Montreal – Pittsburgh 1:3 (kon.) | Ottawa – Boston 2:1 (po pr.) | Columbus – Carolina 3:4 (po pr.)
San Jose – Toronto 7:0 (kon.) | Dallas – Minnesota 1:2 (kon.) | Arizona – Nashville 4:0 (kon.)
Vancouver – Tampa 2:3 (po pr.) | Los Angeles – St. Louis 1:2 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Buffalo 2:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:4 (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Carolina Hurricanes
Neděle 10.01.2016, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno u NHL, dnes se společně podíváme na duel dvou týmů Metropolitní divize, střetnou se Columbus Blue Jackets a Carolina Hurricanes.

Domácím jsou na poslední příčce a určitě na ní zůstanou i v případě dnešní výhry. Po 42 odehraných zápasech mají pouze 33 bodů a na dnešního soupeře ztrácí osm bodů! Dnes si oba týmy dají odvetu pátečního souboje, ve kterém Columbus v Carolině prohrál 4:1. Jedinou branku vsítil Brandon Dubinsky. Dnes má Columbus výhodu domácího prostředí, forma je však hodně proměnlivá...

Nick Foligno 25 (6+19)

Hostům patří v Metropolitní divizi sedmá příčka se 41 body z 42 utkání. Jak vidno, ani u tohoto týmu není kdovíjaká forma, klub v posledním utkání přerušil třízápasovou sérii proher, když na domácím ledě vyhrál 4:1 už ve zmíněném utkání proti Columbusu. Dba góly dal Lindholm a střelecky se prosadili i J. Staal a Terry,

Michal Jordán (CAR) 0 (0+0)

Zápas v Nationwide Areně začne v jednu hodinu ráno, takže nechoďte spát, nebo si nastavte budíky, rozhodně si ale nenechte ujít náš přenos. K jeho sledování jste srdečně zváni.
    Setha Jonese čeká první zápas na domácím ledě.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas začne s několikaminutovým zpoždění, rozhodně nikam neodcházejte.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Forsberg) – Jones, Murray, Savard, Johnson, Falk, Tjutin – Atkinson, Dubinsky, Jenner – Saad, Wennberg, Hartnell – Anderson, Karlsson, Rychel – Boll, Campbell, Bourque. Trenér: John Tortorella.

Carolina Hurricanes: Ward (Läck) – Faulk, Hainsey, Pesce, Liles, Slavin, Hanifin – Lindholm, E. Staal, Versteeg – Nestrašil, J Staal, Nordström – Terry, Nash, Skinner – Malone, McClement, McGinn. Trenér: Bill Peters.

Rozhodčí: L'Ecuyer, McCauley – Miller, Murray.

00:01

00:39
    Zakázané uvolnění Caroliny, vhazovat se bude po Wardově pravici.

01:25
    První ostřejší zákrok utkání, obětí byl hostující Faulk. Vylučovat se však nebude.

01:57
    Karlsson udržel pro domácí pásmo, je tu první menší nápor Columbusu. Zatím bez střelby.

02:15
    Hned ze startu tu máme bitku, do sebe se pustili domácí Jared Boll a hostující Brad Malone. Po krátké chvíli strhl Boll soupeře k ledu a je vítězem této šarvátky.

02:15
    Jak Jared Boll, tak i Brad Malone obdrželi pětiminutové tresty za bitku. Hraje se v pěti na obou stranách.

02:56
    Domácí Wennberg musel hodné spěchat, aby byl u puku jako první a zabránil tak hostům v průniku a ohrožení Korpisalovy branky. Zvládl to.

03:48
    Hostující Nestrašil se nedokázal za brankou vymanit z Johnsonova obranného sevření, přihrával proto na modrou, odkud přišla docela štiplavá střela. Korpisalo ji kryl a přerušil hru.

04:30
    Jones přihrál do jízdy Jennerovi, ten se najednou objevil před Wardem, jenže nedokázal zakončit, puk se mu sesmekl z hole.

05:13
    Karlssonova rána z mezikruží skončila nad Wardovou bránou, Columbus je nyní v náporu.

