Lech Poznaň – Ufa 1:1 (kon.) | Jagiellonia – Wigry 1:2 (kon.) | Zabrze – Miedź 0:3 (kon.)
Podbrezová – Šaľa 4:1 (kon.) | Keşla FK – Slovan Bratislava 0:2 (kon.) | Michalovce – Lok. Košice 0:0 (zruš.)
Gdańsk – Vaduz 2:4 (kon.) | Atlantas – Górnik Ł. 0:0 (kon.) | Plzeň – Duisburg 0:1 (kon.)
Brno – Dunajská Lužná 2:1 (kon.) | Senica – Rohožník 0:0 (zruš.) | Dortmund – Sparta 3:1 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
0:1 (0:1)
MSV Duisburg
Úterý 19.01.2016, 16:30Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

FC Viktoria Plzeň má před sebou první utkání v rámci letošního týmového soustředění v turecké Antálii. Od 16:30 se střetnou s druholigovým Duisburgem.

„Náš soupeř bude určitě houževnatý. Němci jsou na soustředěních vždy nahecovaní, nebudou chtít prohrát a dají do toho všechno. To my samozřejmě také, ale pořád jsme v plné zátěži, takže to nebude úplně jednoduché. Budeme se ale chtít v prvním zápase předvést, takže do toho dáme maximum,“ uvedl pro web Viktorie záložník Milan Petržela.

„Zápasy beru jako něco navíc. Neustupujeme z objemu a intenzity tréninků, takže v obou přípravných zápasech chci dát příležitost všem hráčům, kteří s námi odcestovali. V přípravě trénují kvalitně a sami vědí, že konkurence v týmu je velká. Výsledek je samozřejmě důležitý, ale především budu sledovat, jakým způsobem se všichni hráči prezentují. Máme široký kádr a určití hráči můžou hrát o místo v sestavě,“ řekl před utkáním trenér Karel Krejčí.
    Do tréninku Viktorie se vrací Radim Řezník, dnešní zápas ale ještě vynechá

V Turecku panují aktuálně velmi nestálé podmínky. Silný vítr spolu s vydatným deštěm zkomplikoval viktoriánům pondělní přípravu, kvůli sněhu navíc předčasně ukončil své přípravné nedělní utkání v Istanbulu turecký Besiktas. Nezbývá než počkat, jaké podmínky budou doprovázet dnešní zápas.
    Na tomto trávníku se za malou chvíli utkají "zebry" s českým mistrem

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Hejda, Baránek, Limberský – Suchan, Hrošovský – Petržela, Ďuriš, Kopic – Krmenčík.

MSV Duisburg: Ratajczak – Bohl, Meißner, Bajic, Wolze – Holland, Albutat – Bröker, Grote – Janjic, Scheidhauer.

1

1
    Úvodní výkop obstarali hráči německého Duisburgu.

1
    Ďuriš se pokoušel z prvního doteku srazit míč na rozběhnutého Kopice, balon ale poslal do autu.

2
    Bohl hledal vysokým centrem Groteho, ten si ale v hlavičkovém souboji uvnitř vápna Viktorie vypomohl faulem. Kozáčik tedy bude vykopávat.

3
    Viktorii se útočná kombinace nezdařila míč získává brankář Ratajczak.

4
    Schieldhauer se dostával do dobré střelecké pozice za obranu Plzně, turečtí rozhodčí mu však odmávali i odpískali ofsajdové postavení. Žádné vzrušení se tak nekoná.

4
    Kopic se krásně protáhl po levé straně až do pokutového území, vůbec mu ale nevyšel následný centr, když míč sám poslal do zámezí.

5
    Suchan vypomohl obraně a vynutil si faul na Kevinu Schieldhauerovi. Hrát tak můžou fotbalisté Viktorie.

6
    Kopic se sice k centru nedostal, v obtížné pozici ale vybojoval nastřelením o Brökera alespoň vhazování.

7
    Ztráta při rozehrávce teď mohla zebry přijít pořádně draho, Kopic se však neudržel a při Hrošovského kolmici za obranu stál v ofsajdu.

