Montreal – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Ottawa – Boston 2:1 (po pr.) | Columbus – Carolina 3:4 (po pr.)
San Jose – Toronto 7:0 (kon.) | Dallas – Minnesota 1:2 (kon.) | Arizona – Nashville 4:0 (kon.)
Vancouver – Tampa 2:3 (po pr.) | Los Angeles – St. Louis 1:2 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Buffalo 2:4 (kon.)
Montreal Canadiens
1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Pittsburgh Penguins
Neděle 10.01.2016, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL
    Sidney Crosby a jeho rozcvička před utkáním.

1. Marc-Andre Fleury (PIT) 32 zák., 1 gól, 97%
    2. Mike Condon (MTL) 29 zák., 2 góly, 93,5%
    3. PK Subban (MTL) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:32 (03:55:57)

Pittsburgh tedy dokázal vyhrát na horké půdě v Montrealu a i po patnácté v sezoně dotáhl utkání do vítězného konce, když po dvou třetinách vedl. Canadiens se nemohou stále odrazit od špatných výkonů v prosinci a prohrávají další zápas.

59:50 Eric FEHR - 1:3

59:50
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    ERIC FEHR ale vystihl rozehrávku Habs a měl již jednoduchou úlohu v podobě poslání kotouče do prázdné branky. Bez asistence.

59:40
    Letang (PIT) oslabuje svůj tým dvacet sekund před koncem základní části, když na brankovišti krosčekoval Gallaghera.

58:31
    Montreal již hraje vabank a Gondon míří na střídačku.

58:01
    Poslední dvě minuty závěrečné části.

57:05
    Strategie Tučňáků je nyní nekoukatelná. Znovu se dopouštějí icingu.

54:50
    Markov čekal přihrávku před branku, ale obrana Pens přizvedla kotouč a ruský útočník tak pouze rozhodil rukama.

54:26
    Hostům se daří vyvézt kotouč do bezpečné zóny.

53:42
    Je tu šance pro Montreal, jak vyrovnat. Lovejoy (PIT) putuje na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.

53:05
    Fleury si počkal na bekhendovou střelu z úhlu od Ellera a našel pryž v rukavici.

52:27
    Nyní se ale icingu již dopustil.

52:00
    Pittsburgh začíná šetřit čas a pouze vyhazuje kotouče rak, aby to nebylo zakázané uvolnění.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 31. Subban (Markov, Plekanec) – 28. Hornqvist (Kessel, Malkin), 35. Rust (Bonino, Dumoulin), 60. Fehr

Montreal Canadiens: Condon (Scrivens) – Subban, Markov, Pateryn, Beaulieu, Barberio, Jemelin – Gallagher, Plekanec, Pacioretty – Carr, Galchenyuk, Andrighetto – Byron, Desharnais, Eller – Smith-Pelly, Mitchell, Flynn
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Määttä, Lovejoy, Dumoulin, Daley, Cole – Perron, Crosby, Kunitz – Kessel, Malkin, Hornqvist – Fehr, Cullen, Porter – Kühnhackl, Bonino, Rust

Diváci: 21 228