Heracles – Graafschap 2:1 (kon.) | Ajax – Arnhem 1:0 (kon.) | Excelsior – Kerkrade 0:1 (kon.)
Heerenveen – Willem II 3:1 (kon.)
SBV Excelsior
0:1 (0:0)
Roda JC Kerkrade
Sobota 23.01.2016, 19:45 • Stadion Woudestein, Rotterdam • Nizozemská Eredivisie • 19. kolo

Máme za sebou pohledné utkání, které nabídlo fanouškům v Rotterdamu poměrně dost šancí, ale jen jedinou braku. Ta padla až v 84. minutě hry, když se prosadil velmi pohotově hostující Hicham Faik, který zároveň určil vítěze zápasu. Většinu duelu měl herně navrch Excelsior, jenže druhý poločas nakonec vyšel lépe Rodě. Ode mě je to pro dnešek vše, zase u příštího duelu Eredivisie napočtenou.

Pozápasové statistiky.

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:12.

90+3

90+3
    Už se hraje poslední minuta nastaveného času, míč mají na svých kopačkách hostující hráči, ti navíc nepouštějí domácí Rotterdam příliš blízko své kleci.

90+2
    Ještě jedno střídání na hostující straně. Odchází Peterson, na chvíli dostane šanci si zahrát Ngombo.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty, ani to ale nemusí Rotterdamu stačit, pokud pro sebe rychle nezíská míč na polovinu soka.

90
    Míč v prostředku hřiště, kde se jej snaživě snažil udržet hostující fotbalista Rutjes. A také se mu to podařilo, jde vidět, že Excelsior už je nervóznější.

89
    Poslední dvě minuty do konce základní doby druhého poločasu. Je jasné, že Excelsior se ještě bude chtít pokusit o několik šancí, ale moc času už mu nezbývá.

88
    Je to nadále Roda, kdo se nyní tlačí do větších šancí a dokonce si tvoří šance. Další míč z nohy Poepona ovšem letěl mimo tři bílé tyče.

86
    Kruijs z domácí strany opouští hru a a zahraje si místo něj Vermeulen.
    Hicham FAIK - 0:1

84
    Kerkrade právě vstřelilo branku!
    Ale pozor, jen několik minut před koncem druhého poločasu se hosté ujímají vedení a tohle asi domácí fanoušci nečekali, přestože se kolem Muyterse nyní schylovalo k trablím. Roda využila lepší herní pohody od začátku druhé půle, míč za záda brankáře Muyterse stačil dopravit s úsměvem na rtech HICHAM FAIK, jenž dost možná může rozhodnout o vítězi dnešního důležitého utkání mezi oběma kádry. Faik měl i malinko štěstí.

84
    Excelsior Rotterdam mohl unikat do dobrého přečíslení, jenže domácí nakonec trošku nešikovně ztratili míč a museli jej odevzdat Rodě.

83
    Pomalu se nám blíží konec druhého poločasu, celky si dávají větší a větší pozor na prostor před svými klecemi, kde by mohlo pramenit nejvíce nebezpečí.

82
    Další sporná situace v prostoru ve středu hřiště, kde se nyní hosté zlobí a pouští do malé hádky s rozhodčím, ale nejspíše zbytečně. Rozehrávat bude Rotterdam.

81
    Rotterdam dostal k dispozici volný kop z dálky, ale nikdo jej už z domácích fotbalistů nestačil zpracovat před brankou. Pokračujeme tedy bez gólů.