06:11
    McClement měl na levé straně trochu času a prostoru, možná mohl jít do zakončení, rozhodl se však pro přihrávku na střed a tu domácí dokázali pokrýt.

07:01
    Hosté to zkusili od modré čáry, rána byla tečována a skončila mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude v pásmu Columbusu, po Korpisalově levici.

07:20
    Další sražená střela, nyní pálil McClement.

08:12
    Dlouhý pas přijal domácí Karlsson, dostal se do pásma, sjel si na střed a po uvolnění se i vystřelil. Ward ale zasahovat nemusel, pokus byl obránci sražen.

09:10
    Domácí Boone Jenner byl u mantinelu sražen a po tomto zákroku se dopustil nedovoleného jednání, když sevřel a zvedl puk z ledu. Přesilovka pro Carolinu.

10:09
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovku. Po kombinaci v pásmu přišla přihrávka do pravého kruhu pro vhazování, kde stál volný ANDREJ NESTRAŠIL a ten střelou z první propálil Korpisala. Asistence: Elias Lindholm, Noah Hanifin.
    Andrej NESTRAŠIL - 0:1

10:52
    Domácí se ihned vrhli do útoku, aby se pokusili o vyrovnání, blízko byl Wennberg po Saadově přihrávce, Ward ale střelu z křídla zvládl vyrazit.

11:42
    Puk se pomaličku šoural k Wardovi, ten nechtěl riskovat problémy a tak jej před dojíždějícími hráči přikryl a přerušil hru.

12:25
    Savard rozjíždí po mantinelu další akci Columbusu, domácí ale mají s přechodem dopředu problém.

12:48
    Ofsajd Columbusu, Campbell byl příliš rychlý.

13:31
    Z levé strany vystřelil Malone, Korpisalo vyrazil holí do rohu.

14:18
    Hosté jsou v náporu, z modré si blíže k brance sjel Hainsey a Korpisalo měl další práci.

14:50
    Po levé straně si najel i Versteeg, jeho střela byla nakonec sražena mimo led.

15:15
    Korpisalo si zatím nemůže stěžovat na nedostatek práce, nyní jej prověřil Pesce. Domácí gólman svým zákrokem přerušil hru.

15:57
    Za domácí brankou bojovali o puk Murray s Nashem, úspěšněji z toho vyšel domácí obránce.

16:24
    Zakázané uvolnění Columbusu.

16:50
    Malone se neúspěšně pokoušel o průnik po levé straně, nyní jdou dopředu hráči domácího týmu.

17:42
    Sledujeme teď hodně rozháranou pasáž třetiny, přibývá přerušení a hra nemá tempo.

17:56
    Versteeg posunul puk po mantinelu do středního pásma, tam ale akce Caroliny skončila.

18:15
    Na druhé straně se do zakončení nacpali Jenner s Jonesem a Ward musel po delší době vážněji zasahovat.

19:14
    Ward pro jistotu přikryl nahození ze středního pásma, domácí tak získali zadarmo možnost případného zakončení.

19:52
    Ještě je tu menší tlak hostů, na Korpisala ale nešla vážnější rána.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první třetina a do šaten se jde lépe hostům, kteří v tomto zatím nepříliš akčním utkání vedou 0:1. O jedinou branku se v 11. minutě postaral Andrej Nestrašil, když po Lindholmově přesné přihrávce využil přesilovou hru. Columbus toho moc nepředvedl, dlouho měl na svém kontě pouhé dvě střely a až v závěru vyvinul více útočné aktivity. Na vstřelení branky to ale nestačilo.

21:00
    I na začátku druhé třetiny jsou hosté aktivnější na puku a snaží se přejít do útoku.

21:27
    A je to o dvě branky. Po rychlém přesunutí hry přihrál E. Staal od levého mantinelu na KRISE VERSTEEGA, ten naznačil kličku a pustil puk pod přemisťujícího se gólmana. Asistence: Eric Staal, Justin Faulk.
    Kris VERSTEEG - 0:2

22:23
    Domácí budou moci zareagovat v přesilové hře, dvě minuty za podražení dostal Jaccob Slavin.