8
    Tentokrát se slovenský reprezentant ve službách Plzně zatáhl až mezi stoperskou dvojici, které vypomáhá s rozehrávkou postupného útoku.

9
    Petržela fauloval na útočné polovině, hrát tedy mohou hosté.

9
    Ti ale o míč rychle přicházejí.

10
    Tentokráte byl tím faulovaným naopak Petržela, Grote jej zatáhl při snaze zastavit jeho postup k brance.

11
    Plzeňští se nastěhovali na útočnou polovinu.

11
    Bohl před Kopicem raději na jistotu zakopává na autové vhazování.

11
    Teď ale zapracoval v obraně Grote a Duisburg může vyrazit do rychlého brejku.

12
    A po mezihře Hollanda se do dobré šance dostal Kevin Scheidhauer, který pronikl z levé strany až na malé vápno. Z ostrého úhlu však Kozáčikovu branku minul.

13
    Suchan ukázal své individální schopnosti při těžkém zpracování vysokého míče ve středovém kruhu. Zvládl to na jedničku a Hollandovi nezbývalo, než jej faulovat.

14
    Duisburg právě vstřelil branku! Bröker z pravé strany nadvakrát odcentroval do vápna, kde dostal příliš mnoho volného prostoru Scheidhauer. Ten si bez větších potíží zpracoval balon ze vzduchu a posunul jej na zcela volného KEVINA WOLZEHO, který překonává Kozáčika – 0:1.
    14. Kevin WOLZE - 0:1

15
    Viktoria po ztrátě zvýšila napadání, zatím se ale Duisburg drží u míče.

16
    Petržela bude vhazovat na úrovni středové čáry.

17
    Ani z této akce fotbalisté Plzně nezakončí. Míč skončil v náruči Ratajczaka.

19
    Po dalším průniku aktivního Kopice měl na noze vyrovnání Michael Krmenčík! Ten dostal výbornou přihrávku do vápna přímo proti noze, levačkou ale jen orazítkoval břevno Ratajczakovy branky!
    19. Krmenčík trefil břevno

20
    Další velká šance Viktorie! Michal Ďuriš dostal míč za obranu a z levé strany se pokoušel obstřelit Ratajczaka po zemi na zadní tyč, tu však o několik centimetrů minul.

21
    Plzeň je v posledních minutách o něco aktivnější. Uvidíme, zda se dočká i vyrovnávací branky.

22
    Duisburg kombinací ve středu pole trošku zklidňuje tempo hry.

23
    Janjicův střelecký pokus byl zablokován, Wolzeho rána pak skončila v náruči Kozáčika.

24
    Albutatův střelecký pokus z voleje končí mimo. Zdálo se, že po teči jednoho z fotbalistů Plzně, rozhodčí ale nechávají výkop na Kozáčikovi.

25
    Bröker byl faulován Ďurišem. U míče tak zůstávají zebry.

26
    Viktoriáni kupí drobné chyby při kombinaci ve středu pole a z toho plynou další ztráty. Může se na nich podepisovat fakt, že hrají zápas v plné zátěži.

27
    Teď to zvládl Rajtoral elegantně, jeho spoluhráči ale následně ztrácí balon.

27
    Petržela si při srážce s Wolzem zdá se poranil levé koleno. Doufejme, že to nebude nic vážného a záložník Viktorie bude moci pokračovat v utkání.

28
    Viktoria se zatím i bez něj pokouší o přechod do útoku.

29
    Petržela už je zpět na trávníku a kolmou přihrávkou se pokoušel uvolnit Ďuriše. Ten ale jeho záměr nepochopil.

30
    Scheidhauer byl při úniku zahnán až k brankové čáře, odkud centrem jen odevzdal míč dobře připravenému Kozáčikovi.

31
    Zlatko Janjic se opřel do přihrávky na hranici velkého vápna, z voleje ale pravačkou o nějaký kus přestřeluje.

32
    Na Suchanův centr z levé strany si naběhl Krmenčík, v obtížné pozici ale hlavou přestřeluje.

33
    Teď Krmenčík zabojoval a v hlavičkovém souboji vybojoval míč pro červenomodré po výkopu Ratajczaka.

34
    Grote rozjížděl rychlý kontr po levé straně, nabíhal mu však jen Scheidhauer, kterého viktoriáni dobře pokryli.

36
    Limberský stojí u zrodu dalšího postupného útoku Viktorie.

39
    Po dravém průniku Krmenčíka se na hranici vápna chytře uvolnil Kopic a došel si pro faul a přímý kop z výborné pozice.

