Olomouc – K. Vary 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 0:4 (kon.) | Zlín – HC Plzeň 1:3 (kon.)
Vítkovice – Slavia 8:0 (kon.) | Třinec – Kladno 9:2 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 3:4 (kon.)
Pardubice – Sparta 3:4 (kon.) | Č. Budějovice – Mountfield HK 3:2 (po pr.) | Kometa Brno – Jihlava 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Olomouc
2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 09.01.2016, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů • 32. kolo
    Sledovali jste v tomto utkání budoucí hvězdy?

Hanáci utkání ještě pořádně zdramatizovali, když se během tří minut trefili za záda Frčka nejprve Josef Podlaha, poté využil přesilovku Jakub Heža. Energie si ale v třiapadesáté minutě vzala svůj dvoubrankový náskok zpět, když mířil přesně Daniel Babka a dokázala jej udržet. (14:10:42)

59:38
    Hanáci ještě zkouší najít Frčkovu slabinu a kombinují v útočném pásmu.

59:25
    Olomouc odvolává Urbische a zkouší to v šesti!

58:58
    Macuhovi se odrazil puk přímo na hůl, kotouč ale do branky dostat nedokázal.

57:54
    Jakub Vrána (KVA) míří na trestnou lavici. Hostující útočník byl potrestán za nedovolené bránění.

57:54
    O různé strkanice není v tomto zápase nouze. Tentokrát se zřejmě nelíbil důraz Vrány před brankou.

57:10
    Hanáci se snaží ještě alespoň snížit náskok Energie a kombinují v útočném pásmu.

56:50
    Kuba zachytil rozehrávku Karlovarských a vydal se do útoku, u kruhu poslal puk Markovi, ten ale jen orazítkoval zadní mantinel.

55:40
    Heža si klepl o přihrávku a podél pravého mantinelu spěchal za pukem, ke střele už se však nedostal.

55:08
    Tahle početní výhoda už ale Kohoutům nevyšla a Pajk se vrací do hry.

54:10
    Macuh hledal přihrávkou zpoza brány někoho ze svých spoluhráčů připravených před brankou, pro ty byl ale pas příliš dlouhý.

53:04
    Kohouti si zahrají další početní výhodu. Ondřej Pajk (OLO) si odpyká menší trest za nedovolené bránění.

52:50
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie ale využila chyby domácí obrany a po střele DANIELA BABKY znovu vede o dvě branky. Asistence: Michael Čejka, Jiří Janata.

51:41
    Současně jsou tak vyloučeni: Tomáš Ministr (OLO) na dvě + dvě minuty za hrubost, Petr Vodička (KVA) na 2+2 za hrubost. Vodička navíc vyfasoval i osobní desetiminutový trest.

51:41
    Za karlovarskou brankou se strhla hromadná bitka! Nejprve se do sebe pustili Podlaha s jedním z hostů, poté shodil rukavice Ministr s Vodičkou.

51:36
    Beták to zkusil od vrcholu kruhů, jeho pokus ale dobře viděl a schoval v lapačce.

51:06
    Kohouti jsou teď často v útočném pásmu a snaží se vstřelit vyrovnávací branku, Frček je ale proti.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 44. Podlaha (Kališ, Ministr), 47. Heža (Spurný) – 11. Janata (Hauzr, Beer), 13. Zikmund, 32. Čejka (Hauzr, Dudek), 53. Babka (Čejka, Janata)

HC Olomouc: Urbisch (Pospíšil) – Spurný, Klvaňa, Galvas, Kališ, Beutl, Kolovratník, Konečný – Heža, Kropáč, Beták (C), Z. Zabloudil, Podlaha, Ministr, Macuh, Marek, Jeklič, Kuba.
    HC Energie Karlovy Vary: Frček (Fuksa) – Michálek, Beer, Pajk, Rulík (C), Dudek, Vodička, Weinhold – Nguyen, Zikmund, Svoboda, Čejka, Vrána, Hauzr, Hendrych, Janata, Procházka, Babka.

Rozhodčí: Held – Zedník, Vožda