Cambuur – Arnhem 0:2 (kon.) | Zwolle – Heerenveen 5:2 (kon.) | Kerkrade – Alkmaar 0:1 (kon.)
Graafschap – Excelsior 2:0 (kon.)
PEC Zwolle
5:2 (2:0)
SC Heerenveen
Sobota 16.01.2016, 19:45 • IJsseldelta Stadion, Zwolle • Nizozemská Eredivisie • 18. kolo

Ode mě je to dnes vše, přeji klidný zbytek sobotního večera. (21:46:07)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:8.

Rozhodčí van den Kerkhof ukončuje dnešní utkání za stavu 5:2! Domácí se dostali do vedení ve 12. minutě po brance Marcellise. Ve 20. minutě už to bylo 2:0 zásluhou van Polena. Druhý poločas začal velice divoce. Nejprve ve 46. minutě snížil te Vrede, a když už to vypadalo na vyrovnání, nechal se nesmyslně vyloučit van den Berg. V 55. minutě zvýšil z penalty na 3:1 svým druhým gólem van Polen a v 77. zvyšoval již na 4:1 Brama. Ihned po tomto gólu snížil na 4:2 St. Juste. V 87. minutě se ještě prosadil Nijland, který upravil skóre na konečných 5:2!

90+2

90+2
    Všichni na stadionu si užívají vítězství svého týmu.

90+1
    Dnešní utkání sleduje 12320 diváků.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty!

89
    Domácí borci už nikam nespěchají a v klidu toto utkání dohrávají.

88
    Na hřiště se snáší hustý sníh a hrací plocha se zbarvuje do bílé barvy.
    87. Stefan NIJLAND - 5:2

87
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    Gustavo našel krásným pasem STEFANA NIJLANDA, který prostřelil Muldera a zvyšuje na 5:2!

85
    Nijland se opět dostal ke střele z velkého vápna, střela mu ovšem nesedla a přestřeluje.

84
    Gustavo našel krásným pasem Beckera, kterého ale zradilo zpracování.

83
    Vstoupili jsme do poslední desetiminutovky, vypadá to, že už se bude utkání jen dohrávat.

81
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Mitchell te Vrede, přichází Luciano Slagveer.

81
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Wout Brama, přichází Gustavo.
    79. Jerry St. Juste - 4:2

79
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    JERRY ST. JUSTE dostal přihrávku za obranu a tváří v tvář brankářovi nezaváhal.
    77. Wout BRAMA - 4:1

Patrik Freith

Branky: 12. Marcellis, 20. van Polen, 55. van Polen (pen.), 77. Brama, 87. Nijland – 46. te Vrede, 79. St. Juste

Karty:   31. Nijland (ZWO), 52. Marcellis (ZWO) – 28. van den Boomen (HEE), 49. Mulder (HEE), 55. Bijker (HEE)   48. van den Berg (HEE)

PEC Zwolle: van der Hart – Marcellis, Lam, Bouy, van Polen (C) – Ehizibue (62. Becker), Brama (81. Gustavo), Dekker (70. Marinus), Mennig – Nijland, Veldwijk.
    Náhradníci: B. de Jong – van Hintum, Becker, Marinus, Schenkeveld, Lazić, Gustavo.

SC Heerenveen: Mulder – van Anholt, Otigba, van den Berg (C), Bijker – Thorsby (38. St. Juste), van den Boomen (38. van Aken), Cavlan – Zeneli, te Vrede (81. Slagveer), Sam Larsson.
    Náhradníci: De Fockert – van Aken, Marzo, Slagveer, Zahovič, St. Juste, Veerman.

Rozhodčí: van den Kerkhof – Kleinjan, Simons

Diváci: 12320