San Jose – Minnesota 4:3 (kon.) | Florida – Tampa 5:2 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 1:3 (kon.)
Boston – Columbus 3:2 (2:0 po s.n.) | Detroit – Anaheim 3:4 (kon.) | Toronto – Montreal 2:3 (1:2 po s.n.)
Dallas – Colorado 1:3 (kon.) | Arizona – Los Angeles 3:2 (kon.) | Edmonton – Nashville 1:4 (kon.)
Ottawa – NY Rangers 3:0 (kon.)
Florida Panthers
5:2 (0:0, 4:0, 1:2)
Tampa Bay Lightning
Neděle 24.01.2016, 01:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Děkuji za pozornost a přeji hezký a ničím nerušený zbytek noci! (03:57:02)
    Roberto Luongo dnes odchytal svůj 422. vítězný zápas v kariéře a jediná výhra mu chybí k tomu, aby vyrovnal Tonyho Esposita, jenž se nachází na sedmém místě historických tabulek.

3. Nick Bjugstad (FLA) 1+1

Ano, je to tak! Hokejisté Floridy během 24 hodin porazili oba finalisty posledního play-off. Po včerejší výhře 4:0 nad Chicagem dnes ve floridském derby přehráli 5:2 Tampu Bay. Panteři o svém dnešním triumfu rozhodli ve druhé třetině, kterou vyhráli 4:0. V závěrečné periodě se ještě Blesky pokusily duel zdramatizovat. Victor Hedman v přesilovce snížil a poté se kouč Cooper rozhodl pro neobvykle dlouhou power-play, kterou začal hrát více než deset minut před koncem. Domácí ale podržel brankář Luongo a v čase 55:52 definitivně rozhodl ranou do prázdné klece Brian Campbell. V závěru utkání ještě skóroval hostující J.T. Brown, ovšem to už na výhře Panthers nic změnit nemohlo.

Střely na branku ve 3. třetině
    – 5:22, celkem – 35:40.

59:39
    Diváci povstali a aplaudují Panterům, kteří si po Chicagu namazali na chleba i druhého finalistu loňského Stanley Cupu!

59:01
    Ohlášena poslední minuta závěrečné periody.
    J.T. BROWN - 5:2

58:31
    Tampa právě vstřelila branku!
    J.T. BROWN využil toho, že obrana Panterů už zřejmě není tak koncentrovaná! Hostující útočník se natlačil až před Luonga, kterého nadvakrát překonal. Asistence: Brian Boyle.

58:05
    Luongo v brankovišti přikryl puk a zastavil tak útočné snažení Blesků.

57:40
    Domácí už v klidu dohrávají zápas, o jehož osudu je definitivně rozhodnuto.

56:56
    Od modré střílel Carle, Luongo přerušil hru.
    Brian CAMPBELL - 5:1

55:52
    Florida právě vstřelila branku!
    Už se zdálo, že domácí šanci zakončovat do prázdné branky prováhali. Přesto se však nakonec dostal k puku BRIAN CAMPBELL, jenž ho z vrcholu levého kruhu napálil kolem bránícího Hedmana do sítě. Asistence: Nick Bjugstad a Jaromír Jágr.

55:02
    A znovu tu máme pokračování hostující hry bez gólmana!

54:42
    Vasilevskij, jenž se vrátil do branky poté, co se vhazovalo ve středním pásmu, byl nucen přerušit hru.

54:36

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 29. Huberdeau (Barkov, Ekblad), 33. Bjugstad (Huberdeau), 36. Smith, 38. Trocheck (Shaw, Jokinen), 56. Campbell (Bjugstad, Jágr) – 46. Hedman (Johnson, Kučerov), 59. Brown (Boyle)

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Campbell (A), Gudbranson, Ekblad, Kulikov, Petrovic, Kampfer – Jágr, Barkov, Huberdeau – Smith, Trocheck, Jokinen (A) – Shaw, Bjugstad, Howden – Thornton, MacKenzie (A), Knight. Trenér: Gerard Gallant
    Tampa Bay Lightning: Bishop (41. Vasilevskij) – Stralman, Hedman, Coburn, Nesterov, Garrison, Šustr, Carle – Stamkos (C), Namestnikov, Palát (A) – Kučerov, Johnson, Killorn – Callahan (A), Filppula, Brown – Boyle, Paquette. Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: Joannette, Jackson – Racicot, Cormier

Diváci: 19626