Mor. Budějovice – Opava 2:3 (kon.) | Nymburk – Kolín 4:3 (kon.) | Bílina – Klášterec nO 4:6 (kon.)
Trutnov – Pelhřimov 5:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jindř. Hradec 4:3 (kon.)
NED Hockey Nymburk
4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
SC Marimex Kolín
Středa 30.12.2015, 18:002. liga skupina Západ • 24. kolo

Děkujeme za sledování tohoto hokejového zápasu, šťastný nový rok a u dalšího hokeje zase na viděnou. (21:02:23)

A máme tu konec tohoto středočeského hokejového derby, které po 2 letech končí lépe pro Nymburk. Nutno dodat, že Nymburk vyhrál zaslouženě, v první třetině diktoval tempo hry, ve druhém dějství se Kolín vzchopil a snížil stav. Ve třetí třetině se podařilo Kozlům vyrovnat, ale poslední slovo měli opět domácí, kdy dostal Nymburk do vedení kapitán Martin Šimek. V závěru utkání se ještě mohlo vše obrátit na stranu hostí, ale bohužel pro hostující celek, měli minimum času na vyrovnání. Musíme dnes pochválit domácího brankáře Jaroslava Brázdila, který dnes chytal opravdu fantasticky.

59:55
    Tak to byl ještě pořádný závar před brankou Brázdila, ale hosté by ke gólu potřebovali jeste minutu navíc.

59:40
    Oddechový čas pro hosty.

59:40
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Hosté ještě snižují stav na 4:3, trefil se hostující PETR MORKES. Bez asistence.

59:08
    Nymburk právě vstřelil branku!
    Je definitivně rozhodnuto! JAN STEHLÍK vyvezl puk do středního pásma, vystřelil a kotouč se rázem ocitl v odkryté brance. Asistence: Ondřej Kříž.

58:55
    Hosté v šesti!

58:00
    Kolín má poslední 2 minuty na vstřelení branky.

57:10
    Nymburk drží kotouč na svých holích.

55:38
    Kolín opět kombinuje v útočném pásmu a snaží se vstřelit branku, která by vyrovnala stav utkání.

55:03
    Domácí tým se rázem dostává opět do vedení, Stehlíkův pokus ještě gólman chytil, ale na dorážky domácího kapitána MARTINA ŠIMKA byl krátký. Asistence: Jan Stehlík.

54:06
    Hraje se v mírném tempu, žádný z týmů se nikam nehrne.

52:38
    Oba týmy teď vyčkávají na chybu soupeře.

50:58
    Ofsajd domácích, bude se vhazovat ve středním pásmu.

49:30
    Nymburk kombinuje v útočném pásmu a snaží se o navrácení příznivějšího stavu.

48:32
    Hotující tlak se proměňuje ve vyrovnávací branku o kterou se z dorážky postaral VÁCLAV JANKOVSKÝ. Asistence: Dominik Zumr, Petr Morkes.

47:57
    Zakázané uvolnění Kozlů, bude se vhazovat před Sejpalem.

47:18
    Hra je přerušena, kotouč opustil ledovou plochu.

Jan Raška

Branky a nahrávky: 4. Čapek (Pýcha, Protivný), 9. Protivný (Čapek), 56. Šimek (Stehlík), 60. Stehlík (Kříž) – 37. Semirád (Malý, Hanzl), 49. Jankovský (Zumr, Morkes), 60. Morkes

NED Hockey Nymburk: Brázdil (Matoušek) – Kříž, Knesl, Novák, Rittig, Loučka, Saňa – Bičiště, Šimek (C), Stehlík, Protivný, Čapek, Eis, Jindra, Smejkal, Barbora, Michálek, Brzák, Pýcha
    Trenér: P. Bičiště

SC Marimex Kolín: Sejpal (Moravec)– Pácal, Hanzl, Skokan, Voženílek, Barták, Březina, Suchý – Veselý, Semirád, Malý (C), Jankovský, Zumr, Morkes, Ježek, Kadlec st., Navrátil, Chvojka, Hlavatý, Kadlec ml., Jelínek
    Trenér: J. Seidl

Rozhodčí: Lukáš Krob – Svatopluk Marek, Michal Tasch