Liberec – Slovan Bratislava 0:0 (zruš.) | Písek – Příbram 0:4 (kon.) | Trnava – Olomouc 0:1 (kon.)
Trenčín – Slovácko 1:0 (kon.) | Zagłębie S. – Karviná 2:2 (kon.) | Senica – Hlučín 4:0 (kon.)
FC Košice – Ružomberok 0:1 (kon.) | Sokolov – Č. Budějovice 2:3 (kon.) | Podbrezová – Prešov 5:1 (kon.)
Třinec – Rozwój 2:0 (kon.) | Liefering – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)
Zagłębie Sosnowiec
2:2 (2:0)
MFK Karviná
Sobota 23.01.2016, 12:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Přípravný zápas

Přípravné utkání mezi polským Zagłębie Sosnowiec a MFK OKD Karviná vítěze nepoznalo. Domácí tým si sice v závěru prvního poločasu vypracoval dvougólový náskok, ale o ten po změně stran přišel, a bude se tak muset spokojit s remízou 2:2. (13:44:29)

90

89
    Juřena se snažil proniknout do šestnáctky, ale proti zkonsolidované obraně Zagłębie neuspěl.

86
    V posledních minutách jsme nebyli svědky žádné strhující šance, hraje se zejména ve středu hřiště nebo po obě pokutová území.

83
    Na druhé straně zakončoval Glaser, ten se prezentoval střelou z hranice šestnáctky, po které míč zamířil nad horní konstrukci brány.

81
    Domácí kopali roh. Po centru Udovicice však jeden z fotbalistů Sosnowiece hlavou zakončoval nepřesně.

79
    Vaněk chtěl zakončit po přihrávce Dudy, ale míč vůbec netrefil ideálně.

76
    Skvělý útočný výpad fotbalistů Karviné! Juřena pronikl mezi několika obránci a poté jako na zlatém podnose předložil míč Lingerovi. Ten měl před sebou už jen Fabiasika, ale z úhlu dokázal trefit pouze boční síť.

75
    Do konce utkání zbývá zhruba čtvrthodina hry, podaří se některému z celků překlopit pomyslné mishy vah na svou stranu, nebo si dnes týmy připíší remízu?
    Krátký videozáznam z hrací plochy

Gramy z Karviną

Zveřejnil(a) Zagłębie Sosnowiec dne 23. leden 2016

72
    Krátce po uvedení míče do hry se v palebné pozici objevil také Linger, jeho střela byla ovšem zblokována.

71
    Do střelecké pozice se dostal Glaser, míč po jeho pokusu Fabiasik vyrazil na roh.

70
    Střídání v týmu Zagłębie Sosnowiec: ze hřiště odchází Kalwasiński, přichází Czapla.

67
    Udovicic byl v tísni, a tak míč odhlavičkoval do náruče Fabiasika.

64
    Karviná právě vstřelila branku!
    To, co se před několika minutama nepovedlo Lingerovi, se podařilo LUKÁŠI DUDOVI. Karvinský hráč se povedeným zakončením zapsal mezi střelce, čímž vyrovnal stav utkání na 2:2.

60
    Vyrovnat mohl Linger, tomu se však z nadějné pozice nepodařilo přelobovat Fabisiaka.

56
    Míč si na značku penalty postavil PETR GLASER a přesnou střelou snížil ztrátu Karviné.

55
    Jeden z obránců domácího týmu zahrál v pokutovém území rukou, hlavní arbitr tak ukázal na značku pokutového kopu.

Lukáš Jasoněk

Branky: 39. Fidziukiewicz, 41. Arak – 56. Glaser (pen.), 64. Duda

Zagłębie Sosnowiec: Pendrijic – Fonfara, Janošík, Markowski, Ninkovic – Ryndak, Dudek, Matusiak, Bajdur – Fidziukiewicz, Arak.
    2. poločas: Fabisiak – Sierczyński, Sołowiej, Janošík, Udovicic, Kalwasiński (70. Czapla), Szydłowski, Wnuk, Mularczyk, Pribula, Paluchowski.

Náhradníci: Fabisiak- Sierczyński, Sołowiej, Udovicic, Kalwasiński, Szydłowski, Wnuk, Mularczyk, Pribula, Czapla, Paluchowski.

MFK Karviná: Pindroch – Tóth, Markovych, Puchel, Moravec, Urgela, Juřena, Sedlák, Janečka, Budínský, Fiala.
    2. poločas: Pindroch- Tóth, Markovych, Linger, Vaněk, Glaser, Juřena, Eismann, Janečka, Duda, Panák.

Náhradníci: Linger, Vaněk, Glaser, Eisman, Duda, Panák, Andrejko.