Suaréz (88. Sylla).
    Náhradníci: Conté, Heylen, Sylla, Trézéguet, Tielemans, Roef, Ezekiel

KVC Westerlo: Van Langendonck – Apau, Schuermans, Daems, Petkovič – De Caulaer (82. Višnakovs), Cools, Henkens (74. Koffi), Hyland, Molenberghs (55. Aoulad) – Gounongbe.
    Náhradníci: Hout – Koffi, Aoulad, Verschueren, Ruyssen, Višnakovs

Rozhodčí: Velde – Walschap, Divincenzo