Buffalo – Boston 1:4 (kon.) | Toronto – Chicago 1:4 (kon.) | Carolina – Vancouver 2:3 (po pr.)
Tampa – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Minnesota – Winnipeg 0:1 (kon.) | Anaheim – Dallas 4:2 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 2:3 (0:1 po s.n.) | Arizona – New Jersey 0:2 (kon.) | Los Angeles – Ottawa 3:5 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:4 (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)
Pittsburgh Penguins
Sobota 16.01.2016, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký sobotní den. (04:39:04)
    Namestnikov zaznamenal první hattrick v NHL.

Střely na branku: 25 – 40.

Velice pohledné a na góly bohaté utkání má svého vítěze. Štěstí se v prodloužení přiklonilo na stranu Tampy, o jejímž vítězství rozhodl třetím gólem v utkání Namestnikov. Pittsburgh dnes rozhodně nebude s jedním bodem spokojen, protože byl lepším týmem a doplatil na svoji špatnou disciplínu ve druhé třetině a nedůslednost při bránění svého vedení na konci třetí třetiny.

62:11 Vladislav NAMESTNIKOV - 5:4

62:11
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tento atraktivní duel je u konce! Kučerov vystřelil od modré čáry, ale jeho pokus se neujal. K dorážce se však dostal VLADISLAV NAMESTNIKOV, který zpoza brankové čáry nahodil kotouč do brankoviště a v něm si kus černé gumy srazil do vlastní branky Hörnqvist. Trenér Pittsburghu ještě zažádal o přezkoumání situace na videu, ale verdikt sudích se posléze nezměnil. Asistence: Nikita Kučerov.

61:29
    Na pravém kruhu se ocitl v dobré pozici Hörnqvist, ale jeho střela byla sražena nad branku.

60:59
    Crosby při přečíslení hledal na pravé straně Kunitze, ale přihrávka byla zablokována.

60:30
    Stralman se pokusil objet branku a zasunout kotouč k tyčce, Fleury se však včas přesunul.

60:23
    Trojice Tampa se usadila v útočném pásmu a snaží se překonat obranu Penguins.

60:01

Střely na branku: 23 – 37.

Šedesát minut základní hrací doby vítěze nerozhodl a za stavu 4:4 se bude prodlužovat. Který z týmů si vystřelí druhý bod?

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 2. Namestnikov (Stamkos, Nesterov), 29. Filppula (Johnson, Stamkos), 31. Namestnikov (Hedman, Filppula), 56. Stralman (Filppula, Paquette), 63. Namestnikov (Kučerov) – 11. Letang (Crosby, Hörnqvist), 35. Hörnqvist (Malkin, Letang), 51. Daley (Malkin, Kessel), 54. Kunitz (Määttä, Hörnqvist)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Stralman, Hedman, Coburn, Nesterov, Šustr, Garrison – Stamkos, Namestnikov, Palát – Kučerov, Johnson, Killorn – Callahan, Filppula, Paquette – Carle, Boyle, Brown
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Letang, Määttä, Lovejoy, Dumoulin, Daley, Cole – Perron, Crosby, Kunitz – Kessel, Malkin, Hörnqvist – Rust, Cullen, Kühnhackl – Sheary, Fehr, Porter

Rozhodčí: Morton, Dwyer – Amell, Grandt

Diváci: 19 092