22:59
    Mezi dvěma obránci se protáhl Saad a svižnou střelou mířil pod horní tyčku. Ward ale máchl lapačkou a předvedl opravdu povedený zákrok!

23:21
    Savard od modré minul, puk poté vylétl z útočného pásma. Johnson se pro něj musel vrátit až za Korpisalovu branku.

24:07
    Hosté se opět dostali s pukem ze svého pásma, blíží se konec přesilové hry Columbusu.

24:23
    Carolina je v plném počtu.

25:00
    Pesci zavezl hru pouze do rohu, tam se nešťastně střetl s jedním z rozhodčích a puk ztratil.

25:27
    Hanifin vyslal poměrně nenápadnou střelu z levé strany, Korpisalo vyrazil mimo ledovou plochu.

25:53
    Domácí jsou v této třetině aktivnější, než v první části hry, stále je to ale málo, Ward nemá mnoho práce.

26:37
    Nahození domácích nebylo dobrým řešením, obrana Caroliny se puku hravě chopila a vyvezla jej do středního pásma.

27:01
    Zakázané uvolnění domácích, hra míří před Korpisala.

27:10
    Slavinova střela od modré byla sražena Bollem, hosté pokračují v útočném snažení.

27:32
    Tohle je už pro domácí tým nepříjemné, ztrácí totiž už tři góly. Po střele od modré tečoval puk J. Staal, Nordströmovu střelu ještě Korpisalo zvládl zneškodnit, ale na dorážku v podání JOHNA-MICHAELA LILESE už byl ale krátký. Asistence: Joakim Nordström, Jordan Staal.
    John-Michael LILES - 0:3

28:30
    Carolina je při chuti, naopak domácí jsou po třetí obdržené brance v útlumu.

29:10
    Hanifin nahazoval puk na branku, Korpisalo tuto nepříjemnou situaci vyřešil vykopnutím puku.

29:53
    Hanifin opět v akci, nyní jeho tvrdou střelu od modré vyrazil gólman do rohu.

31:03
    Tvrdá střela Pesceho od modré skončila vedle branky, Korpisalo nemusel zasahovat.

31:49
    Hra se přesunula na druhou stranu, Jenner se po střele od modré snažil o dorážku z nulového úhlu, puk na brankovišti vylétl do vzduchu, Ward ale své hájemství bez větších problémů vykryl.

32:35
    Savard sice vystihl rozehrávku domácích, před brankovištěm ale nezpracoval puk a ten skončil za brankou.

33:18
    Další akci měl na svědomí E. Staal, jeho střelu přes obránce už domácí brankář musel krýt.

33:58
    Na druhé straně střílel Wennberg, Hartnell kryl Wardovi výhled, přesto si gólman Caroliny dokázal poradit a střelu z levého křídla chytil.

34:14
    Je tu vyloučení na domácí straně, dvě minuty za držení hole dostal Ryan Murray. Hosté tak budou mít výbornou příležitost na navýšení náskoku.

34:42
    Z levé strany střílel Faulk, Korpisalo musel před dotírajícím Nestrašilem rychle schovat puk.

35:28
    Columbus právě vstřelil branku!
    Oj, teď to hosté přehnali z kombinací, CAM ATKINSON jim na modré vypíchl puk a své sólo chladnokrevně proměnil blafákem do forhendu. Bez asistence.
    Cam ATKINSON - 1:3

35:40
    Samozřejmě pokračuje přesilová hra Caroliny, jenže hosté jsou nyní trochu bez jiskry.

36:14
    Columbus je v plném počtu.

36:41
    Jenže to moc dlouho neplatilo, protože je tu další přesilovka pro Carolinu. Dvě minuty za zdržování hry dostal Fjodor Tjutin. Jeho vyhození z pásma šlo přes plexisklo.

37:18
    E. Staal hledá za brankou, kudy by přihrál, zatím bojuje o puk.

37:46
    Nestrašilovu přihrávku skrz pásmo srazil Dubinsky. Ten tak zmařil okamžitou střelu, ne však pokračování tlaku hostů.

