Boston – Vancouver 2:4 (kon.) | New Jersey – Ottawa 6:3 (kon.) | Columbus – Calgary 2:4 (kon.)
Pittsburgh – Philadelphia 4:3 (kon.) | Toronto – Carolina 0:1 (po pr.) | Tampa – Chicago 2:1 (kon.)
Winnipeg – Nashville 1:4 (kon.) | Dallas – Edmonton 3:2 (kon.) | Arizona – San Jose 1:3 (kon.)

Marián Gáborík (LAK) 0+0,5 střel, čas na ledě 11:07

Minnesota nebyla tak jednoznačně herně lepší, jak by se podle skóre mohlo zdát. Hostům skvěle zachytal brankář.

59:11
    Buly v útočném pásmu domácího týmu.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:14
    Puk je mezi střídačkami, hra je znovu přerušena. Domácím už mnoho času nezbývá.

56:56
    Lewis se dostal do zajímavé pozice, kterou ovšem nedokázal zakončit důraznější střelou.

56:46
    Hra je přerušena, brankář kryje kotouč. Bude se vhazovat.

56:10
    Komerční přestávka, kterou pravděpodobně domácí kouč využije k tomu, aby svým svěřencům sdělil, jak vést posledních několik pokusů na úpravu skóre.

55:00
    Třetí třetina se dostává do své finální části. Střelecky aktivnější LA nedokázalo překonat Keumpera v brance Wild. Hráči Minnesoty naopak z dvaceti pěti střel proměnili hned tři.

53:41
    Lecavalier zkusil rychle vystřelit, ale branku trefit nedokázal.

53:18
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Minnesoty.

52:00
    Muzzin to myslel dobře, ale jeho ránu nedokázal nikdo před brankou tečovat, a tak měl gólman Wild snadnou práci.

51:36
    Puk končí v ochranné síti nad brankou domácích, komerční přestávka.

50:36
    Králům nelze upřít snahu s úpravu skóre, ale přes dobře hrající obranu Wild to nemají snadné.

50:01
    Probíhá druhá polovina třetí třetiny, do posledních deseti minut si hosté přinášejí luxusní tříbrankový náskok.

49:30
    27, přesně tolik střel dnes zlikvidoval brankář Minnesoty Kuemper.

48:48
    Pomalu ale jistě se třetí třetina dostává do své druhé poloviny, ale domácí nemohou najít recept na aktivnější hru v útočném pásmu.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 24. Parise (Vanek, Pominville), 40. Coyle (Scandella), 46. Haula (Koivu, Suter)

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, Muzzin, McBain, Martinez, Schenn, McNabb – Toffoli, Kopitar, Lucic – Carter, Lecavalier, Gáborík – Brown, Lewis, King – Pearson, Shore, Nolan
    Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Prosser, Scandella – Zucker, Koivu, Vanek – Pominville, Granlund, Parise – Schroeder, Coyle, Niederreiter – Haula, Stoll, Porter

Rozhodčí: McIsaac, Rooney – Henderson, Heyer

Diváci: 18 230