Vladivostok – Ufa 2:4 (kon.) | Chabarovsk – Magnitogorsk 0:1 (kon.) | Novokuzněck – Nižněkamsk 1:2 (po pr.)
Novosibirsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Soči 1:2 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 1:2 (kon.)
Dynamo Moskva – Petrohrad 5:1 (kon.) | N.Novgorod – Toljatti 4:0 (kon.) | Minsk – Kazaň 2:4 (kon.)
Riga – HC Slovan 1:2 (2:3 po s.n.) | Záhřeb – Jokerit 2:4 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Lada Toljatti
Pondělí 04.01.2016, 15:00 • Konovalenko Sports Palace • KHL

Československá stopa

Martin Zaťovič 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:51 (17:13:00)

Je dobojováno. Domácí si zcela po zásluze připisují body do tabulky. Togliatti, která nedávno porazila i moskevské CSKA, dnes nepředvedlo téměř nic. Třetí třetina se hrála spíše z nutnosti, ani jedno z mužstev se nikam příliš nehrnulo a spíše se čekalo na konec utkání. S konstatováním, že Novgorod doma poráží Togliatti 4:0, se s Vámi loučím.

59:27
    Kotouč je ve středním pásmu a nevypadá to, že bychom se měli dočkat ještě nějaké změny stavu.

58:24
    Domácí jsou v útočné třetině na kotouči, ovšem do zakončení se nehrnou. Spíše sbírají cenné vteřiny, které zbývají do konce utkání.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:16
    Klingberg stál v ofsajdu, čehož si všiml také čárový rozhodčí. Švédskému forwardu se ovšem rozhodnutí čárového nelíbí.

56:22
    Belousov si vzal kotouč v obranném pásmu a snažil se rozjet útok hostujícího týmu. O kotouč však přišel a nyní ho mají v držení domácí hokejisté.

55:33
    Hráči Torpeda nikam nespěchají a spíše střeží střední pásmo. Ani hosté se příliš do útoku neženou.

54:36
    Komarov operoval za domácí brankou a byl z toho nakonec pěkný závar pred Proskurjakovem, který v poslední chvíli kotouč zalehl a nechal přerušit hru.

53:46
    Zakázané uvolnění bylo odpískáno domácímu mužstvu.

53:07
    Kuljomin vjel za modrou a tahem se snažil překvapit Masalskise. Ten s jeho nepříliš prudkou ránou neměl problém.

52:10
    Třetí třetina není zatím na pohled příliš hokejově krásná. Zatím jsme neviděli gólovou šanci, natož samotnou branku.

51:24
    Sopinova formace zatlačila hosty v jejich obranném pásmu. Ti se dlouho bránili, ale nakonec se jim podařilo získat kotouč do své moci.

50:40
    Mozer projel jak nůž máslem do útočného pásma, kde z levé strany vypálil přes Putilova. Na jeho ránu ovšem Masalskis viděl a kotouč schoval ve své lapačce.

50:01
    Hosté mají posledních deset minut na to, aby alespoň korigovali nepříznivý stav v dnešním utkání.

49:31
    Domácí se ubránili oslabení a hrají opět s plným počtem hráčů.

48:41
    Nyní se však hráči Lady usadili v pásmu, kde ostřelovali branku domácích. Proskurjakov je však ve výborné formě a se všemi pokusy hostujících hráčů si poradil.

48:04
    Novgorodu se podařilo dostat kotouč až za branku Masalskise, odkud musí hosté znovu rozjíždět útočnou akci.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 10. Ashton (Klingberg, Iljin), 12. Mozer (Žerděv), 26. Frolov (Sjomin), 35. Sjomin

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Tichomirov) – Jegoršev, Aljajev, Osipov, Pepeljajev, Kolcov, Kondratěv, Sergijenko – Daugavinš, Frolov, Sjomin – Sopin, Mozer, Žerděv – Konkov, Potapov "C", Kuljomin – Ashton, Klingberg, Iljin
    Lada Toljatti: Masalskis (Semjonov) – Vorobjov, Romanov, Viklund, Putilov, Gurkin, Bolšakov, Bělochvostikov – Belousov, Krysanov, Šenfeld – Zaťovič, Magogin, Bumagin – Komarov, Strelcov, Gurjanov – Achmetov, Nikitěnko "C", Bocharov

Rozhodčí: Bondar, Kiseljov – Tomilov, Parfjonov