Buffalo – Boston 1:4 (kon.) | Toronto – Chicago 1:4 (kon.) | Carolina – Vancouver 2:3 (po pr.)
Tampa – Pittsburgh 5:4 (po pr.) | Minnesota – Winnipeg 0:1 (kon.) | Anaheim – Dallas 4:2 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 2:3 (0:1 po s.n.) | Arizona – New Jersey 0:2 (kon.) | Los Angeles – Ottawa 3:5 (kon.)
Arizona Coyotes
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
New Jersey Devils
Sobota 16.01.2016, 20:05 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Já se s vámi loučím a přeji krásný zbytek sobotního večera. (22:45:07)

Československá stopa v utkání:
    Zbyněk Michálek (ARI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:01

1. Cory Schneider (NJD) 38 zák., 0 gólů, 100%
    2. Reid Boucher (NJD) 1+0
    3. Lee Stempniak (NJD) 0+1

Devils nakonec v Glendale vítězí, ačkoliv lepším celkem byli dneska domácí. Skóre otevřel ve čtvrté minutě první sezónní brankou Reid Boucher, pro kterého to byla nakonec vítězná trefa. Na začátku třetí periody přidal druhou branku Kyle Palmieri, a tak se New Jersey raduje z druhé výhry nad Coyotes v této sezóně.

Střely na branku: 38:16

59:51
    Následně se k puku mohl dostat před poloodkrytou brankou Vermette, ale před ním puk odkopl Schneider. Následně neuspěl ani Doan, jenž zamířil do boční síťky.

59:30
    Obránce Oliver Ekman-Larsson hrnul puk do branky takovým nahozením, ale byl neúspěšný. Trefil jen prvního bránícího hráče.

59:25
    Travis Zajac zkoušel puk vyvézt směrem pryč z pásma, ale místo trefení brankové konstrukce, zamířil jen vedle. Píská se zakázané uvolnění.

58:42
    Tvrdá střela Stevea Downieho byla Palmierim obětavě zblokována. Puk je ovšem i nadále v útočném pásmu Arizony.

58:09
    Coyotes nahrnuli puk do brankoviště, kde ale nakonec skvěle zakročili obránci, jenž puk vyhodili směrem do středního pásma.

57:55
    Jako první to zkoušel obránce Andy Greene. Ten se po buly zmocnil puku a nahodil jej na branku, kterou ale minul.

57:35
    Nyní již přišel čas na hru bez brankáře. Anders Lindbäck je na střídačce a Arizona to zkouší v šesti hráčích v poli!

57:05
    Puk před branku dostával Brad Richardson, který hned pálil. Nejspíše ovšem trefil hokejku jednoho z obránců. Puk totiž odletěl až an modrou čáru.

56:27
    Zpoza obránce to na levé straně zkoušel Tobias Rieder. Tomu se ovšem nepovedlo ohrozit branku Schneidera.

55:46
    Urputný souboj o puk v obranné třetině Arizony vyhráli nakonec domácí hokejisté, kteří se z posledních sil vydávají do útoku.

55:24
    Do dobré šance se na pravé straně dostal mladíček Max Domi, jenž střílel na Schneidera v momentě, kdy ležel. Ani z této pozice se mu ovšem amerického brankáře nepovedlo překonat!

55:08
    Které jejich akce nevyšla. Puk skončil mimo útočné pásmo a hokejisté Coyotes se musí do útoku opět vracet ze střední třetiny.

54:38
    Devils se prodírali do dobré šance, ale nakonec se jim nepovedlo nic vymyslet a u pryže opět Arizona.

David Panuška

Branky a nahrávky: 4. Boucher (Stempniak, Zajac), 41. Palmieri (Blandisi, Larsson)

Arizona Coyotes: Lindbäck (Domingue) – Murphy, Ekman-Larsson, Michálek, Connauton, Stone, Grossman – Boedker, Vermette, Rieder – Duclair, Hanzal, Domi – Doan, Richardson, Martinook – Downie, Gordon, Chipchura
    New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Moore, Severson, Schlemko, Merrill, Gelinas – Blandisi, Henrique , Stempniak – Boucher, Zajac, Palmieri – Ruutu, Kalinin, Kennedy – Gionta, Tootoo

Rozhodčí: Kozari, Furlatt – MacPherson, Heyer