Slovensko – Japonsko 1:4 (kon.)
Slovensko
1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Japonsko
sk Čtvrtek 14.01.2016, 16:00 • Miskolc Arena • Mistrovství světa žen do 18 let - I. divize

Japonky sa tešia z postupu. Najdôležitejší zápas na turnaji zvládli a víťazia aj nad naším výberom. Treba povedať, že Japonky boli hokejovo vyspelejšie, ako náš výber. V korčuľovaní a v súbojoch pri mantineli sme jasne zaostávali, na bránku súpera sme vystrelili dokopy iba 9-krát, naopak Japonky strielali 26-krát. V sobotu uzavrieme turnaj zápasom proti Nemecku.

Za náš tím bola vyhlásená najlepšia hráčka, toto ocenenie získava Iveta Klimášová, v japonskom tíme rovnakú cenu získava Hikaru Yamashitaová.

Prajeme príjemný zvyšok dňa! (17:57:39)

59:54
    Tatiana Ištocyová je vylúčená za vrazenie na mantinel.

59:12
    Nasleduje oddychový čas Japonska.

59:12
    Romana Košecká je vylúčená za hru telom.

58:00
    Po vyhodení puku na striedačky sa vhadzuje v strednom pásme.

57:36
    Japonky už majú víťazstvo isté, zápas sa už iba dohráva.

57:13
    Slovenky len márne strieľajú cez tri či štyri protihráčky od modrej, puk sa až k bránke nedostane.

56:30
    Japonsko dalo gól!
    Strela Yuuki Itoovej bola vyrazená zásluhou dobrého zákroku Štofánkovej, dorážka AYUMI KONISHIOVEJ však už úspešná bola, Konishiová si prehodila puk na pravú stranu a skóruje popod lapačku Štofánkovej. Asistencie: Yuuki Itoová.

55:58
    Japonsko v plnom počte.

55:00
    Japonsko sa oslobodzuje aj po druhýkrát zásluhou Yuuki Itoovej.

54:34
    V prvej minúte presilovej hry strácame pásmo po vlastnej chybe v rozohrávke.

53:58
    Noa Sakuraiová je vylúčená za podrazenie.

53:15
    Tatiana Korenková bola v útočnej tretine s pukom sama proti jednej hráčke Japonska, proti dôslednej obrane súperky nedokázala uspieť.

52:12
    Maskaľová chybuje pri mantineli, miesto obhodenia si protihráčky stráca puk a necháva hráčku Japonska vystreliť z uhla, Štofánková chytá a prerušuje sa.

51:46
    Aj jednoduchú prihrávku medzi obrankyňami za vlastnou bránkou kazíme, našťastie pre náš tím puk sa po súboji pri mantineli dostáva mimo ľadovú plochu.

50:42
    Náš pobyt v útočnej tretine nebol zakončený strelou, v súboji pri mantineli strácame puk.