NY Islanders – Detroit 2:4 (kon.) | Philadelphia – Boston 2:3 (kon.) | Columbus – Montreal 5:2 (kon.)
NY Rangers – Buffalo 6:3 (kon.) | Dallas – Calgary 2:1 (kon.) | Minnesota – Arizona 1:2 (0:1 po s.n.)
Columbus Blue Jackets
5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Montreal Canadiens
Úterý 26.01.2016, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus (kapacita 18500 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s Vámi loučím na počtenou! (03:49:04)

Československá stopa v dnešním zápase:

TOMÁŠ PLEKANEC (MTL) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:01
    TOMÁŠ FLEISCHMANN (MTL) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:21

1. CAM ATKINSON (CBJ) – 3+0, 7 střel, čas na ledě 18:47, třetí hattrick v kariéře

Největší čas na ledě: Johnson 23:21 – Subban 23:26

Branky a nahrávky: 15. Atkinson (Dubinsky, Jenner), 23. Atkinson (Dubinsky, Jenner), 50. Saad (Falk, Hartnell), 59. Saad (Wennberg), 60. Atkinson (Dubinsky, Jenner) – 11. Gallagher (Subban, Petry), 29. Subban (Markov, Gallagher). Rozhodčí: Nicholson, Joannette – Alphonso, Driscoll. Diváci: 11927.

Montreal sice vstoupil do dnešního zápasu dobře, v 11. minutě využil Brendan Gallagher přesilovou hru 5 na 3. O pár minut později ovšem srovnal svým prvním gólem večera Cam Atkinson a od té doby to šlo s Canadiens špatně.

Hned zkraje druhého dějství totiž Cam Atkinson přidal další branku a poslal Blue Jackets do vedení. V 29. minutě se ale ještě povedlo odpovědět P. K. Subbanovi, který překvapil Korpisala tvrdou ranou ze středního pásma.

Třetí třetinu ale jasně ovládli domácí hráči. Rozhodující moment přišel v 50. minutě, když se k dorážce dostal Brandon Saad a vstřelil vítězný gól dnešního zápasu. V závěru pak stejný hráč ještě přidal pojišťující gól do prázdné branky.

To ještě ale nebylo vše. První lajna Blue Jackets se totiž ještě v poslední minutě dostala do přečíslení a Dubinsky s Jennerem připravili Camu Atkinsonovi třetí hattrick v kariéře. Columbus tak porazil na svém ledě trápící se Montreal 5:2.

59:35 Cam ATKINSON - 5:2

59:35
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tak nakonec je tu ještě jedna branka a hattrick v podání CAMA ATKINSONA! Domácí se dostali do přečíslení tří na jednoho a po parádní kombinaci mezi s Jennerem poslal Brandon Dubinsky parádní přihrávku na Atkinsona, který střílel do poloprázdné branky! Asistence: Brandon Dubinsky a Boone Jenner.

59:15
    Je rozhodnuto, utkání se už jen zřejmě dohraje.
    58:48 Brandon SAAD - 4:2

58:48
    Hostům se ovšem hra bez brankáře vůbec nepovedla. Přišla rychlá ztráta puku, domácí se navíc dostali ke kotouči v útočném pásmu, Alexander Wennberg z rohu přihrál před branku na BRANDONA SAADA, který neměl problém vstřelit svou druhou branku v dnešním zápase! Asistence: Alexander Wennberg.

58:32
    Tomáš Plekanec nahodil puk do útočného pásma a Mike Condon prchá na střídačku!

58:05
    Další zakázané uvolnění v podání Columbusu, vhazovat se bude opět před brankou Joonase Korpisala.

57:23
    Domácí hokejisté už jen vyhazují kotouče z vlastního pásma do bezpečí, nejtěžší vteřiny ale teprve Blue Jackets čekají.

56:50
    Nathan Beaulieu zpoza vlastní branky rozjíždí nový postupný útok Canadiens, Montrealu už ale moc času nezbývá.

56:13
    Brandon Dubinsky obkroužil branku a rychle se snažil zasunout puk za přední tyč, puk se nakonec dostal do brankoviště, kde se odrazil od brusle Boona Jennera. Bohužel pro domácí, špatným směrem.

55:49
    Montreal by se zcela jistě rád dostal ke kombinaci v útočném pásmu a případně do zakončení, zatím se jim to ale nedaří.

55:05
    Po zakázaném uvolnění Columbusu se vrátí hra zpátky před branku Joonase Korpisala.

Adam Lacek

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Forsberg) – Murray, Jones, Johnson, Falk, Tjutin, Prout – Jenner, Dubinsky, Atkinson – Hartnell, Wennberg, Saad – Rychel, Karlsson, Foligno (C) – Calvert, Campbell, Bourque. Trenér: John Tortorella.
    Montreal Canadiens: Condon (Scrivens) – Subban, Markov, Jemelin, Petry, Beaulieu, Barberio – Pacioretty (C), Plekanec, Gallagher – Weise, Desharnais, Galchenyuk – Carr, Eller, Fleischmann – Smith-Pelly, Mitchell, Flynn. Trenér: Michel Therrien.

Rozhodčí: Nicholson, Joannette – Alphonso, Driscoll

Diváci: 11927