40
    Ďurišův střelecký pokus ale přes dobře postaveného obránce Duisburgu k brance neprošel.

41
    Rajtoral byl při kombinaci na pravé straně zahnán do těžké pozice a míč ztrácí.

42
    Fotbalisté Duisburgu nyní vracejí rozehrávku až k brankáři Ratajczakovi.

43
    Suchan si teď neporozuměl se spoluhráči, z čehož plyne další laciná ztráta.

44
    Po faulu na Scheidhauera navíc může naturalizovaný Němec Janjic rozehrávat přímý kop.

45+1
    Kozáčikův odkop po autu fotblistů Duisburgu bude tečkou za prvním poločasem.

45+1

V první půli jsme viděli jedinou branku, kterou ve čtrnácté minutě obstaral Kevin Wolze. Největší šanci na druhé straně měl zřejmě Michael Krmenčík, jeho rána po průniku Kopice ale zamířila jen do břevna.

Sestavy pro druhý poločas:

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Matějů, Kučera, Hubník, Končal – Vaněk, Hořava – Štípek, Kolář, Kovařík – Holenda

MSV Duisburg: Ratajczak – Bohl, Feltscher, Bomheuer, Wolze – Holland, Dausch – Bröker, Grote – Janjic, Scheidhauer.

46

47
    Střídající Feltscher bude vhazovat. Aktuální sestavy se vám pokusíme přinést v průběhu druhé půle.

48
    Hubník převzal o poločase kapitánskou pásku. Nyní rozehrává první útok Viktorie po změně stran.

48
    Štípek se na pravé straně k centru nedostal, vybojoval však rohový kop.

49
    Hubník se po centru Kovaříka dostal k hlavičce, branku Ratajczaka však minul.

50
    Viktoria nyní brání výborně a zatím vůbec nepouští soupeře před vlastní branku.

51
    Přímý kop pro Plzeň na útočné polovině. Další práce pro Kovaříkovu levačku.

52
    Míč zřejmě v chumlu před brankou propadl až na hlavu Jana Holendy, od něhož se odrazil do zámezí.

54
    Štípek si při napadání Bomheuera vypomohl nedovoleně. Míč pro Duisburg.

55
    Feltscherova přihrávka Brökerovi mířila do ofsajdu. Kozáčik bude vykopávat od vlastního pokutového území.

58
    Rohový kop pro Plzeň.

58
    Kučera vracel míč od Kovaříka do vápna a našel hlavu Romana Hubníka, ten ale v pádu nedokázal udělit balonu dostatečnou razanci a Ratajczak si jej v klidu pohlídal.

59
    Další roh pro Viktorii.

60
    Tentokrát však Kovařík poslal balon jen do náruče brankáře Ratajczaka.

61
    Střídání v týmu MSV Duisburg: ze hřiště odchází Zlatko Janjic, přichází Stanislav Iljutcenko.
    Střídání v týmu MSV Duisburg: ze hřiště odchází Dennis Grote, přichází Dan-Patrick Poggenberg.

62
    Němci se tlačí dopředu, plzeňská obrana je ale zatím v druhém poločase maximálně pozorná.

64
    Hubník teď skluzem za pět minut dvanáct srazil střelu unikajícího Scheidhauera na rohový kop. Při svém zákroku schytal nějaký nepříjemný úder, měl by být ale v pořádku.

65
    Z rohu modrobílí sice nezahrozili, nadále se ale drží u míče.

66
    Kučera teď náročnou situaci vyřešil s pomocí Kozáčika konstruktivně a po faulu Brökera můžou Plzeňané rozehrávat v klidu.

68
    Holenda se teď sice v hlavičkovém souboji prosadil, chybí mu ale větší podpora od spoluhráčů. Jeho vyhraný balon nakonec totiž stejně připadl hráčům MSV.

