Levante – Rayo Vallecano 2:1 (kon.) | Villarreal – Gijón 2:0 (kon.) | Real Sociedad – Valencia 2:0 (kon.)
Eibar – Espanyol 2:1 (kon.) | Las Palmas – Malaga 1:1 (kon.) | Celta Vigo – Atlético 0:2 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
2:0 (0:0)
Valencia CF
Neděle 10.01.2016, 16:00Španělská LaLiga • 19. kolo

Druhý poločas byl zcela odlišný od svého předchůdce. Domácí se výrazně zlepšili a dostali soupeře pod tlak. Hralo se celou dobu na polovině Valencie, která kapitulovala poprvé v 79.. minutě, když se trefil Jonathas. A když se stejný hráč trefil i o tři minuty později, tak bylo o vítězi rozhodnuto. (17:51:51)

90+4

90+3
    Žlutou kartu dostává Litri (Real Sociedad San Sebastian).

90+2
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Bruma, přichází Litri.

90+1
    Nastavují se tři minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Vzápětí přišel rohový kop domácího týmu. Ani tentokrát nenašel Pardo svým nákopem spoluhráče.

88
    Z hranice velkého vápna zahrával vedoucí tým standardní situaci. K míči se postavil Pardo, který ale centroval nepřesně.

87
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Jonathas, přichází Litri.

86
    Hraje se stále na obranné polovině Valencie.

85
    Jonathas je nesmírně aktivní. Autor dvou branek šel do další útočné akce a soupeř ho zastavil jen za cenu faulu.

83
    Domácím se teď už bude rozhodně lépe dýchat a dá se očekávat, že zbytek utkání si už Sociedad pohlídá.
    82. JONATHAS - 2:0

82
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Vypadá to, že je rozhodnuto. O pouhé tři minuty později přichází druhá branka San Sebastianu. A v podstatě totožná situace, jak u prvního gólu! Martínez odcentroval, ale tentokrát JONATHAS zakončoval hlavou z pokutového území za bezmocného brankaře.

81
    Tak snad nás čeká ještě zábavná desetiminutovka. Valencia bude muset vložit zbytky svých sil do útoku.
    79. JONATHAS - 1:0

79
    V závěru zápasu jsou ale domácí za svou aktivitu odměněni a dostávají se do zaslouženého vedení. Martínez si řekl o přihrávku a dočkal se. Následně zmiňovaný hráč centroval z pravé strany do pokutového území, kde Doménech balón minul. Ten poté doputoval k noze osamoceného JONATHASE, který trefil prázdnou bránu.

78
    Prieto ve skluzu předložil míč na Jonathasne, nciméně ten se ke střele nepropracoval.

77
    Čas běží a dá se očekávat, že s každou přibývající minutou se bude hrát čím dál tím víc opatrně.

76
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Carlos Vela, přichází Mikel Oiarzabal.