38:26
    Od modré vystřelil zápěstím Faulk, Korpisalo konečně přerušil hru a domácí mohou vystřídat.

38:31
    Hainseyho rána od modré byla zblokována Jonesem.

38:41
    Columbus je opět v plném počtu.

38:55
    Tak to byly velice akční vteřiny. Nejprve se do neúspěšného sóla dostal z trestné lavice se vracející Tjutin jenže mu scházela potřebná rychlost, a z protiakce se pak na Korpisala řítil Versteeg. Ale ani ten neuspěl, gólman Columbusu jeho kličku vykryl.

39:19
    Jones střílel od modré, puk se k Wardovi vůbec nedostal, hostující obrana odvedla dobrou práci a pokus srazila.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Skončila druhá třetina a náskok hostů je ještě výraznější, než po první dvacetiminutovce. Až na 0:3 zvýšili Kris Versteeg a John-Michael Liles a s domácími to vypadalo zle nedobře. Jenže snížení a zvýšení morálky přišlo ve vlastním oslabení, kdy ujel Cam Atkinson a forhendovým blafákem vykřesal Columbusu naději na bodový zisk. Před námi je ještě dvacet minut hry a nic není nemožné. Těšme se!

40:33
    Nestrašilova rána byla zblokována, domácím se ale nepodařilo vyhodit puk od vlastní branky.

41:07
    Střela Lilese byla sražena mimo branku. Tohle střídání je ze strany Caroliny velmi aktivní.

41:53
    Zápěstím vystřelil od modré čáry domácí Savard, i jeho pokus byl sražen, puk skončil mimo hrací plochu.

42:01
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, vhazovat se bude opět před Wardem.

42:13
    Přesilovka nyní pro domácí tým. Dvě minuty za nedovolené bránění na Rychela dostal Riley Nash.

42:32
    Tvrdá Jonesova rána byla tečována mimo ledovou plochu, Ward si zajisté oddechl, neviděl moc dobře.

43:09
    Atkinson se snažil dostat puk do pásma, hosté jeho kličkovanou vystihli a puk vyhodili.

44:06
    Puk je opět u Korpisala, přesilovka se chýlí ke svému konci.

44:13
    Carolina je již v plném počtu.

44:23
    Jak je důležité jít za pukem, to teď ukázal domácí tým. . Ward už se totiž chystal přikrýt kotouč lapačkou, když se uvolnil ALEXANDER WENNBERG, brankáři puk vypíchl a zasunul do odkryté branky. Asistence: Brandon Saad, David Savard.
    Alexander WENNBERG - 2:3

45:00
    Rázem má zápas nový náboj a Carolina bude muset opět přidat.

45:19
    Zakázané uvolnění Columbusu, vhazuje se před Korpisalem.

46:07
    Domácí jsou jako polití živou vodou, tlačí se do útoku a touží po vyrovnání.

46:34
    Atkinson byl ve své útočné činnosti osamocen, podařilo se mu pouze zavézt puk do útočného pásma.

47:16
    Podobně dopadl i Rychle, ten dokonce přišel při otočce o puk a hosté se málem dostali do rychlého kontru.

48:24
    Zakázané uvolnění, nyní ale na straně hostujícího týmu.

48:57
    Tvrdou ránu od modré vyslal Savard, jeho bombu vykryl Ward levým betonem.

49:41
    Z levé strany vystřelil Jenner, Ward vyrazil svým betonem.

50:00
    Do dobré pozice na ose hřiště si sjel Saad a z mezikruží vystřelil. Radost ale svému týmu nepřinesl, střela byla sražena a skončila vysoko nad.

50:43
    Další Saadova rána, nyní byl jeho pokus zblokován.

51:03
    Domácí jsou teď v tlaku, Carolina se v posledních okamžicích soustředí pouze na dobrou obranu.

51:54
    Náskok Caroliny je pryč, domácí vyrovnali na 3:3. Po chybné rozehrávce se puku chopil Rychle, přihrál na najíždějícího JOSHE ANDERSONA a ten už neměl problém trefit odkrytou branku. Tohle byla opravdu rychlá a povedená kombinace a pro střelce vůbec první gól v NHL. Asistence: Kerby Rychel, Brandon Dubinsky.
    Josh ANDERSON - 3:3

52:58
    Jonesovi nyní utekl puk do středního pásma, domácí se snaží o rychlý návrat.

