Třinec – Mladá Boleslav 7:0 (kon.) | Litvínov – Olomouc 1:2 (kon.) | Plzeň – Zlín 1:4 (kon.)
Mountfield HK – K. Vary 4:2 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 2:3 (kon.) | Liberec – Vítkovice 2:0 (kon.)
Sparta – Chomutov 7:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Berani Zlín
Pátek 22.01.2016, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 38. kolo

Souboj Plzně a Zlína nakonec vyhráli hosté.

Těm pomohl hlavně raketový start. Hned ve druhé minutě ujel sám na branku Jan Maruna, který se prosadil perfektně provedeným bekhendovým blafákem. Stejnou možnost měl o dvě minuty později Petr Holík, jenž chybu domácích zadáků taktéž potrestal gólem.

Indiáni se dočkali snížení až na počátku druhé třetiny. Miroslav Indrák zpoza brány nahrál Jaroslavu Kracíkovi, který se nemýlil. Většinou bývá Kracík právě v roli nahrávače zpoza brány – z učně Indráka se tedy v tento moment stal mistr. Hosté si ovšem ve 37. minutě vzali své vedení o dvě branky zpět. Roberts Bukarts nahodil puk před branku, a jelikož Machovský neměl moc dobrý výhled, nedokázal jeho pokus zachytit.

Ve třetí třetině si hosté dokázali tříbodový zisk pojistit, když skóroval opět lotyšský kanonýr Roberts Bukarts. Ten tak svým patnáctým gólem v sezoně pečetil vítězství moravského týmu v poměru 4:1.

Nejlepší hráči: Michal Moravčík (0+0) – Roberts Bukarts (2+1)

Z mé strany to bude vše. Děkuji Vám za pozornost a někdy příště na počtenou! (19:50:46)

59:58
    Už se jim to ale nepodaří, střela Roberta Říčky byla sražena do ochranné sítě.

59:24
    Dělovou ránu Jiřího Marušáka domácí brankář dokázal vyrazit, hosté chtějí přidat ještě jednu branku.

59:13
    Ve středovém kruhu se opět pošťuchovalo několik hráčů a na trestnou už míří domácí zadák Kristián Kudroč (PLZ) na 2+2 minuty za hrubost.

59:00
    Fanoušci Plzně zpívají "Není nutno aby bylo přímo veselo". Dnes tedy v Plzni rozhodně veselo nebude.

58:44
    Domácí tým nyní dokázal alespoň vyhodit a nachvilku přerušit kombinaci Zlína.

58:22
    A ti už, naprosto pochopitelně, dohrávají zápas v poklidu v útočném pásmu. Nikam se neženou.

58:03
    Poletín na začátku závěrečné dvouminutovky vyšťoural puk a dostal ho do obranného pásma ševců.

57:20
    Vše totiž zapříčinil Lukáš Pulpán (PLZ), který seknul Kašíka. K tomu ještě dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění, hosté tedy zápas dohrají v přesilovce.

57:20
    Po dělové ráně Michala Poletína z levé strany se v brankovišti strhla menší strkanice, sudí hru raději přerušili.

57:15

56:46
    Kracíkova přihrávka byla zblokována do středního pásma, ani teď z toho nic nebude.

56:25
    Domácí tým stále nemůže rozjet nějakou kloudnou útočnou akci, vypadá to, že už je rozhodnuto...

55:46
    Ondřej Veselý se zmocnil kotouče a dokázal ho vyhodit. Dobrá práce hostujícího kapitána, který je dnes v oslabení silným článkem svého celku.

55:21
    Ondřej Kratěna vyslal tvrdou ránu, kterou dokázal lapit Libor Kašík. Toho okamžitě začali vyvolávat hostující fanoušci.

55:15
    Domácí tým dostává poslední šanci vrátit se do hry. Dvě trestné minuty za podražení inkasuje David Šťastný (ZLN).

55:05
    Filip Čech byl velice rychlý a přidělal menší problémy Indrákovi, který to ovšem naštěstí pro svůj celek zvládl uhlídat.

54:14
    Pas Romana Vlacha ve středním pásmu zachytil pouze Bližňák, který už ale s pukem nedokázal vymyslet moc kloudného. Byl totiž okamžitě napadán.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 22. Kracík (Indrák, Kudroč) – 2. Maruna (Ondráček, Žižka), 4. Holík (Bukarts), 37. Bukarts (Holík), 51. Bukarts (Holík, Marušák)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Pulpán, Kudroč, Moravčík, Kubka, Sklenička – Kubalík, Kracík, Indrák – Svoboda, Bližňák, Kratěna "C" – Lev, Preisinger, Hrňa – Poletín, Přikryl, Beran. Trenér: Michal Straka.
    Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Stuchlík, Marušák "A", Žižka "A", Matějíček, Horák, Řezníček – Říčka, Holík, Bukarts – Maruna, Cibák, Ondráček – Veselý "C", Vlach, Čachotský – Čech, Sedláček, Šťastný. Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Wiegand (SUI) – Barvíř, Blümel (oba CZE)