Olomouc – HC Plzeň 1:5 (kon.) | Kladno – Opava 10:1 (kon.) | Jihlava – Havířov 3:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Vsetín 6:2 (kon.) | Zlín – Chomutov 1:4 (kon.) | Č. Budějovice – Poruba 6:2 (kon.)
Vítkovice – Kometa Brno 5:3 (kon.) | HC Litvínov – Pardubice 2:8 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 3:4 (1:2 po s.n.)
Třinec – Mountfield HK 5:1 (kon.) | Liberec – Slavia 4:2 (kon.) | K. Vary – Letňany 3:2 (po pr.)
HC Olomouc
1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
HC Plzeň 1929
Sobota 16.01.2016, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Extraliga staršího dorostu • 6. kolo

V polovině třetí třetiny si Plzeň pojistila svou výhru už pátou brankou, když se trefil Jan Matiášek. Po dvou třetinách, kdy Plzeň přidělávala Olomouci pořádné starosti, se tak Západočeši radují z výhry. (13:53:52)

59:52
    V posledních vteřinách to ještě zkusil Janků, toho ale zastavili hostující hráči.

59:37
    Utkání se dohrává ve středním pásmu.

59:05
    Kohouti se usadili v útočném pásmu, na Červenkovu branku ale zatím vystřelit nedokázali.

58:25
    Proti střele Rubnera z vrcholu levého kruhu zasahoval Schejbal na několikrát, nakonec však celou situaci zvládl.

57:10
    Západočeši se drží před Schejbalem, kotouč ale mají častěji na hokejkách domácí.

56:40
    Plzeň dál kombinuje v útočném pásmu, ke střele se však delší dobu nedostala.

55:50
    Zdá se, že o vítězi zápasu je rozhodnuto, Plzeň totiž výborně brání a Kohouty téměř nepouští do pásma.

55:23
    A znovu Štěpánek! Tentokrát ale střelou od modré vyprášil Schejbalovy betony.

55:05
    Štěpánkova střela jen zaduněla o zadní mantinel.

54:12
    Eret s Kovaříkem prokličkovali do útočného pásma a Eret posílal puk Kovaříkovi k pravé tyčce, ten ale trefil jen betony připraveného Schejbala.

53:10
    Hanáci si přece jen našli cestu od útočného pásma, hráči v modrých dresech je ale nepouští do blízkosti své branky.

52:58
    Plzeň, už v pěti lidech, znovu kombinuje před Schejbalem.

52:35
    Hanákům přesilová hra vůbec nevychází, zatím se nedokázali dostat do útočného pásma.

52:18
    Syslovu střelu od modré čáry vyrazil Schejbal vyrážečkou do rohu kluziště.

51:20
    Hosté ale zůstávají aktivní i ve vlastním oslabení, a tak to z levé strany zkoušel jeden z Plzeňských, nad pukem však promáchl.

50:42
    Kohouti si zahrají početní výhodu! Kapitán hostů David Roubal (PLM) si odpyká dvě minuty za držení protihráče.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 1. Machálek (Hajšman) – 14. Pour, 28. Pour (Roubal, Eret), 36. Roubal (Rubner), 39. Hanzlík (D. Roubal), 50. Matiášek (Staněk)

HC Olomouc: T. Urban (od 21. Schejbal) – Dajčar, Murla, P. Mader, Štreit (C), Holiš, Rutar – M. Urban, Husták, Bohanos, Janků, Pěcha, Skopal, Hajšman, Machálek, Janečko, Kořenek, Říčka.
    HC Plzeň 1929: R. Červenka (Krasanovský) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura, Sedláček – Matiášek, Kolda, Rubner, Pour, Chalupa, M. Červenka, Eret, D. Roubal (C), Kovařík, Penc, Hanzlík, J. Roubal.

Rozhodčí: Kašík – Vožda, Zedník