53:33
    Korpisalo skvěle vykryl střelecký prostor proti volnému Nestrašilovi, ten nedokázal z ostrého úhlu domácího gólmana překonat.

54:21
    Aktivita Columbusu pokračuje, tým cítí, že by mohl rozhodnout v základní hrací době.

55:12
    Murray dostal od Atkinsona nabito na modrou čáru a opřel se do puku takovou silou, že zlomil hůl...

55:59
    Už to vypadalo, že se Pesce proháčkuje do střelecké pozice, na poslední chvíli jej ovšem zablokoval Wennberg.

56:23
    Skinner hledal křížnou přihrávkou Terryho, ten na puk nedosáhl. Ne však vlastní vinou, byl totiž faulován.

56:23
    Dvě minuty za hákování dostal Josh Anderson.

56:44
    Columbus se ale i v oslabení dokáže dostat do šancí. Publikum nadšeně aplauduje.

57:08
    Pesceho rána od modré skončila vedle, Korpisalo nemusel zasahovat.

57:48
    Hosté teď dlouho ždímali Columbus v pásmu, osvobození zajistil až Dubinsky.

58:10
    Puk opět letí až k Wardovi, oslabení domácích se blíží ke svému konci.

58:23
    Je to tak, Anderson se vrátil na ledovou plochu.

58:58
    Korpisalo teď udržel puk před brankovou čárou, velké potíže mu nadělala střela Erica Staala z bezprostřední blízkosti.

59:13
    Před branku Caroliny se najednou dostal Dubinsky, jenže nezvládl zkrotit neposedný puk, takže ani nevystřelil.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, neboť Columbus ve třetí třetině zabral a podařilo se mu srovnat. Svými góly se o to postarali Alexander Wennberg a Josh Anderson, pro něj to dokonce byl vůbec první gól v NHL. Čeká nás pětiminutový nášup ve třech na obou stranách!

60:32
    Saad chyboval ve vlastním pásmu a před Korpisalem se najednou objevil samotný Slavin. Gólman domácích jeho pokus blafák chytil.

60:57
    Na druhé straně se před branku cpal Atkinson, jeho pokus byl sražen, ale o chviličku později mohl rozhodnout chvíli volný Dubinsky. Puk vylétl nahoru a skončil na brance Caroliny.

61:26
    Lindholm se nedokázal odpoutat od Karlssona, akce Caroliny tak nebyla pro domácí tak nebezpečná.

62:04
    Z ostrého úhlu to zkusil Hanifin, na Korpisala si nepřišel.

62:25
    Saad se z dobré pozice netrefil, Wardovu branku minul.

62:45
    Rychlé prodloužení je u konce. Po pravé straně se do kontru dostal JORDAN STAAL, využil volného prostoru a z kruhu pro vhazování prostřelil Korpisala. Asistence: Jaccob Slavin.
    Jordan STAAL - 3:4

Zápas je u konce a z výhry se nakonec raduje Carolina. Ta sice ztratila tříbrankový náskok, ale v prodloužení to byl právě hostující celek, který dokázal využít hru ve třech proti třem. Jordan Staal ujel po pravém křídle a svou střelou nedal Korpisalovi šanci zasáhnout. Zápas tak skončil výsledkem 3:4 po prodloužení.

Andrej Nestrašil (CAR) 1+0, 6 střel, čas na ledě 19:55

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:52:41)
    Takhle slavil Anderson svůj první gól v NHL.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 36. Atkinson, 45. Wennberg (Saad, Savard), 52. Anderson (Rychel, Dubinsky) – 11. Nestrašil (Lindholm, Hanifin), 22. Versteeg (E. Staal, Faulk), 28. Liles (Nordström, J. Staal), 63. J. Staal (Slavin)

Rozhodčí: L'Ecuyer, McCauley – Miller, Murray