New Jersey – Boston 1:4 (kon.) | Carolina – Columbus 4:1 (kon.) | Chicago – Buffalo 3:1 (kon.)
Colorado – Nashville 5:3 (kon.) | Edmonton – Tampa 2:3 (kon.) | Anaheim – St. Louis 4:3 (2:1 po s.n.)
NY Rangers – Washington 3:4 (po pr.) | Philadelphia – NY Islanders 4:0 (kon.)
Edmonton Oilers
2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Tampa Bay Lightning
Sobota 09.01.2016, 03:00 • Rexall Place, Edmonton • NHL

Tampa Bay vyhrála na ledě Edmontonu Oilers poprvé od 7. března 2007, kdy v Rexall Place zvítězila 3:1 a i dnes jí shodou okolností stačily tři góly na vítězství. (07:30:50)

3. Ben Bishop (TBL) 24 zák., 2 góly, 92,3%

Tampy Bay Lightning ve třetí třetině vstřelila tři góly, na posledních dvou ovšem mají obrovský podíl domácí hokejisté Edmontonu Oilers, když si puk do vlastní sítě nejprve srazil nešťastný Taylor Hall a po něm vzápětí Darnell Nurse. Vítězný gól Lightning zaznamenal čtyři minuty a devět sekund před koncem kapitán Steven Stamkos. Edmonton Oilers vyhlížel třetí domácí vítězství v řadě, jeho série ale končí. Konečný výsledek. Edmonton Oilers 2 Tampa Bay Lightning 3.

59:44
    Andrej Sekera na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry, jeho střela ale byla sražena mimo.

59:02
    Cam Talbot je na střídačce a Edmonton Oilers to zkouší bez brankáře!

58:33
    Alex Killorn se po špatné přihrávce Justina Schultze od modré čáry málem řítil sám na bránu, pro Oilers to ale nakonec dobře dopadlo.

57:39
    Taylor Hall se na pravém křídle nádherně zbavil protihráče, když puk prohodil mezi jeho nohama, vzápětí ale střelou z ostrého úhlu Bena Bishopa nepřekonal.

57:23
    Hra byla přerušena a na řadu přichází poslední reklamní přestávka.

56:35
    Edmonton Oilers si v dnešním zápase vybírá obrovskou porci smůly. Tři góly a tři po teči do vlastní brány.
    55:51 Steven STAMKOS - 2:3

55:51
    Tampa právě vstřelila branku!
    STEVEN STAMKOS otáčí vývoj dnešního utkání a opět s obrovským přispěním hráčů Edmontonu!! Steven Stamkos v blízkosti levé tyče nahodil puk před bránu a ten se vzápětí od brusle Darnella Nurse odrazil do pravého horního rohu brány. Asistence: Victor Hedman, Vladislav Namestnikov.

55:38
    Nikita Kučerov vypálil z levého křídla a Cam Talbot jeho střelu pravým ramenem vyrazil do ochranné sítě! Další dobrý zákrok.

55:32
    Cam Talbot podržel Edmonton skvělým zákrokem poté, co nebezpečnou střelu Lightning ukryl po nádherném semaforu v lapačce!
    54:50 Victor HEDMAN - 2:2

54:50
    VICTOR HEDMAN vyrovnává s obrovským přispěním Taylora Halla na 2:2!! Victor Hedman z pravého kruhu pro vhazování nahodil puk před bránu a vracející se Taylor Hall si ho nešťastně ze vzduchu srazil k levé tyče vlastní brány. Bez asistence.

54:13
    Ve všech třech třetinách byl k vidění jeden gól, ta poslední je ale zatím na šance nejchudší.

53:39
    Eric Gryba podržel puk za bránou a počkal, až se mu jeho spoluhráči zformují.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 16. Schultz (Eberle), 24. Pouliot (Nugent-Hopkins, Sekera) – 44. Kučerov (Hedman, Johnson), 55. Hedman, 56. Stamkos (Hedman, Namestnikov)

Edmonton Oilers: Talbot (Nilsson) – Sekera, Davidson, Nurse, Schultz, Hunt, Gryba – Hall (A), Draisaitl, Purcell – Pouliot, Nugent-Hopkins (A), Eberle (A) – Hendricks, Letestu, Korpikoski – Pakarinen, Lander, Klinkhammer. Hlavní trenér: Todd McLellan.
    Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Stralman, Hedman, Garrison, Coburn, Šustr, Nesterov – Killorn, Filppula, Stamkos (C) – Palát (A), Johnson, Kučerov – Brown, Paquette, Callahan (A) – Namestnikov, Boyle, Condra. Hlavní trenér: Jon Cooper.

Rozhodčí: Francis Charron, Kevin Pollock – Ryan Gibbons, Vaughan Rody