69
    Koář se teď ve středu pole ukopl a mizernou přihrávkou jen odevzdal balon soupeři.

70
    Štípek těží ze své obratnosti a vybojoval další přímý kop pro Plzeň. Opět si jej bere na starost Kovařík.

71
    Ten ale nyní posílá míč vysoko nad branku.

71
    Střídání v týmu MSV Duisburg: ze hřiště odchází Thomas Bröker, přichází Giorgi Chanturia.

73
    Wolze vybojoval přímý kop po faulu Štípka, zřejmě se však při zákroku plzeňského štírka zranil a bude potřebovat ošetření.

75
    Hořava dostal balon do středu a úplně se mu otevřel prostor před velkým vápnem. Zkusil to vzít tedy na sebe, střelou ze střední vzdálenosti však branku minul.

76
    Střídání v týmu MSV Duisburg: ze hřiště odchází Kevin Wolze, přichází Nico Klotz.

78
    Kozáčik se teď vydal daleko od vlastní branky, aby vypomohl obraně s odkopem soupeře. Plzeň je nyní v tlaku.

79
    Hořava si dobře prvním dotekem posunul balon a vynutil si faul soupeře.

80
    Nyní se však provinil Matějů, který si vyšlápl na střídajícího Iljutčenka.

81
    Iljutčenko opět obětí nedoloveného zákroku. Nyní to byl Kučera. Hosté budou zahrávat přímý kop nějakých 25 metrů od branky Plzně.

82
    Dauschův střílený centr obrana Plzně odvrací.

83
    Hubník teď pod tlakem vrací ke Kozáčikovi.

84
    Kolář si při zpracování pomohl rukou, a byť se mu to nelíbí, míč budou mít hráči Duisburgu.

85
    Velká šance pro MSV! Hubník však Poggenbergův centr z levé strany na Scheidhauera číhajícího před odkrytou branku zastavil na poslední chvíli skluzem přímo před Kozáčikem. Ten si následně volný balon v klidu sebral.
    85. Zajímavá příležitost Duisburgu

86
    Střídání v týmu MSV Duisburg: ze hřiště odchází James Holland, přichází Matthias Kühne.

87
    Viktoriáni kombinují na vlastní polovině. Nedaří se jim zatím proniknout s míčem hlouběji k brance soupeře.

88
    Dlouhý nákop teď propadl až k Ratajczakovi.

89
    I Holendovi byla teď při zpracování odpískána ruka.

89
    Kozáčik se teď proletěl vzduchem. Proti střele zpoza vápna se musel natáhnout, ale míč bez větších potíží chytá.

90
    Hosté už nikam nespěchají.

90

Bez nastaveného času rozhodčí uzavřel druhý poločas dnešního přípravného utkání. To končí výsledkově lépe pro německý MSV Duisburg, který zvítězil 1:0 díky brance Kevina Wolzeho z úvodu první půle, výsledek je však při podobných zápasech obvykle vedlejší. Viktoria odehrála s účastníkem 2. Bundesligy vyrovnaný duel a vzhledem k vysoké trénikové zátěži bude pro trenéra Krejčího zajisté důležitější předvedný herní projev a výkon jednotlivých hráčů.

Pro dnešek je to vše, přeji hezký zbytek týdne a budu se těšit u dalších přenosů. (18:24:58)

Marek Kratochvíl

Branky: 14. Wolze

FC Viktoria Plzeň: I. poločas: Kozáčik – Rajtoral, Hejda, Baránek, Limberský – Suchan, Hrošovský – Petržela, Ďuriš, Kopic – Krmenčík
    II. poločas Kozáčik – Matějů, Kučera, Hubník, Končal – Vaněk, Hořava – Štípek, Kolář, Kovařík – Holenda

MSV Duisburg: Ratajczak – Bohl, Meissner (46. Feltscher), Bajič (46. Bomheuer), Wolze (76. Klotz) – Holland, Albutat (46. Dausch) – Bröker (71. Chanturia), Grote (61. Poggenberg) – Janjič (61. Iljutčenko), Scheidhauer