Montreal – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Ottawa – Boston 2:1 (po pr.) | Columbus – Carolina 3:4 (po pr.)
San Jose – Toronto 7:0 (kon.) | Dallas – Minnesota 1:2 (kon.) | Arizona – Nashville 4:0 (kon.)
Vancouver – Tampa 2:3 (po pr.) | Los Angeles – St. Louis 1:2 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Buffalo 2:4 (kon.)
Ottawa Senators
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Boston Bruins
Neděle 10.01.2016, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný zbytek víkendu! (04:11:54)

3. Craig Anderson (OTT) 33 zákroků, 1 gól, 97,1%

Je dobojováno! Po vyrovnaném průběhu utkání se nakonec z vítězství raduje domácí Ottawa! Senátoři šli do vedení po čtvrthodině hry, kdy po krásné přihrávce a ještě hezčí kličce prosadil Mika Zibanejad. V úvodu druhé třetiny rozveselil fanoušky Bostonu a všechny české příznivce David Pastrňák, který šikovně tečoval Chárovu střelu. V závěrečné periodě měl k vítězství blíže Boston, ale Ottawa si nakonec vyválčila prodloužení. V něm měli Senátoři dvakrát obrovské štěstí, proto Eriksson promarnil obrovské šance! Rozhodující branku vstřelil v poslední minutě prodloužení Mark Stone a Ottawa si tak o něco polepší!

64:22 Mark STONE - 2:1

64:22
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Ottawa měla dvakrát obrovské štěstí a nakonec strhla vítězství na svou stranu! Po rychlém protiútoku a pasivitě bostonských se před brankou nejrychleji zorientoval MARK STONE, který objel branku a poté svou střelu dorazil za záda Raska! Asistence: Erik Karlsson, Kyle Turris.

63:59
    Eriksson se znovu ocitl v samostatném úniku! Tentokrát pálil do horní části a trefil břevno!

63:17
    Z ostrého úhlu pálil Patrice Bergeron. Anderson vyrazil kotouč ke svým spoluhráčům.

62:58
    Marchand sice přebruslil svého strážce, ale nedokázal se natlačit před něj. Po změně směru nahodil kotouč na Andresona, který však puk udržel.

62:30
    Před Andersonem nyní létal kotouč z jedné strany na druhou. Domácí jej nakonec odvrátili do středního pásma.

61:40
    Spooner mohl vybídnout ke skórování spoluhráče, jenže mu adresoval příliš dlouhou přihrávku do rohu kluziště.

61:07
    Eriksson postupoval sám proti Andersonovi, pokusil se o bekhendovou kličku, ale ztroskotal na holi domácího brankáře!

60:35
    Hoffman dostal nabito do mezikruží, obratně trefil kotouč ze vzduchu, jenže trefil jen prostor, kde byl připravený Rask.

60:05
    Úvodní vhazování opanoval Marchand. Bruins spěchají kupředu s prvním atakem.

60:01
    V závěru třetí třetiny opustil Bobby Ryan po tvrdém nárazu prostory kluziště a zamířil do kabiny!

Třetí třetina je u konce a po závěrečné siréně stále neznáme vítěze dnešního klání! V závěrečné periodě měli blíže ke vstřelení vítězné branky hráči Bostonu, ale při Andersonovi stálo štěstí. O držiteli druhého bodu z dnešního utkání rozhodne prodlouže 3 na 3 nebo dovednostní soutěž.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 14. Zibanejad (Karlsson, Michálek), 65. Stone (Karlsson, Turris) – 21. Pastrňák (Chára, Bergeron)

Ottawa Senators: Anderson (Hammond) – Karlsson (C), Claesson, Ceci, Wiercioch, Borowiecki, Methot – Stone, Turris (A), Ryan – Michálek, Zibanejad, Hoffman – Lazar, Pageau, McCormick – Neil (A), Smith, Prince
    Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – K. Miller, Chára (C), C. Miller, Seidenberg, Morrow, Krug – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Eriksson (A), Spooner, Beleskey – Hayes, Kemppainen, Vatrano – Connolly, Talbot, Rinaldo

Rozhodčí: St. Pierre, Hebert – Devorski, Cherrey

Diváci: 19 125